№ 4
22 січня 2020 року

«Пробивати будь-яку стіну»

 • Середа, Січ. 28 2015
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Нардеп Олег Дмитренко ініціював на Чернігівщині створення робочої групи з питань охорони здоров’я

 

Бюджет на 2015 рік – тема на слуху в усіх, і скрізь єдиний діагноз – недофінансування. Не пощастило цього року під час розподілу фінансів – можна говорити, хронічно – і Чернігівщині, а значить районам, містам, селищам і селам регіону. Влада та керівники структурних сфер життєзабезпечення б’ють на сполох. Зокрема, профільна робоча група з питань охорони здоров’я, створена за ініціативи народного депутата України Олега Дмитренка, з початку січня вже провела ряд засідань.

– Ми зустрічаємось і в робочий час, і у вихідні, працюючи над цією проблематикою. Думаю, що обласна рада вийде з активними пропозиціями до Верховної Ради України щодо внесення змін у фінансування медичної галузі Чернігівської області. Не буде фінансування – не буде реформ місцевого самоврядування, не буде реформування медицини, – заявив на одній із таких зустрічей Валентин Мельничук, заступник голови Чернігівської облради.

Конструктивний діалог представників облдержадміністрації, депутатів обласної ради та відомих на Чернігівщині лікарів звучав фахово й професійно. Досвід і активна громадська позиція на підставі цифр, фактів та пропозицій шукали вихід із економічної кризи, не оминаючи реформаційні аспекти в галузі медицини.

Спочатку розрахунки, потім реформи – таку позицію має керманич Бобровицької районної лікарні, заслужений лікар України, магістр державного управління Федір Тодоріко. Він вбачає перспективною тригранну систему охорони здоров’я: державну, громадську та приватну. За словами фахівця, «…реформи треба проводити м’яко й поетапно, не вдаючись до крайнощів. Важлива не географія чи дислокація установ, а якість допомоги, яку вони здатні надавати».

«Место, кадры, оснащение, где человек – мера всех вещей» – ця думка (мовою оригіналу) з уст заслуженого лікаря України Василя Зуба об’єднала учасників зібрання та вивела на пропозицію від заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, доцента, головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна про готовність Чернігівщини бути пілотним проектом в Україні, але виключно з баченням регіональних потреб та можливостей.

Лариса Івченко, головний лікар Прилуцької ЦМЛ, наголосила, що Прилуки вже не один рік у стадії реформ і навіть без додаткового фінансового надходження виконують функцію госпітального округу, бо надають медичну послугу жителям прилеглих районів: Прилуцького, Варвинського, Срібнянського, Талалаївського та інших. Порушивши ще цілу низку спільних для всієї галузі питань, не пов’язаних із коштами, керівник зазначила, що ідеальний шлях до змін – це адміністративно-територіальна реформа.

Про болючі проблеми медицини на селі говорив, наводячи аргументи, головний лікар Прилуцької районної лікарні Володимир Заєць.

Прямо з операційної, усвідомлюючи складність ситуації та важливість спроби впливу на процес, до круглого столу долучився голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Чернігівської обласної ради, завідувач поліклінічного відділення Чернігівського обласного онкодиспансеру Валерій Зуб. Прості тези зі сказаного лікарем не потребують пояснень: «Система Семашко не працює. Це катастрофа: у нас капіталізм – у медицині соціалізм».

Віталій Голець, помічник-консультант народного депутата України Олега Дмитренка, наголосив на важливості пошуку й використання резервів на фоні ситуації безгрошів’я.

«Немає єдиного медичного простору – немає діла. Не буде бюджету вирівнювання – не буде результату від реформ, та й реформ взагалі», – таким був заключний висновок начальника управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петра Гармаша.

На черговому засіданні робочої групи було прийнято рішення: делегувати на пленарне засідання Верховної Ради України представництво лікарів Чернігівщини з метою лобіювання інтересів громади регіону на отримання законного права на якісні послуги в галузі охорони здоров’я.

Прочитано 2765 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Ваше здоров’я
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

5 коментарів

 • Посилання коментаря Олександр Середа, 25 Березень 2015 11:09 написав Олександр

  Дмитренко рухається в вірному напрямку, реформи в медицині дуже необхідні, без них медицина загнеться, а слідом і люди за нею. А що стосується, адміністративно-територіальної реформи, то вона обговорюється з початку девяностих, а віз і нині там. Хоча все впирається в державні кошти, на таку реформу коштів потрібно не мало. Так а деж їх узяти в умовах кризи і війни, якщо в умовах відсутності фінансування Дмитренко підніме медицину області, то йому при житті треба памятник ставити. А стосовно негативних коментарів в адресу, Дмитренка, то усі знають чиї прихвосні їх пишуть.... і хто засмічував місто листівками і висів на кожному дереві і стовпі під час виборів)

 • Посилання коментаря Valentin Середа, 25 Березень 2015 09:16 написав Valentin

  Пишу тебе ганьба корупції ты говоришь чего ожидать от колхозника а известно ли тебе что этот с твоих слов колхозник сделал для города и людей гораздо больше чем наши депутаты в горсовете. Включишь телевизор только и показывают звезд экрана на сессии горсовета и переливают из пустого в порожнее так было и при Беркуте и при Барнаше. Так где вы были чего вы молчали а тут заговорили где была ваша борьба с коррупцией раньше. Возникает вопрос. Уж не заказные ли эти ваши комментарии. Возьмем к примеру Ладанский Пожмаш.Все знают что вырезается на металл оборудование сокращаются рабочие места. Где вы борцы были почему молчали.

 • Посилання коментаря ганьба корупції Понеділок, 23 Березень 2015 20:01 написав ганьба корупції

  проте який був ажіотаж, от вам і подарунки вчителям і медикам, от вам і пусті обіцянки, а чого ж ви чекали від колгоспника та його прихвостнів таких як Савченко -подруга його по обласній раді- політична проститутка, яка подала аж два запити один з яких про невиплату педагогам (тобто їй же)зарплати восени. Хоча перед цим смирно проголосувала за обласний бюджет та промовчала про проблемний бюджет міста ще при беркуту. От таких ми обрали, з подвійними стандартами перевертнів які дивлячись в очі говорять одне а в своїх кабінетах мовчки творять все навпаки, це вже шахрайство і блуд, бо звикли ми голосувати не своїм розумом, а за подачку, обіцянку чи лобіювання від таких агітаторів як таж Савченко-директор цтдю, яка так дерла глотку за цього представника блоку Порошенка, як кажуть рука руку миє, нічого не змінилося їх на вилах треба виносити, інакше не буде...Ганьба

 • Посилання коментаря не виборець дмитренка. Вівторок, 17 Березень 2015 13:49 написав не виборець дмитренка.

  А чого від того дмитренка було ждать? Він, коли до нас на роботу приходив перед виборами з метою агітації, два слова не міг звязать! Сказав: давайте я вам краще анікдот розкажу! Пройшов у ВР на бренді Порошенка. А ми клюнули. Правильно кажуть, що народ заслуговує на тих, кого вибрав! Так нам дурням і треба!

 • Посилання коментаря Олег Вівторок, 17 Березень 2015 09:22 написав Олег

  16 народних депутатів за 100 днів роботи Верховної Ради не підготували жодного запиту, не виступали на пленарних засіданнях і не брали участі у підготовці законопроектів.
  Як повідомляє "Громадське ТБ", до цієї групи також належить Надія Савченко, яка незаконно утримується в слідчому ізоляторі Російської Федерації та з об'єктивних причин не має можливості виконувати депутатські повноваження.
  У фракції БПП серед неактивних депутатів - Іван Спориш, Руслан Демчак, Олег Дмитренко, Олексій Савченко, у Опозиційному блоці - Іван Мирний, Тарас Козак, Денис Омельянович, Дмитро Добкін.
  От так відзначився народний обранець від Чернігівщини. Звичайно ж ініціювати створення на Чернігівщині робочої групи з питань охорони здоров'я куди важливіше ніж подати запит чи підготувати законопроект. Витяг із передвиборчої програми О. Дмитренка: "об'єднати зусилля і обрати таку законодавчу владу, котра буде здатна змінити ситуацію." Обрали. Таку законодавчу - що автор програми не брав участі у підготовці ЖОДНОГО законопроекту.
  ЧОГО БІДНІ - БО ДУРНІ!

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани! 22 січня 1919 року навіки вкарбувалося в історію...
У великий святковий день 19 січня Прилуки відзначають Водохреще!...
Питання щодо призначення субсидій постійно хвилюють мешканців...
Уже стало доброю традицією в дні різдвяних свят проводити теплі...
Як пам’ятаємо, влітку постало питання про те, що для завершення...
Як довго прилучани чекали, щоб у центрі міста нарешті з’явилася...
З 1 січня – два рахунки за газ Ціна за спожите блакитне паливо...
Замість святкових сукенок – піжами, на заміну стільцям –...
Протягом року мільйони людей чекають на різдвяні й новорічні...
Усі ми родом з дитинства, і кожен хоч не хоч у серці залишається...

Хто на сайті

Зараз 2642 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама