№ 5
2 лютого 2023 року

Оманлива безпечність

  • Середа, Лип. 22 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Майже невід'ємним атрибутом дорослості для багатьох юнаків є пиво, для дівчат – слабоалкогольні напої. Жодна зустріч друзів – прогулянка містом, вихід на пікнік чи звичайні вечірки-посиденьки – не відбувається без цих доступних і безпечних (на думку молоді) напоїв. А оскільки вони не спричиняють такого сильного сп’яніння, як міцні напої, їх споживання сприймається лояльно суспільством і навіть деякими батьками.

Прочитала статтю «Summer Party на міському пляжі» надруковану в газеті «Град Прилуки» 8 липня цього року, про розваги молоді міста на пляжі. Жаль, що авторка, студентка Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу, не дала належної оцінки цьому негативному явищу, коли молоді люди пили «алкогольний нектар» із пляшки на швидкість, а переможцям дістався приз – ящик пива.

Біда в тому, що за ініціативи молодіжної ради міста на центральному пляжі відбулася «гаряча пляжна вечірка», тобто п’янка. У мене склалося таке враження, що молодіжна рада міста та молоді люди, які взяли участь у цьому заході на пляжі, стоять осторонь проблеми боротьби з алкоголізмом.

Реклама, під вплив якої найчастіше підпадають підлітки й молоді, постійно нав’язує: пиво – це круто, це справжній чоловічий напій. А деякі «знавці» ще й стверджують, що воно корисне не лише для травлення, а ще й для мам-годувальниць. Хоча в чому його користь?..

Хіба може алкоголь сприяти покращенню здоров’я? Адже півлітрова пляшка пива міцністю 5 градусів прирівнюється до 50 мл горілки! До того ж, чим міцніше пиво, тим агресивніше поводяться шкідливі речовини, які в ньому містяться.

Систематично вживаючи хмільну речовину, молоді люди вважають, що п'ють не горілку, а благодатний напій. Та більшість навіть не підозрює, що молодий організм дуже швидко звикає до спиртного. Крім того, наркологи попереджають, що безпечного алкоголю не існує!

У пиві міститься доза алкоголю, достатня не лише для токсичного впливу на організм. Передусім страждають серце, печінка й нирки. Пиво містить токсичні речовини, які спричиняють порушення ендокринної системи. Не менше від цього «безпечного» напою потерпає й нервова система. Погіршуються пам’ять, увага, знижуються інтелект і здібності до навчання. Можуть проявлятися жорстокість, замкнутість, мстивість.

Тож чи варто знущатися над собою?

Лариса Сакун,

ветеран праці

P. S. При написанні цієї статті використано медичну енциклопедію.

Прочитано 19091 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Точка зору
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама