№ 51
19  грудня  2018 року

«Пробивати будь-яку стіну»

 • Середа, Січ. 28 2015
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Нардеп Олег Дмитренко ініціював на Чернігівщині створення робочої групи з питань охорони здоров’я

 

Бюджет на 2015 рік – тема на слуху в усіх, і скрізь єдиний діагноз – недофінансування. Не пощастило цього року під час розподілу фінансів – можна говорити, хронічно – і Чернігівщині, а значить районам, містам, селищам і селам регіону. Влада та керівники структурних сфер життєзабезпечення б’ють на сполох. Зокрема, профільна робоча група з питань охорони здоров’я, створена за ініціативи народного депутата України Олега Дмитренка, з початку січня вже провела ряд засідань.

– Ми зустрічаємось і в робочий час, і у вихідні, працюючи над цією проблематикою. Думаю, що обласна рада вийде з активними пропозиціями до Верховної Ради України щодо внесення змін у фінансування медичної галузі Чернігівської області. Не буде фінансування – не буде реформ місцевого самоврядування, не буде реформування медицини, – заявив на одній із таких зустрічей Валентин Мельничук, заступник голови Чернігівської облради.

Конструктивний діалог представників облдержадміністрації, депутатів обласної ради та відомих на Чернігівщині лікарів звучав фахово й професійно. Досвід і активна громадська позиція на підставі цифр, фактів та пропозицій шукали вихід із економічної кризи, не оминаючи реформаційні аспекти в галузі медицини.

Спочатку розрахунки, потім реформи – таку позицію має керманич Бобровицької районної лікарні, заслужений лікар України, магістр державного управління Федір Тодоріко. Він вбачає перспективною тригранну систему охорони здоров’я: державну, громадську та приватну. За словами фахівця, «…реформи треба проводити м’яко й поетапно, не вдаючись до крайнощів. Важлива не географія чи дислокація установ, а якість допомоги, яку вони здатні надавати».

«Место, кадры, оснащение, где человек – мера всех вещей» – ця думка (мовою оригіналу) з уст заслуженого лікаря України Василя Зуба об’єднала учасників зібрання та вивела на пропозицію від заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, доцента, головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна про готовність Чернігівщини бути пілотним проектом в Україні, але виключно з баченням регіональних потреб та можливостей.

Лариса Івченко, головний лікар Прилуцької ЦМЛ, наголосила, що Прилуки вже не один рік у стадії реформ і навіть без додаткового фінансового надходження виконують функцію госпітального округу, бо надають медичну послугу жителям прилеглих районів: Прилуцького, Варвинського, Срібнянського, Талалаївського та інших. Порушивши ще цілу низку спільних для всієї галузі питань, не пов’язаних із коштами, керівник зазначила, що ідеальний шлях до змін – це адміністративно-територіальна реформа.

Про болючі проблеми медицини на селі говорив, наводячи аргументи, головний лікар Прилуцької районної лікарні Володимир Заєць.

Прямо з операційної, усвідомлюючи складність ситуації та важливість спроби впливу на процес, до круглого столу долучився голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Чернігівської обласної ради, завідувач поліклінічного відділення Чернігівського обласного онкодиспансеру Валерій Зуб. Прості тези зі сказаного лікарем не потребують пояснень: «Система Семашко не працює. Це катастрофа: у нас капіталізм – у медицині соціалізм».

Віталій Голець, помічник-консультант народного депутата України Олега Дмитренка, наголосив на важливості пошуку й використання резервів на фоні ситуації безгрошів’я.

«Немає єдиного медичного простору – немає діла. Не буде бюджету вирівнювання – не буде результату від реформ, та й реформ взагалі», – таким був заключний висновок начальника управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петра Гармаша.

На черговому засіданні робочої групи було прийнято рішення: делегувати на пленарне засідання Верховної Ради України представництво лікарів Чернігівщини з метою лобіювання інтересів громади регіону на отримання законного права на якісні послуги в галузі охорони здоров’я.

Прочитано 2338 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Ваше здоров’я
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

5 коментарів

 • Посилання коментаря Олександр Середа, 25 Березень 2015 11:09 написав Олександр

  Дмитренко рухається в вірному напрямку, реформи в медицині дуже необхідні, без них медицина загнеться, а слідом і люди за нею. А що стосується, адміністративно-територіальної реформи, то вона обговорюється з початку девяностих, а віз і нині там. Хоча все впирається в державні кошти, на таку реформу коштів потрібно не мало. Так а деж їх узяти в умовах кризи і війни, якщо в умовах відсутності фінансування Дмитренко підніме медицину області, то йому при житті треба памятник ставити. А стосовно негативних коментарів в адресу, Дмитренка, то усі знають чиї прихвосні їх пишуть.... і хто засмічував місто листівками і висів на кожному дереві і стовпі під час виборів)

 • Посилання коментаря Valentin Середа, 25 Березень 2015 09:16 написав Valentin

  Пишу тебе ганьба корупції ты говоришь чего ожидать от колхозника а известно ли тебе что этот с твоих слов колхозник сделал для города и людей гораздо больше чем наши депутаты в горсовете. Включишь телевизор только и показывают звезд экрана на сессии горсовета и переливают из пустого в порожнее так было и при Беркуте и при Барнаше. Так где вы были чего вы молчали а тут заговорили где была ваша борьба с коррупцией раньше. Возникает вопрос. Уж не заказные ли эти ваши комментарии. Возьмем к примеру Ладанский Пожмаш.Все знают что вырезается на металл оборудование сокращаются рабочие места. Где вы борцы были почему молчали.

 • Посилання коментаря ганьба корупції Понеділок, 23 Березень 2015 20:01 написав ганьба корупції

  проте який був ажіотаж, от вам і подарунки вчителям і медикам, от вам і пусті обіцянки, а чого ж ви чекали від колгоспника та його прихвостнів таких як Савченко -подруга його по обласній раді- політична проститутка, яка подала аж два запити один з яких про невиплату педагогам (тобто їй же)зарплати восени. Хоча перед цим смирно проголосувала за обласний бюджет та промовчала про проблемний бюджет міста ще при беркуту. От таких ми обрали, з подвійними стандартами перевертнів які дивлячись в очі говорять одне а в своїх кабінетах мовчки творять все навпаки, це вже шахрайство і блуд, бо звикли ми голосувати не своїм розумом, а за подачку, обіцянку чи лобіювання від таких агітаторів як таж Савченко-директор цтдю, яка так дерла глотку за цього представника блоку Порошенка, як кажуть рука руку миє, нічого не змінилося їх на вилах треба виносити, інакше не буде...Ганьба

 • Посилання коментаря не виборець дмитренка. Вівторок, 17 Березень 2015 13:49 написав не виборець дмитренка.

  А чого від того дмитренка було ждать? Він, коли до нас на роботу приходив перед виборами з метою агітації, два слова не міг звязать! Сказав: давайте я вам краще анікдот розкажу! Пройшов у ВР на бренді Порошенка. А ми клюнули. Правильно кажуть, що народ заслуговує на тих, кого вибрав! Так нам дурням і треба!

 • Посилання коментаря Олег Вівторок, 17 Березень 2015 09:22 написав Олег

  16 народних депутатів за 100 днів роботи Верховної Ради не підготували жодного запиту, не виступали на пленарних засіданнях і не брали участі у підготовці законопроектів.
  Як повідомляє "Громадське ТБ", до цієї групи також належить Надія Савченко, яка незаконно утримується в слідчому ізоляторі Російської Федерації та з об'єктивних причин не має можливості виконувати депутатські повноваження.
  У фракції БПП серед неактивних депутатів - Іван Спориш, Руслан Демчак, Олег Дмитренко, Олексій Савченко, у Опозиційному блоці - Іван Мирний, Тарас Козак, Денис Омельянович, Дмитро Добкін.
  От так відзначився народний обранець від Чернігівщини. Звичайно ж ініціювати створення на Чернігівщині робочої групи з питань охорони здоров'я куди важливіше ніж подати запит чи підготувати законопроект. Витяг із передвиборчої програми О. Дмитренка: "об'єднати зусилля і обрати таку законодавчу владу, котра буде здатна змінити ситуацію." Обрали. Таку законодавчу - що автор програми не брав участі у підготовці ЖОДНОГО законопроекту.
  ЧОГО БІДНІ - БО ДУРНІ!

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Минуло 32 роки з моменту аварії на ЧАЕС, із тих днів самопожертви,...
Новий рік на порозі. А яке ж свято без головних атрибутів:...
Три афери за добу У Прилуках шахраї полюють на довірлвих...
Як сказав відомий художник Пабло Пікассо, «Художник – людина,...
План новорічно-різдвяних заходів затверджено Ні для кого не...
Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які...
Рік Собаки добігає кінця, але проблеми, які напряму стосуються...
На території міста Прилуки знаходиться більше, ніж півсотні...
ВИДАЙ ЮРІЙ - продавець продовольчих товарів, 3723 грн, тел....
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівської області ВИКОНАВЧИЙ...

Хто на сайті

Зараз 1672 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама