№ 3
20 січня 2020 року

Східні танці у …бібліотеці!

  • Середа, Лют. 19 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Познайомитись із молодими, але вже визнаними на всеукраїнських та міжнародних  конкурсах танцівницями, пощастило нещодавно працівникам Прилуцької районної бібліотеки. Стереотип про те, що в бібліотеці можна тільки читати, давно зруйновано: для сучасної бібліотеки й танці не далекі!

 

Ось і завітали до нас прилуцькі танцівниці магічного східного танцю – Катерина та Тетяна Пушкарь. Катя – студентка Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка, переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів східного танцю. Тетянка ще школярка-семикласниця, але вона не відстає від сестри, беручи активну участь у конкурсах, і вже теж має не одну нагороду. Дівчата із захопленням демонстрували свої таланти для юнацтва й молоді прилуцької книгозбірні, а також охоче ділилися секретами танцювальної майстерності.

…У залі запала тиша. Через мить її розрізала магнетична мелодія сходу. Танець «Правосуддя» Катерина виконує з шаблею на голові. Усі рухи дівчини надзвичайно пластичні. Навіть коли вона ставала на «місток», шабля на голові тільки похитнулася. Глядачі затамували подих – ні, не впала! Спокійно переводимо подих і дивимося далі.

Разом із Тетянкою, якій ще тільки дванадцять, Катя виконала ще два танці – «Трейбл» та «Асая» і плюс соло «Танець із віялом». Дівчата удвох теж часто виступають, а назва творчого дуету промовиста – «Сестри».

 

КАЛЕЙДОСКОП ПЕРЕМОГ

Увагу гостей у бібліотеці привернули не лише танці дівчат, але й три(!) столи, які були повністю закладені грамотами і дипломами за перемоги, а якщо говорити про медалі, то їх і не порахувати!

Минулий рік для Катерини Пушкарь став особливо плодовитим на перемоги. Дівчина брала участь у давно омріяному чемпіонаті із беллідансу (танцю живота), який проходив у Києві. Виступивши у трьох номінаціях, Катя в усіх із них стала лідеркою. Дівчина з технікою магічного танцю беллідансу виступала і за кордоном. Саме в Єгипті в курортному містечку Хургада проходив чемпіонат світу з беллідансу, де дівчина отримала 4 золоті медалі. Цікаво, що участь у чемпіонаті брали й арабські танцівниці, але наша українка вразила всіх! Катю там помітили і запросили вже не тільки танцювати, але й оцінювати. Саме так Катерина Пушкарь опинилася в суддівській компанії Всеукраїнського фестивалю «Перлина Сходу - 2013».

У квітні 2013-го Катя танцювала на ІІ Міжнародному фестивалі «Халва-2013» і, звичайно ж, не обійшлось без нагород: два перші та одне третє місце в різних номінаціях. Одним словом, говорити про перемоги старшої дочки сім’ї Пушкарь можна довго, але, як знаємо, краще все-таки один раз побачити. От бібліотека і влаштувала дівчатам презентацію творчості для читачів. Така зустріч цікава для молоді була й тим, що Катя веде групу зі східних танців та фітнесу, а тому всі бажаючі могли домовитися про заняття.

Тетянка ще школярка. На східні танці її «підсадила» старша сестра. Особливо Тетянці захотілося їздити на конкурси й фестивалі, коли побачила, як заблищали в Каті золоті медалі. Таня не лише танцює, але й грає в театрі Артема Аніщенка та психологічному театрі «Же-Мі», що діє при Прилуцькій гімназії № 5, – запалу та енергії творчій Тетянці на все це вистачає!

 

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю

– Катю, чому ти обрала саме східні танці?

– Східні танці, а це ціле різноманіття їх видів – орієнталь, балада, белліданс (танець живота), арабський танець – привабили мене своєю культурою, музикою, жіночними рухами, яскравими костюмами і прикрасами.

– Давно навчаєшся східному танцю?

– Уже п’ятий рік. Хоча взагалі танцювати почала ще зі шкільного віку. Шукала себе і в класиці, і в українських народних танцях, і в бальних, але ось так вийшло, що душею прикипіла до східних.

– Звідки така любов до беллідансу?

– Любов до беллідансу – з першого погляду, – посміхається Катя. – А все після того, як я побачила виступ неперевершеної переможниці телешоу «Україна має талант» Алли Кушнір. До речі, згодом я почала брати в школі Алли Кушнір уроки із цього танцю.

– Часто відвідуєш майстер-класи відомих танцівників?

– Коли є час і можливість. За період занять східним танцем брала уроки в таких відомих танцівників України, як Заріна Мостафіна, Юліана Вороніна, Ірина Сватовська, були вчителі й закордонні – Махді Емара, Тіто, Казафі.

– А як часто треба займатися танцями, щоб не втрачати форму?

– Я займаюся не менше трьох днів на тиждень. Хотілося б більше – не вистачає часу, бо я ще й навчаюся в коледжі.

– Твій улюблений танець?

– Звісно, я люблю всі свої танці, адже кожен несе певну історію, з кожним танцем пов’язані якісь події мого життя. Танець – частина мене. На сьогодні улюблений мій танець, який приніс мені найбільший успіх – це номер «Без табу», де я танцюю в красивій оригінальній масці. Наприкінці січня цього року я виступила з ним на одному із міжнародних фестивалів – це принесло мені перше місце. Зараз це мій улюблений танець!

– Чого прагнеш у майбутньому?

– Звичайно, танцювати й перемагати. А ще, так як я вчуся на дошкільному відділі, то думаю, що поєднаю свою основну професію й танці. Те, що дітки в дитсадку в мене теж танцюватимуть, то це однозначно, – з посмішкою та ентузіазмом розповідає дівчина.

– Що ж, нехай усе здійсниться!

 

З ІСТОРІЇ: ТАНЕЦЬ ЖИВОТА БУВ ЧОЛОВІЧИМ ТАНЦЕМ!

Белліданс як один із найвідоміших східних танців має довгу історію, адже століттями танець вбирав у себе нові рухи та формував свій стиль. Відомо, що багато змін у танець було привнесено й циганами, які подорожували світом. Танець еволюціонував і разом із урбанізацією населення на Близькому Сході та в Північній Африці. Цікаво, що мистецтво володіння танцем живота демонстрували й чоловіки. За однією з версій про походження танцю живота, спочатку це був саме чоловічий танець!

У західний світ мистецтво танцю живота проникло в ХІХ столітті. Рухи танцю живота надихали таких великих людей танцю, як Айседору Дункан і Марту Грем. У кінці ХІХ – на початку ХХ століття почав складатися сценічний танець живота. Східні танцівниці, беручи участь у шоу, показували свої танці в Європі та в Америці. Ось так він і поширився та дійшов і до нас, ставши не лише регіональним сімейним танцем, але й всесвітнім та сценічним.

 

Ніжність, пластичність рухів, досконала техніка танцю заворожувала і заворожує людство в усі часи. Вміння передавати і пристрасть, і кохання, й гнів, і невимовну ніжність мовою тіла – справжній талант. І хоч збоку здається, що рухаються танцівники так легко і просто, однак створити цю ілюзію легкості вартує каторжної праці та сили волі. Тож усім, хто причетний до цього виду мистецтва, хочеться побажати терпіння, працьовитості та, звичайно ж, творчого натхнення!

Надія Мариноха, працівник

інформаційного відділу Прилуцької районної бібліотеки

Прочитано 2727 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Молодь і час
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Український народ 22 січня щорічно відзначає...
Уперше в новому році Нещодавно в сесійній залі міської ради...
Цієї зими в Прилуках, як і кожного року при сильних морозах,...
Бюджет на 2021 рік досі не прийнято, питання заробітної плати...
З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для...
Останніми днями відразу в кількох областях України відбулися...
Прилуцька міська дитяча лікарня нарешті отримала новеньке...
РIЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯархієпископа Чернігівського та Ніжинського...
У період новорічних свят кожен прагне відчути на собі магію...
Шановні прилучани!Щиро вітаю всіх із прийдешнім Новим роком і...

Хто на сайті

Зараз 2642 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама