№ 7
12 лютого 2020 року

КРОК УПЕРЕД У ЛІКУВАННІ ІНСУЛЬТІВ

  • Середа, Сер. 21 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Проблема цереброваскулярних захворювань (далі – ЦВЗ) є однією з актуальних проблем сучасної клінічної медицини у зв’язку зі значною частотою їхнього розвитку, великим відсотком інвалідизації та смертності. Цереброваскулярна патологія та її ускладнення є найбільш поширеною за своїм перебігом і прогнозом для подальшого активного життя людини.
В останні десятиріччя в Україні відмічається значне зростання поширеності цереброваскулярних захворювань. Спостерігається збільшення судинно-мозкової патології серед осіб працездатного віку. Поширеність ЦВЗ в Україні неухильно зростає з 4440,8 на 100 тис. дорослого населення у 2010 році до 4526,6 на 100 тис. дорослого населення. У 2015 році цей показник збільшився в порівнянні з 2005 роком у 1,8 рази і становив 6480,2 на 100 тис. дорослого населення. В Україні зростає й показник захворюваності. У 2010 році він складав 447,1 на 100 тис. дорослого населення, у 2005 – 581,5, то у 2015 році – 931,3 на 100 тис. дорослого населення, тобто збільшився майже у 2 рази.
Смертність від судинних захворювань головного мозку посідає перше місце в структурі смертності від хвороб системи кровообігу. При захворюваннях системи кровообігу смертність складає 937,1 на 100 тис. дорослого населення, при цереброваскулярних – 234,6 на 100 тис. дорослого населення. Показник смертності при всіх формах ЦВЗ із 2015 року зріс із 200,3 на 100 тис. дорослого населення до 281,7 на 100 тис. дорослого населення у 2005 році. Починаючи з 2005 року відмічається тенденція до завищення.
Найважчою формою цереброваскулярних захворювань є мозкові інсульти, кількість яких в Україні реєструється біля 110-130 тис. щорічно.
Первинна інвалідність серед дорослого населення після перенесеного інсульту у 2005 році складала 6,1 на 10 тис. дорослого населення, у працездатному віці – 3,3 на 10 тис. дорослого населення; у 2015 році –6,3 та 3,6 на 10 тис. дорослого населення відповідно.


Недостатньо впроваджуються сучасні підходи до організації допомоги хворим, які передбачають максимально швидку госпіталізацію, ранні терміни терапевтичного втручання з моменту розвитку захворювання та спадковість і послідовність надання допомоги на різних етапах захворювання.
У багатьох областях України, в тому числі і в м. Прилуки, відсутні спеціалізовані (інсультні) відділення допомоги хворим із цереброваскулярними захворюваннями. Частина хворих на інсульти не госпіталізується в стаціонари, не одержує необхідну допомогу, що призводить до збільшення смертності та інвалідизації від цієї патології.
Довгий час наказ МОЗ України №297 від 30.07.2002 року (зі змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ №602 (у0602282-12) від 03.08.2012 року «Про вдосконалення медичної допомоги хворим із цереброваскулярною патологією» практично не мав можливості до виконання.
Колишній головний лікар Івченко Л.В. всіма доступними методами завдяки своїй недолугості не давала можливості виконанню наказу МОЗ України. Після повного вивчення проблеми лікування інсультів міським головою Попенко О.М., та з приходом нового головного лікаря Погорілої Я.В. проблема відкриття блоку інсультних хворих здвинута з мертвого місця. На жаль, для виконання цього рішення потрібні були великі кошти. Завдяки зусиллям депутатів різних рівнів на сьогодні питання відкриття інтенсивного блоку для інсультних хворих майже вирішено.
Особлива подяка екс-депутату Верховної Ради Дмитренку О.М. за придбання обладнання, апаратури, придбання одного з дороговартісних апаратів у частості ШВЛ, активну участь у ремонті відділення на суму близько 800000 грн. Велике спасибі за доброту, людяність і розуміння проблем медичної галузі.
Велика вдячність депутату Мірошніченку А.К., який за останні 5 років постійно піклується проблемами неврологічного відділення й надає допомогу в косметичному ремонті (придбанні душових кабінок, комп’ютера, телевізора, переобладнанні їдального блоку). Навесні 2019 року за кошти благодійника повністю закінчена заміна вікон неврологічного відділення на суму близько 50000 грн.
Щиро дякую депутату обласної ради Аверьянову О.В., який також приймав активну участь у закупівлі обладнання для блоку.
Не залишились осторонь і депутати місцевої ради. Це Тютюнник І.В., Кіча В.В., Задорожня С.В., Харченко В.М., Яценко Є.М., ФОПи – Баронен- ко П.В., Єременко Андрій Вікторович, Рожко Артем Миколайович, Рапортиренко Микола Миколайович (матеріальна допомога). Вдячний за безпосередню допомогу будівельними матеріалами та фізичну допомогу МПБП «Стимул» на чолі з Колесником Олексієм Олексійовичем, директору заводу «Пожмаш» Борщу Олегу Борисовичу за матеріально-технічну допомогу.
Придбанню електросвітильників завдячуємо заступнику міського голови Котляру Р.П.
Низький уклін від усього колективу неврологічного відділення та від прилучан за їхню небайдужість, чуйність і доброту.
Нехай Господь допомагає всім нам у добрих справах, у справах лікування інсультних хворих.
Після виконання положень наказу ми вправі мати назву неврологічне відділення для лікування інсультних хворих.

Завідувач неврологічним відділенням
Володимир Бароненко

Прочитано 2035 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Ваше здоров’я
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей...
Уже зовсім скоро у Прилуках розпочнеться грандіозне будівництво...
Мрії, надії, переживання – це емоції, які краще висловити проявом...
Замість «лежачого поліцейського» Прилуцька міська рада планує...
МОЗ України наголошує, що станом на сьогодні немає жодного...
Масляна – це одне з найстаріших свят слов’янських народів, яке...
Українці все ще насилу розрізняють «швидку» й невідкладну...
22 січня 2020 року біля Прилуцької гімназії №1 імені Георгія...
На фоні індустріального розвитку людина поспішає йти в ногу з...
На дворі неділя, 26 січня, як можна провести свій вихідний день?...

Хто на сайті

Зараз 2839 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама