№ 42
18  жовтня  2017 року

Ваше здоров’я

Ваше здоров’я (10)

Середа, Квт. 19 2017

На компенсацію в Чернігівській області вартості медичних препаратів, передбачену урядовою програмою «Доступні ліки», держава виділила понад 13 мільйонів гривень. Гроші вже надійшли до місцевих бюджетів.
– Хочу запевнити всі аптечні мережі, що Уряд буде дуже вчасно та якісно компенсувати вартість ліків, а українців запевнити у тому, що програма, яка розпочата, носить абсолютно системний характер. Будь ласка, користуйтеся, отримуйте за призначенням лікаря безкоштовні ліки й будьте здорові. Усе інше, що необхідно, зробить Уряд, – підкреслив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
На участь у цій урядовій програмі зголосилися майже сто аптечних закладів області. З ними вже укладено відповідні договори. Визначити таку аптеку можна за спеціальною наліпкою (на фото).
Як розповіла в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, до проекту «Доступні ліки» долучилися 35 виробників. Це 18 виробників із ЄС, 15 – з України, ізраїльський «Тева» й один виробник із Індії. На серцево-судинні захворювання – 16 МНН (МНН – міжнародна непатентована назва (діюча речовина) і 127 торговельних назв, на бронхіальну астму – 3 МНН і 6 торгівельних назв, на цукровий діабет другого типу – 2 МНН і 24 торгівельні назви. Загалом це 157 ліків-учасників програми. Зі 157 найменувань 21 – це 100% безкоштовні ліки для хворого по трьох нозологічних групах (діапазон від 8 до 525 гривень). У Міністерстві охорони здоров’я України запевнили, що надалі список виробників-учасників розширюватиметься.

Середа, Лют. 08 2017

30 січня на громадське обговорення винесено проекти розпоряджень Кабінету Міністрів України про створення госпітальних округів у місті Києві та 15 областях. До переліку регіонів потрапила й Чернігівська область, повідомляє «Український медичний часопис».
На Чернігівщині пропонується створити чотири госпітальні округи: Чернігівський, Корюківський, Ніжинський і Прилуцький. За проектом, до складу Прилуцького госпітального округу увійдуть заклади охорони здоров’я, розміщені на території міста Прилуки, Варвинського, Ічнянського, Прилуцького, Срібнянського й Талалаївського районів.
Робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця 2017 року та відбуватиметься в три етапи: формування меж госпітальних округів; створення госпітальної ради; розробка плану розвитку госпітального округу.
У 2017 році місцеві ради кожного округу (районні, міські, ОТГ) повинні створити майданчик для ухвалення рішень та розробки спільної позиції щодо майбутнього округу – Госпітальну раду (дорадчий орган, рішення якого мають ухвалюватися місцевою владою). До неї увійдуть представники кожного міста обласного значення, району та ОТГ госпітального округу пропорційно до чисельності їх населення.

Середа, Лют. 10 2016

Звичайно, вагітність – не найкращий час для хвороб. Але рідко зустрінеш жінку, яка за дев'ять місяців жодного разу не хворіла. Грип – найчастіше інфекційне захворювання у вагітних, що передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини.

Грип знижує імунітет і небезпечний під час вагітності насамперед своїми ускладненнями. Найбільш часті з них – пневмонії (вірусна або вірусно-бактеріальна, яка може мати непередбачувані наслідки), бронхіт, отит, синусит, ангіна, менінгіт тощо. З боку серцево-судинної системи іноді розвивається запальне захворювання м'язів серця, яке може призвести до серцевої недостатності. При важкому перебігу хвороби швидко розвивається дихальна недостатність, яка протягом 1-2 тижнів від моменту початку хвороби може спричинити смерть. Вірус викликає зараження матері, розвиток інфекційного процесу в її організмі, може проникнути через плаценту, пошкодити її, інфікувати плід, у результаті чого формуються вади розвитку, настає передчасне переривання вагітності, внутрішньоутробна смерть плода або загибель його при народженні.

Середа, Січ. 20 2016

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області, як і загалом в Україні, на початку 2016 року відповідала середньорічному рівню. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.

На Чернігівщині за перший тиждень січня захворіло на грип та ГРВІ 3280 осіб, з них 1927 дітей. Такий рівень захворюваності нижче епідпорогу на 54,7%. За даними лікарів, у жодному районі та місті області показники захворюваності не перевищили епідемічний поріг. Як запевнили в профільному управлінні ОДА, дана ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ є типовою для зимового періоду.

Середа, Січ. 28 2015

Нардеп Олег Дмитренко ініціював на Чернігівщині створення робочої групи з питань охорони здоров’я

 

Бюджет на 2015 рік – тема на слуху в усіх, і скрізь єдиний діагноз – недофінансування. Не пощастило цього року під час розподілу фінансів – можна говорити, хронічно – і Чернігівщині, а значить районам, містам, селищам і селам регіону. Влада та керівники структурних сфер життєзабезпечення б’ють на сполох. Зокрема, профільна робоча група з питань охорони здоров’я, створена за ініціативи народного депутата України Олега Дмитренка, з початку січня вже провела ряд засідань.

– Ми зустрічаємось і в робочий час, і у вихідні, працюючи над цією проблематикою. Думаю, що обласна рада вийде з активними пропозиціями до Верховної Ради України щодо внесення змін у фінансування медичної галузі Чернігівської області. Не буде фінансування – не буде реформ місцевого самоврядування, не буде реформування медицини, – заявив на одній із таких зустрічей Валентин Мельничук, заступник голови Чернігівської облради.

Середа, Січ. 21 2015

Магнітно-резонансну томографію можна зробити і в Прилуках

 

На варті нашого здоров’я стоїть медичний прогрес, завдяки якому лікарі отримують усе більш точний об’єм інформації про стан людського організму. Одним із найбільших досягнень людства на сучасному етапі медицини є магнітно-резонансна томографія – високоінформативний метод діагностики, що використовує магнітне поле та радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла. Порівняно з іншими методами медичної діагностики МРТ майже не має протипоказань і побічних ефектів. На відміну від комп’ютерної томографії чи рентгенографії, організм при МРТ не зазнає впливу шкідливого випромінювання.

 

Нещодавнє відкриття кабінету магнітно-резонансної томографії на території центральної міської лікарні не залишилося непоміченим у Прилуках. Дізнатися більше про його роботу «Град» надихнуло спілкування із читачами, які виявили бажання пройти обстеження, але поки що не наважилися відвідати міський кабінет МРТ. Раніше ці люди зверталися до чернігівських і столичних спеціалістів, витрачаючи немало коштів на дорогу до чужого міста. Сьогодні ж їх цікавить, чи варто переплачувати за й так дорогу діагностику, яка стала доступною і в нашому місті.

Про технічні характеристики обладнання, процедуру обстеження та її вартість нашій газеті розповів Олексій Рябченко – співвласник приватного медичного центру «VITA», під егідою якого функціонує кабінет МРТ у Прилуках.

 

– Олексію Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, про апарат МРТ, який було встановлено в нашому місті?

– Цей апарат HITACHI AIRIS II виробництва Японії – не новий, тобто не найсучасніший. Він був придбаний у США. Апарати фірми HITACHI займають перше місце у світі в класі МРТ відкритого типу з постійним магнітом. Ці системи характеризуються високою надійністю та однорідністю магнітного поля серед систем із постійним магнітом, що дозволяє отримувати зображення високої якості. У томографі AIRIS II досягнуто максимальне зниження рівня шуму під час сканування й надано пацієнтові максимум вільного простору, за рахунок відкритого дизайну. Перевагами нашого МР-томографа є можливість проведення досліджень пацієнтів із клаустрофобією, людей із надмірною вагою (до 180 кілограмів), яким було відмовлено в проведенні дослідження в закритому томографі, а також дітей у присутності батьків.

– Як можна зрозуміти, спеціалістів, котрі б проводили розшифрування даних із МРТ, у Прилуках немає. То ж хто проводить опис результатів сканування?

– Опис проводять дистанційно троє лікарів. Двоє з Чернігова – Володимир Іванович Данилюк та Дмитро Миколайович Любенко – і ще один лікар із Краматорська.

– Де працюють ці фахівці?

– Усі центри в нас розміщені при лікарнях, там і працюють наші спеціалісти. У Чернігові це міська лікарня №3, а в Ніжині наш апарат розміщено в центральній районній лікарні.

– Скільки часу триває процедура сканування та скільки потрібно чекати результату діагностики?

– Процедура триває від 20 до 30 хвилин. Якщо обстеження не термінове, то наступного ранку з дев’ятої години людина може звернутися за результатами. Якщо ж потрібно дізнатися опис у короткі строки, то вже через кілька годин можна його отримати.

– Чи є протипоказання щодо діагностики МРТ?

– Єдине протипоказання – це метал. Абсолютні протипоказання – встановлений кардіостимулятор, феромагнітні або електронні імплантати середнього вуха, великі металеві імплантати, феромагнітні осколки, феромагнітні апарати, кліпси судин головного мозку. До відносних протипоказань належать інсулінові насоси, нервові стимулятори, не феромагнітні імплантати внутрішнього вуха, протези клапанів серця, кровоспинні кліпси (крім судин мозку), декомпенсована серцева недостатність, перший триместр вагітності, клаустрофобія, неадекватність пацієнта. Також МРТ протипоказана за наявності татуювань, виконаних за допомогою барвників зі вмістом металевих сполук.

– Центр працює лише декілька місяців у нашому місті. Якщо не секрет, скільки людей уже до вас звернулося?

– Приблизно 100-120 людей у місяць.

– Достатньо велика кількість…

– Це небагато порівняно з іншими центрами, які працюють більш довгий період, – їх завантаженість 20-25 людей у день. Але частота звернень також залежить від рівня професійності лікарів у місті. Не всі з них розуміють рівень важливості цього апарата на сьогодні.

– А може людина прийти на обстеження без направлення лікаря?

– Так, показаннями до цього є часті головні болі, запаморочення, біль у спині. Але краще, якщо направлення лікаря все ж таки буде, бо ці симптоми можуть виникати при різних видах захворювань.

– І наостанок – актуальне для прилучан запитання. Яка цінова політика центру?

– Діагностика коштує від 700 гривень. Це фіксована ціна по області, але в нас діють і комплексні знижки.

Спілкувався Андрій Січкар

Фото зі статті

Минулого тижня для найменших мешканців нашого міста вже...
Як відомо, навесні цього року Європейський Союз завершив усі...
Осінь таємнича й не зовсім зрозуміла. Учора ми ще раділи теплому...
Тротуарів на вулицях м-ну Рокитний і так обмаль. А ті, що є в...
Шановні жителі міста!Прийміть щирі вітання зі святами – Днем...
У п’ятницю 6 жовтня на Центральній площі міста, незважаючи на...
Рівно рік тому службовці нашого в/м №12 отримали наказ про...
Ми, листоноші і жителі мікрорайону Дослідної, Медини та села...
День 5 жовтня 2017 року, певно, запам’ятається прилучанам надовго!...
ПОШКУРЛАТ МИКОЛА – кухар, 3200 грн, тел. 70525.НАФТОГАЗОВИДОБУВНЕ ...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама