№ 27
6 жовтня 2022 року

Є проблема

Є проблема (123)

Середа, Сер. 31 2022

Питання дерусифікації та перейменування ряду вулиць і провулків нашого міста жваво обговорюється вже не перший місяць. Не встигли стихнути розмови про вулицю Коптєва (названу на честь нашого земляка – прилучанина, який багато років живе та працює в росії), аж деякі наші читачі зацікавилися іншою персоною, чиє ім’я носить ще одна з прилуцьких вулиць – Дмитром Шкоропадом. Питання полягало в наступному: «У чому різниця між Коптєвим і Шкоропадом, якщо народилися обоє в Прилуках, а пропрацювали все життя в рф, але тепер вулиця Юрія Коптєва підпадає під дерусифікацію, а вулиця Шкоропада – ні?»
Прояснити ситуацію спробувала директор Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. Маслова Тетяна Зоць. За її словами, усі вулиці, які наразі є в списку на перейменування, пропонувалися й подавалися на розгляд зовсім не музейниками, як дехто вважає, а місцевими громадськими активістами. Зважувалися всі «За» та «Проти». Що стосується Юрія Вікторовича Коптєва, то він чомусь довгий час не висловлював свою позицію стосовно війни росії проти України та продовжує як і раніше працювати в країні-агресорці й сплачувати там податки, про цільове направлення яких можемо лише здогадуватися. Дмитро ж Овсі- йович Шкоропад, на жаль, уже просто не має такої можливості сказати своє слово. Так, він більшу частину життя навчався й працював у росії, але довгі роки роботи над дослідженням історії свого рідного краю показують його національні настрої та ставлення до України й Прилуччини зокрема.

Четвер, Сер. 25 2022

Деякі прилучани звикли роками накопичувати борги за комунальні послуги, а під час війни ця проблема стала просто катастрофічною. Так, борг населення перед КП «Прилукитепловодопостачання» сьогодні становить 40, 5 млн грн.
Усіх боржників, навіть, розбили за такими категоріями:
– від 230 до 700 тис. грн заборгували 47 багатоповерхівок. Ось деякі з них:
вул. Гвардійська, 92 – 636 тис. грн, при чому лише одна квартира з цього дому (№126) має борг у понад 152 тис. грн;
вул. Костянтинівська, 199Г – 624 тис. грн;
вул. Котляревського, 65 – 570 тис. грн, де лише квартира №29 винна майже 260 тис. грн;
вул. Костянтинівська, 124 – 539 тис. грн;
вул. Гвардійська, 88/1 – 486 тис. грн;
вул. Гвардійська, 88/2 – 470 тис. грн;
вул. Київська, 186 – 470 тис. грн;
вул. І. Скоропадського, 108 – 458 тис. грн;
вул. 18 Вересня, 30 – 435 тис. грн;
вул. Гвардійська, 94 – 423 тис. грн;
вул. Саксаганського, 9 – 396 тис. грн боргу, третину якого становить заборгованість квартири №45 (148 тис. 848 грн);

Четвер, Сер. 25 2022

Читаю статтю газети «Град Прилуки» — «Дерусифікація в Прилуках» і ось, що думаю з цього приводу.
37 вулиць, в’їздів і площ треба перейменувати і цю задачу в місті підтримати, а депутати все вирішать по закону. Мені особисто не хочеться читати вулицю, яка названа на честь росії чи росіянина, який би він не був.
Сьогодні йде війна, ворог злий, веде війну жорстоко, людиноненависно, і мета в нього одна – Україну, українців стерти з лиця землі, з історії.
Поки ми не бачимо та не чуємо, щоб самі росіяни осудили того ката, який затіяв цю війну. Гинуть наші хлопці, ми їх хоронимо, проводимо в небо, стаючи на коліна. Жаль і смуток.
Але за перо мене змусило взятися інше. Наприкінці статті журналіст усе-таки дає зрозуміти жителям міста, що вулиця Коптєва змушує нас усе більше думати, як бути – ворог ця людина, чи друг для міста Прилуки? А все ж таки?
“In love with my town”
Узяв із полички своєї бібліотеки фотоальбом, випущений Коптєвим 2012 року, а там слова: “Як тебе не любити, місто моє…».
Навідався до стелли, поставленої Юрієм Коптєвим у центральній час- тині міста, там знову призив до наших жителів: «Любіть Прилуки так, як люблю їх я».

Середа, Січ. 05 2022

У розпалі новорічні свята, а мешканці двох багатоповерхівок досі чекають обіцяні міським головою кошти. І вже надії немає, що вони будуть відшкодовані найближчим часом. Тому ми всі разом із співвласниками ОСББ «Земська, 39» та ОСББ «Героїв Авіаторів, 62» прийняли рішення звертатися в усі компетентні органи: НАБУ, ДБР, Генеральну прокуратуру, поліцію тощо для вирішення законності дій міського голови, адже ця проблема тягнеться майже 2 роки.
Кажуть, не прийнята програма! А як іде фінансування по неприйнятих програмах ТК «Прилуки» (єдине прибуткове комунальне підприємство в місті)? Мабуть оплата йде за те, що біля кожного «стовпа» вихваляють мера? Також фінансується КП «Муніципальний контроль», громадська вбиральня (КП «Послуга»), безпритульні тварини (КП «Послуга») та багато інших, які до захищених статей не мають ніякого відношення? Вони комунальні! А ще будівництво (модернізація) скверів, паркових зон, зон відпочинку, заміна вікон (заангажованих під поточний ремонт), посів трави на зиму з утепленням…. Чому Закон не один для всіх?!

Середа, Груд. 29 2021

Уже два роки – з грудня 2019 року й до цього часу – ми, мешканці будинку 216, що по вулиці Київській, пишемо в КП «Прилукижитлобуд» листи-звернення. Річ у тім, що в нашому під’їзді №1 протікають труби в підвалі, заливаючи його водою та нечистотами, неприємні запахи від яких чути навіть у квартирах. Труби каналізації, водопостачання та водовідведення потрібно терміново замінити, адже вони дуже пошкоджені корозією, й одягнені на них у багатьох місцях хомути не рятують їх, бо теж течуть. Водопроводи холодної та гарячої води знаходяться в аварійному стані. Ситуація досить критична, нам доводиться по кілька разів на місяць викликати аварійку.
Зволікати більше не можна. Експлуатація мереж у такому стані в підвалах багатоповерхівок забороняється! Ми весь час просимо керівництво «Прилукижитлобуду» і по телефону, і в письмових зверненнях (їх було вже сім!) вирішити проблему, але нічого конкретного в цьому напрямку так і не зроблено. У підвалі є шість каналізаційних стояків, на двох із яких у вересні 2021 року поставили пластикові труби, проте місця їх з’єднання з металевими не загерметизували, тому як текло все в підвал, так і тече.
Така недбалість може мати дуже серйозні, навіть трагічні наслідки! Дві несучі стіни від постійної вологи руйнуються, вода підмиває фундамент, будинок уже похилився набік!

Середа, Черв. 02 2021

До редакції часто звертаються прилучани, стурбовані відсутністю на маршруті автобусу №19, який сполучає мікрорайон Рокитний і м’ятно-дослідну станцію. Питання, так би мовити, не зовсім за адресою, але ми спробували розібратися.
Як відомо, у зв’язку з карантинними обмеженнями, які діяли в квітні та на початку травня, даний автобус якраз і перестав курсувати містом. За словами Олександра Сивенка, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, перевізник мав повне право згідно законодавства припинити рух транспортного засобу по загальноміському маршруту у зв’язку із його збитковістю на певний період часу.
Чому маршруту №19 досі немає, достеменно сказати не можна, адже вагомих причин цьому на даний період немає. Прилуки, як і вся Україна, нині перебувають у жовтій епідеміологічній зоні. Тож логічно, що життя має повернутися в звичний ритм.

Страница 1 из 21

Фото зі статті

Майже 5 мільйонів для Центральної міської лікарні Уже не один...
що це за сума та чи потрібно її сплачувати У рахунках за...
ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше...
Із 1 жовтня 2022 року в Україні збільшилася вартість...
Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня...
ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...

Хто на сайті

Зараз 4447 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама