№ 25
19 червня 2019 року

Міжнародний день рідної мови

  • Середа, Лют. 21 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Кожного року 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджене в листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.
21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо й ми, українці.


Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає й народу.
Мова функціонує та розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
На сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.
Що стосується української мови, то ні для кого не секрет, що за весь час свого існування вона теж зазнавала злети й падіння. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік не лише на території України, а й за її межами.
Сьогодні, згідно ст. 10 Конституції України, «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». Останніми роками українська мова справді піднялася на щабель вище. Українці масово почали переходити, навіть у повсякденному спілкуванні, на «немодну» колись українську. Але трапляються випадки, коли ярі прихильники всього українського забувають, на жаль, про таке ж конституційно підтверджене право національних меншин на використання своєї мови.
Дорогі читачі! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся та плакав рідною мовою. Давайте шанувати й любити її мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе велич і могутню силу рідної мови. Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Але в будь-якому випадку, найперше треба залишатися людьми, незалежно від того, якою мовою ти розмовляєш. Пам’ятаймо про це.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 2384 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Украина - понад усе!
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама