№ 5
2 лютого 2023 року

І хочеться, і колеться, і «ХОЗЯЙКА НЕ ВЕЛИТ!»

  • Середа, Трав. 25 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Мене дуже схвилювали події, які відбувалися на 11 позачерговій сесії Прилуцької міської ради 16 травня 2016 року. На розгляд депутатів було винесено одне питання порядку денного: подолання вето міського голови на рішення щодо надання дозволів прилучанам на встановлення індивідуального опалення та відключення від централізованого. Таке рішення прийняли депутати на 10 сесії 28 квітня.

Це дуже важливе й актуальне для громади нашого міста питання, яке вже протягом 10 років не вирішується міською владою. Крім того, воно пройшло через багато судів (навіть у Києві), і рішення всіх судів були на користь громади. Адже кожна людина, згідно найвищого законодавчого акту – Конституції України – має право вибирати й отримувати зручну та вигідну послугу у своїй оселі для своєї сім’ї. Усі наші депутати на місцевих виборах обіцяли в своїх передвиборчих програмах позитивно вирішити це надзвичайно важливе питання. І ось на 10 сесію 28 квітня 2016 року депутат Артем Миколайович Рожко розробив Положення та проект рішення щодо дозволів на встановлення індивідуального опалення й подав на розгляд депутатів.

У даному випадку не має значення, від якої політичної сили надійшли вказані матеріали, під яким прапором і від якого депутата – «Іванова чи Петрова». 20 депутатів – більшість – підтримали цей проект рішення, зробивши позитивну та важливу справу для громади. У прилучан з’явилася надія на те, що наступної зими люди будуть у теплі та менше платитимуть за спожиту послугу, а також цілий рік – із гарячою водою. На превеликий жаль, міський голова, користуючись своїм правом, пояснюючи, що в проекті рішення Рожка А.М. є багато технічних недоліків, заветувала це рішення. Одне питання: чому секретар міської ради Анатолій Васильович Шамрай не підготував це питання на 10 сесію 28 квітня, і депутати не мали змоги досконало відпрацювати вказаний проект рішення?

На сесії 16 травня Шамраю А.В. вдалося надзвичайно ефектно пропіарити «Батьківщину». Неодноразово він акцентував увагу, що «Батьківщина» зайняла перше місце на минулих місцевих виборах. Для чого він це робив, тим самим принижуючи депутатів від інших політичних сил? Індивідуальне опалення – питання не для політики, а виключно для комфортного проживання мешканців Прилук. Невже не ці «обіцянки-цяцянки, які в рот не покладеш» обіцяла нам діючий міський голова у своїй передвиборчій програмі!?

Мене також дуже неприємно дивує позиція тих депутатів, які підтримали та проголосували за прийняття проекту Рожка А.М. 28 квітня, а вже після вето міського голови на позачерговій сесії 16 травня різко змінили свою думку. Таким чином, вето не вдалося подолати, і прилучани знову отримали затягування з вирішенням питання індивідуального опалення. А можливо, й невирішення взагалі.

Усі добре розуміють, що питання не просте, і його необхідно відшліфувати, але початок є! За проект рішення Рожка А.М. необхідно було голосувати, взявши за основу, щоб не втрачати часу, а потім уже комісійно з фахівцями відпрацьовувати всі деталі. Опалювальний сезон не за горами, часу залишилося дуже мало, а людям необхідно дати можливість підготуватися до встановлення індивідуального опалення.

Отже, після голосування, яке не витримує ніякої критики, яскраво було видно, що більшість депутатів, як страуси, поховали голови в пісок: не проголосували ні «за», ні «проти», а «утрималися». Найзручніша позиція! Усім хочеться показати, що вони за громаду, бо громада за них голосувала, а вони в свою чергу обіцяли. Саме тут і починається політика – і хочеться, і колеться, і «ХОЗЯЙКА не велит!» Бо депутатам хочеться «і рибку з’їсти, і керівництву догодити»…

Добре, що голосування проводиться поіменно, і прилучани можуть побачити своїх героїв. Список додається. У мене немає сумніву щодо обізнаності прилучан, бо люди в нас розумні та хороші. Арифметика тут не складна: найкраще прийняти позицію «моя хата скраю, я нічого не знаю» та при голосуванні утриматися. Я, як політик із 16-річним стажем, назвала б цю ситуацію одним словом, але виховання не дозволяє.

Люди самі дадуть об’єктивну оцінку даним процесам, які відбуваються в нашому місті. Бо чудово розуміють, кому влада служить – людям чи політичним керманичам.

З повагою до прилучан, екс-депутат міської ради двох скликань Світлана Яременко

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

«Про Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в м. Прилуки»

АНІЩЕНКО Артем Юрійович – за; ВОЛОШИН Дмитро Олександрович – утримався; ГАВРИШ Олексій Михайлович – за; ГЛУЩЕНКО Олександр Євгенович – утримався; ДАНОВСЬКА Надія Василівна – проти; ДРАЧУК Вячеслав Володимирович – відсутній; ДУБОВИК Олександр Олександрович – утримався; ДУБРОВСЬКИЙ Ігор Віталійович – відсутній при голосуванні; ДУДЕНОК Олександр Миколайович – відсутній; ЄРЕМЕНКО Андрій Вікторович – відсутній; ЗАДОРОЖНЯ Світлана Володимирівна – за; ІЛЮХІН Анатолій Вікторович – відсутній; КАШПУР Ігор Володимирович – утримався; КІЧА Владислав Валерійович – за; КОВНІР Олександр Сергійович – відсутній; КОЗИК Олександр Дмитрович – за; КОПАЧЕВСЬКИЙ Віктор Іванович – утримався; ЛАТИШ Світлана Василівна – утрималася; МАЗУРЕНКО Володимир Григорович – утримався; НАЗІМ Володимир Іванович – утримався; НЕЧАЙ Олександр Іванович – утримався; ПАХОМОВ Дмитро Анатолійович – відсутній; ПРАВОСУД Олександр Михайлович – відсутній; РОЖКО Артем Миколайович – за; РОЖКО Микола Васильович – за; РУДЕНКО Іван Григорович – не голосував; САКАДЬОЛ Павло Олексійович – утримався; ТРЕТЯЧЕНКО Дмитро Віталійович – відсутній; ТЮТЮННИК Іван Васильович – утримався; ШАМРАЙ Анатолій Васильович – утримався; ШЕВЕЛЬ Олег Миколайович – за; ЯСТРЕМСЬКА Марія Миколаївна – за; ЯЦЕНКО Євгеній Миколайович – відсутній; ЯЩЕНКО Людмила Володимирівна – утрималася; Міський голова ПОПЕНКО Ольга Михайлівна – утрималася.

Прочитано 18933 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Точка зору
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама