№ 5
2 лютого 2023 року

Допомога, корупція чи благодійність?

  • Середа, Бер. 15 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Ось і дочекалися весни. Радісна подія, але з відтінком заклопотаності. Про що я? Та про тих батьків, чиї діти ходять у садочки та школи. Прийшла весна, і почалися збори грошей на ремонт приміщень (косметичний, а десь і капітальний), на подарунки, на покупку меблів і технічних засобів. На перший погляд це начебто й необразливо, і звучать заклики здавати кошти добровільно. Але добровільно не в усіх виходить: для одних це внески, а для інших – побори…
Ми всі знаємо фінансову ситуацію в Україні та в окремо взятій сім’ї. Особливо багатих у нашому місті немає – а якщо і є, то одиниці. Вони можуть займатися благодійністю. Але в нас більше сімей середньостатистичних і бідних. Я був свідком випадку, коли у «Кварталі» біля каси молода мама не розрахувала можливості свого гаманця й викладала назад те, чого не могла оплатити. А поруч стояв маленький хлопчик і просив шоколадку, на що мама показала порожній гаманець. Я тільки тоді зрозумів, наскільки по-різному живуть сім’ї. Пройшов майже рік, але я до цього дня не можу пробачити собі того, що не повернувся і не сплатив «кошик виживання».


Можливо, треба шукати кошти за рахунок інших бюджетних статей, економити на тому, що не виправдовує витрати. Хочу навести приклад школи №6, де зовсім недавно були викрадені технічні засоби. Хто відшкодує збиток? Куди дивилися сторожі? За часів керівництва в місті попереднього очільника були пропозиції перевести охорону загальноосвітніх навчальних закладів і ДНЗ на відеоспостереження. Але тоді цього не зробили. У місті шкіл і садочків, де є сторожі, – 27! По три людини на кожен заклад, і всі отримують мінімальну зарплату – по 3200 гривень. При цьому сторож не несе матеріальної відповідальності, а тільки фіксує ситуацію… У скільки обходиться така безвідповідальність для бюджету школи й міста за рік? Близько 3 мільйонів гривень. Ось вам і додаткова економія, і додаткові кошти.
А тепер давайте порахуємо: скільки здається грошей у так званий «благодійний фонд». У нас у місті трохи більше семи тисяч дітей. Нехай батьки кожного учня здадуть по 10 гривень – яка вийде сума? Але ж здають не по 10 гривень… Начальник управління освіти С.М. Вовк свого часу видав наказ про заборону збирати кошти. Директори та класні керівники таким чином залишилися поза фінансовими потоками. Схоже на те, що директори підпільно керують класними керівниками, а ті – батьками. Порочно-принизливе, кримінальне коло.
Звертаюся до місцевих депутатів. Можливо, депутатський корпус вирішить, що таке добре, а що таке погано. Подумайте, шановні народні обранці, де відламати шматочок «бюджетного пирога» і подарувати його дітям. Діти сприймають не ваші гасла, а ваші вчинки. Цього року вперше, з ініціативи депутата – директора школи, є наміри виділити кожній школі по 50 тисяч гривень на поточні потреби. Нехай навіть такий підхід не за кількістю дітей, але це майже дорівнює тій сумі, яку збирали батьки в минулому році. Плюс до цього, 34 депутати мають у своєму розпорядженні 50 тисяч гривень, із яких певну суму вони також можуть виділити на навчальні заклади міста.
Депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Віктор Копачевський виступив на сесії з ініціативою припинити цю порочну практику збору грошей із батьків у вигляді «благодійних внесків». Міська влада чомусь мовчить із цього приводу. А на одному із засідань постійної депутатської комісії з питань освіти, медицини, молоді, культури, фізкультури, спорту та соціального захисту населення, де голова – директор школи Олександр Правосуд і куди було запрошено директорів шкіл, ініціативу депутата не було підтримано. Керівники учбових закладів не мають наміру розлучатися з «налічкою»?..
Хочеться дізнатися думки батьків із питання збору грошей – нехай навіть анонімні. Я знаю точно: якщо ми сьогодні не зупинимо цю хворобу, то в наступному році її метастази будуть іще більш токсичні для нашого суспільства.
І ще одне. Шановні депутати, збережіть цей номер газети на 2018 рік для того, щоб порівняти ситуацію: зміниться вона на краще чи стане ще занедбанішою. І тоді ви отримаєте оцінку своєї праці.

Анатолій Назарина

Прочитано 18769 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Точка зору
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама