№ 5
2 лютого 2023 року

«Люди поки ще не самовбивці!»

  • Середа, Груд. 30 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Репліка на статтю «Бути чи не бути в Прилуках індивідуальному опаленню», яка була опублікована в №51 газети

 

Хотілося б запитати депутата, яку проблему пробував вирішити він, коли писав цю статтю? Якщо зробити добро людям, які з різних причин не мали можливості встановити індивідуальне опалення своїх квартир, то де ж конкретна пропозиція?

Здорожчання оплати за доставку тепла користувачам центрального опалення йде в першу чергу від хаотичного встановлення того ж таки індивідуального опалення, адже котельні працюють у тому ж режимі, що й раніше, а оплата послуг проводиться за рахунок решти мешканців квартир, які не були такими спритними.

Автор статті мріє про надання права споживачам тепла на відключення їхніх будинків від централізованого опалення. У кого ще така мрія? Люди поки ще не самовбивці! Вони мріють про те, що влада, яка допустила хаотичне підключення індивідуального опалення, буде відповідати за це й виправляти свою помилку. Усім відомі депутати (деякі є такими з 2001 року) проштовхували ідею права встановлення «індивідуалки» без аналізу подальших наслідків реалізації цього права.

А пропозиція депутата щодо того, аби частково вирішити питання обігріву людей за рахунок теплішого одягу або ж переїзду до родичів на період холодів, не витримує жодної критики, бо це вже будуть перші кроки до геноциду.

Альтернативи у вирішенні згаданої проблеми я не бачу – крім встановлення системи індивідуального опалення в решту квартир, які ще користуються послугами централізованого опалення. Причому починати треба з будинків, які прилеглі до однієї котельні. Кошти на ці заходи треба брати за рахунок кредиту, запозиченого місцевою владою, як основним винуватцем створеної проблеми. Частково можна взяти за рахунок споживачів раніше встановлених «індивідуалок», адже вони користувалися безкоштовним теплом, яке передавалося транзитними трубами в решту квартир, а також теплом у під’їздах загального користування, оплачуваним виключно користувачами централізованого опалення.

Допускаю, що до 25 відсотків від вартості встановлення «індивідуалок» можуть сплачувати майбутні споживачі дешевого опалення. Повна оплата ними затрат неможлива, тому що це, як правило, незаможні люди, і виплата ними кредиту, рекомендованого автором статті, приведе до зменшення протягом п’яти років мінімального споживчого кошика, а також купівельної спроможності щодо ліків, що жодним чином недопустимо.

Запропоноване встановлення теплових пунктів чи міні-котелень неможливе через нерентабельність цих заходів (велика вартість цих установок), а також з причини великого відсотка вже встановлених у квартирах систем індивідуального опалення.

Зважаючи на вищезгадане, хотілося б, щоб депутат Прилуцької міського ради Олег Шевель взяв на себе організацію поетапного вирішення питання підключення систем індивідуального опалення.

Іван Дзюбенко, пенсіонер

Прочитано 19020 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Точка зору
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама