№ 21
20 травня 2020 року

Ходимо у скандинавський спосіб

  • Середа, Лип. 02 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

З історії відомо, що найпопулярнішим способом пересування наших пращурів була хода. У давнину люди долали шлях від однієї країни до іншої за кілька місяців. Мандрівники, які подорожували пішки на великі відстані, неодмінно брали із собою палиці. З ними ходити було зручніше – як по гористій місцевості, так і по рівнинах. Можливо, саме досвід середньовічних мандрівників послужив прикладом сучасним спортивним тенденціям і допоміг розробити скандинавський метод ходи.

Широку популярність скандинавська хода отримала в Європі у 80-ті роки минулого століття. Сьогодні кількість шанувальників цього захоплення лише збільшується, а медичні центри використовують скандинавську ходу для зміцнення здоров’я і в якості реабілітації наслідків деяких захворювань, адже це єдиний вид спорту, що тренує м’язи тіла на 90%. Крім того, хода з палицями дуже зручна та цікава: ноги не так стомлюються, як при звичайній ході. В Україні цей вид спорту започаткував у 2010 році в Дніпропетровську керівник Української школи оздоровчої скандинавської ходи Ігор Єфименко. Пізніше подібні центри з’явилися в Києві та інших містах.

У Прилуках тренером скандинавської ходи є Тетяна Ждан, яка вже два роки дає можливість усім бажаючим оздоровити себе та змінити своє життя на краще. Заняття проводяться щосереди та щосуботи та збирають усе більше бажаючих підтримувати себе в тонусі. Тетяна каже, що скандинавська хода особливо корисна для тих, хто багато часу працює в сидячому положенні.

Цей вид спорту лише на перший погляд здається легким. Насправді новачки роблять дуже багато помилок при виконанні вправ, але не треба засмучуватись, а звикати до навантажень. Лише з часом відчувається покращення – перестають боліти спина, коліна та м’язи, вирівнюється постава. З’являється бажання щось робити, поліпшується настрій. Найбільш ефективною скандинавська хода є при серцево-судинних захворюваннях. Тож почнімо більше ходити та покращувати своє здоров’я!

Олеся Рогачова,

студентка ПГПК ім. І.Я. Франка

Прочитано 1721 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Ваше здоров’я
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Міська влада скасувала сплату єдиного податку Ще на початку...
18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє...
2019-2020 навчальний рік в умовах карантину школярі закінчать...
Цього року ми зустрічаємо вже 75-ту, ювілейну, річницю великої...
Послаблення карантинних обмежень на території міста 11 травня в...
Для кожної країни Друга світова війна почалась у різні роки, але,...
Уже близько пів року з прилуцькими багатоповерхівками, в якості...
Дорогі ветерани!Шановні прилучани!Сердечно та щиро вітаю всіх із...
очався карантин і школярі залишили класні кімнати в школах і...
Нова тротуарна кладка, ремонт бетонних доріг. Попри карантин...

Хто на сайті

Зараз 2495 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама