№ 3
15 січня 2020 року

Чи варто переплачувати?

  • Середа, Січ. 21 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Магнітно-резонансну томографію можна зробити і в Прилуках

 

На варті нашого здоров’я стоїть медичний прогрес, завдяки якому лікарі отримують усе більш точний об’єм інформації про стан людського організму. Одним із найбільших досягнень людства на сучасному етапі медицини є магнітно-резонансна томографія – високоінформативний метод діагностики, що використовує магнітне поле та радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла. Порівняно з іншими методами медичної діагностики МРТ майже не має протипоказань і побічних ефектів. На відміну від комп’ютерної томографії чи рентгенографії, організм при МРТ не зазнає впливу шкідливого випромінювання.

 

Нещодавнє відкриття кабінету магнітно-резонансної томографії на території центральної міської лікарні не залишилося непоміченим у Прилуках. Дізнатися більше про його роботу «Град» надихнуло спілкування із читачами, які виявили бажання пройти обстеження, але поки що не наважилися відвідати міський кабінет МРТ. Раніше ці люди зверталися до чернігівських і столичних спеціалістів, витрачаючи немало коштів на дорогу до чужого міста. Сьогодні ж їх цікавить, чи варто переплачувати за й так дорогу діагностику, яка стала доступною і в нашому місті.

Про технічні характеристики обладнання, процедуру обстеження та її вартість нашій газеті розповів Олексій Рябченко – співвласник приватного медичного центру «VITA», під егідою якого функціонує кабінет МРТ у Прилуках.

 

– Олексію Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, про апарат МРТ, який було встановлено в нашому місті?

– Цей апарат HITACHI AIRIS II виробництва Японії – не новий, тобто не найсучасніший. Він був придбаний у США. Апарати фірми HITACHI займають перше місце у світі в класі МРТ відкритого типу з постійним магнітом. Ці системи характеризуються високою надійністю та однорідністю магнітного поля серед систем із постійним магнітом, що дозволяє отримувати зображення високої якості. У томографі AIRIS II досягнуто максимальне зниження рівня шуму під час сканування й надано пацієнтові максимум вільного простору, за рахунок відкритого дизайну. Перевагами нашого МР-томографа є можливість проведення досліджень пацієнтів із клаустрофобією, людей із надмірною вагою (до 180 кілограмів), яким було відмовлено в проведенні дослідження в закритому томографі, а також дітей у присутності батьків.

– Як можна зрозуміти, спеціалістів, котрі б проводили розшифрування даних із МРТ, у Прилуках немає. То ж хто проводить опис результатів сканування?

– Опис проводять дистанційно троє лікарів. Двоє з Чернігова – Володимир Іванович Данилюк та Дмитро Миколайович Любенко – і ще один лікар із Краматорська.

– Де працюють ці фахівці?

– Усі центри в нас розміщені при лікарнях, там і працюють наші спеціалісти. У Чернігові це міська лікарня №3, а в Ніжині наш апарат розміщено в центральній районній лікарні.

– Скільки часу триває процедура сканування та скільки потрібно чекати результату діагностики?

– Процедура триває від 20 до 30 хвилин. Якщо обстеження не термінове, то наступного ранку з дев’ятої години людина може звернутися за результатами. Якщо ж потрібно дізнатися опис у короткі строки, то вже через кілька годин можна його отримати.

– Чи є протипоказання щодо діагностики МРТ?

– Єдине протипоказання – це метал. Абсолютні протипоказання – встановлений кардіостимулятор, феромагнітні або електронні імплантати середнього вуха, великі металеві імплантати, феромагнітні осколки, феромагнітні апарати, кліпси судин головного мозку. До відносних протипоказань належать інсулінові насоси, нервові стимулятори, не феромагнітні імплантати внутрішнього вуха, протези клапанів серця, кровоспинні кліпси (крім судин мозку), декомпенсована серцева недостатність, перший триместр вагітності, клаустрофобія, неадекватність пацієнта. Також МРТ протипоказана за наявності татуювань, виконаних за допомогою барвників зі вмістом металевих сполук.

– Центр працює лише декілька місяців у нашому місті. Якщо не секрет, скільки людей уже до вас звернулося?

– Приблизно 100-120 людей у місяць.

– Достатньо велика кількість…

– Це небагато порівняно з іншими центрами, які працюють більш довгий період, – їх завантаженість 20-25 людей у день. Але частота звернень також залежить від рівня професійності лікарів у місті. Не всі з них розуміють рівень важливості цього апарата на сьогодні.

– А може людина прийти на обстеження без направлення лікаря?

– Так, показаннями до цього є часті головні болі, запаморочення, біль у спині. Але краще, якщо направлення лікаря все ж таки буде, бо ці симптоми можуть виникати при різних видах захворювань.

– І наостанок – актуальне для прилучан запитання. Яка цінова політика центру?

– Діагностика коштує від 700 гривень. Це фіксована ціна по області, але в нас діють і комплексні знижки.

Спілкувався Андрій Січкар

Прочитано 4990 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Ваше здоров’я
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Як довго прилучани чекали, щоб у центрі міста нарешті з’явилася...
З 1 січня – два рахунки за газ Ціна за спожите блакитне паливо...
Замість святкових сукенок – піжами, на заміну стільцям –...
Протягом року мільйони людей чекають на різдвяні й новорічні...
Усі ми родом з дитинства, і кожен хоч не хоч у серці залишається...
В останні хвилини року, який минає, ми пишемо наші потаємні мрії...
Новорічні свята – це дні радості та веселощів, позитивних емоцій...
Канікули – це завжди відпочинок і гарний настрій, який ми можемо...
У далекому 2010 році, на майже занедбаному міському стадіоні...
Кому ввечері, після важкого робочого дня, не хочеться відпочити й...

Хто на сайті

Зараз 2792 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама