№ 5
2 лютого 2023 року

Комунальні баталії

  • П'ятниця, Лист. 18 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю та кількістю послуг, які надає їм обслуговуюча компанія, — не дивина. З одного боку — цілком справедливе бажання співмешканців будинку жити в належних умовах, із поремонтованим дахом, оновленими й пофарбованими трубами, вимощеною відмосткою, прибраною територією тощо. З іншого – зобов’язання управителя надавати лише ті послуги, які чітко прописані в договорі.
Мова далі йтиме про «війну» між жителями будинку по вулиці Костянтинівській, 199 Ж та компанією-управителем КП «Прилукижитлобуд», яка насправді триває вже не один рік.
До редакції з листом звернулися мешканці вказаного будинку, аби висловити свою точку зору щодо ситуації, яка в них склалася з управителем. У свою чергу, ми спробували розібратися у їхніх взаємних претензіях і непорозуміннях і пропонуємо вам почути обидві сторони конфлікту.
***
Усі співмешканці буд. по вулиці Костянтинівській, 199 Ж чекали реакцію-відповідь керівника КП «Прилукижитлобуд» Голік Л.В. на наше телевізійне звернення від 19.10.2022 року по телеканалу «ТІМ». І дочекалися...
По-перше, весь тон виступу був негативний, ніби ми всі вороги, а не мешканці одного міста Прилуки, що живуть, воюють разом, а, крім того, ще й сплачуємо за послуги підприємству.
До речі, наш 90-квартирний будинок сплачує щомісяця десятки тисяч гривень, а за чотири роки, це буде майже мільйон! На ці кошти ми бачимо лише роботу двірника та винагороду керівному складу комунального підприємства «Прилукижитлобуд», яку, як зазначив головний інженер даного підприємства, вони витрачають на фонарики та ключики.


По-друге. Ми не почули жодного слова про проржавілі труби в підвалі, які течуть (і вода, і каналізація) і потребують негайного ремонту або заміни; за відмостку навколо будинку; за нефарбовану майже 30 років газову трубу; за водовідведення з даху; парапет на даху, який кришиться; неутеплені труби в підвалі; за температурний шов між частинами будинку, який руйнується через усадку будівлі, викликану постійним підтопленням фундаменту.
Не почули жодного слова за укриття, яке в даний час украй необхідне. Усі ми знаємо, що за проєктом це сховище (наявність кранів (у яких досі є вода, навіть через 44 роки), туалетів, душових, вентиляції). Документація на укриття загадково зникла у пані Голік. Тим часом із телеканалу «Прилуки» отримали розгорнуту відповідь-реакцію відносно роботи журналіста, як треба і як не треба працювати. Журналіст із оператором показали всі недоліки та проблемні місця, дали змогу записати висловлювання мешканців будинку. А Голік Л.В. їх навчає, принижує.
Як повинні працювати журналісти вона знає досконально, а як робити свою роботу – утримувати та зберігати житловий фонд у належному стані – ні. Якщо в будинку і проводяться ремонтні роботи, то або не до логічного завершення або не якісно. Це лише робота на паперах і для галочки.
Ми не відмовляємося прийняти участь у наведенні ладу, але заміна труб, вентиляція, штукатурка – це повинні зробити спеціалісти КП.
По-третє. Жодного разу управитель (керівництво «Прилукижитлобуд») не звітував за свою пророблену роботу мешканцям багатоквартирного будинку. Докоряють нам за боржників. А що в цьому напрямку робилось управителем КП «Прилукижитлобуд»?
У цей важкий час ми побачили, що труднощі, як і ворога, можна здолати гуртом, дружньо, разом.
Будинок наш збудовано за гарним проєктом і наше завдання зберегти його якомога довше в належному стані та створити мінімальні комфортні умови для проживання.

Мешканці будинку по вул. Костянтинівській 199 Ж,
м. Прилуки


P.S.
Для ясності зазначимо — за договором тариф на послуги з управління багатоквартирним будинком становить 4,07 грн з 1 кв. м житлової площі. Укладаючи договір із управляючою компанією співмешканці будинку обрали такі послуги:
• винагорода управителю – 0,94 грн;
• технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем – 0,70 грн;
• обслуговування димових і вентиляційних каналів – 0,48 грн;
• прибирання прибудинкових територій, прибирання та вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території (до речі, це завжди найдорожча категорія послуг) – 1,20 грн;
• придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів і забезпечення іншого спільного майна багатоквартирного будинку – 0,49 грн;
• поточний ремонт внутрішньобудинкових систем – 0,26 грн.

 

Відповідь КП «ПРИЛУКИЖИТЛОБУД»  мешканцям будинку по вул. Костянтинівській, 199 Ж

Останнім часом співвласники багатоквартирного будинку №199 Ж по вул. Костянтинівській звертаються до місцевих засобів масової інформації зі скаргами на обслуговування їнього будинку комунальним підприємством «Прилукижитлобуд». Вважаємо за необхідне надати публічні роз’яснення з цього приводу.
Зі співвласниками вказаного багатоквартирного будинку комунальним підприємством «Прилукижитлобуд» укладено колективний договір про надання житлової послуги з управління будинком, який діє з 1 червня 2019 року. Житлова послуга з управління, яка замінила послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, докорінно внесла корективи у вказані відносини. А саме, усунула від повноважень органи місцевого самоврядування через накладання мораторію на встановлення, в тому числі, коригування тарифу. З 10 червня 2018 року, з моменту введення в дію нового Закону «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року, в частині управління багатоквартирним будинком, співвласники самостійно визначаються з формою управління своїм будинком і самостійно приймають рішення з утримання спільного майна багатоквартирного будинку щодо набору необхідних послуг і погоджують договірну ціну з обраним на загальних зборах управителем. Якщо співвласники готові взяти на себе повну відповідальність за свій будинок, вони створюють ОСББ.
Таким чином, комунальне підприємство, як управитель багатоквартирного будинку №199 Ж по вул. Костянтинівській, виконує виключно делеговані співвласниками повноваження в межах погодженого ними кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території. За 3-річний період дії колективного договору з управління підприємством виконувалися всі необхідні роботи, як за зверненнями мешканців, так і планові, за умови наявності коштів в обліковій картці будинку.
Однак, мешканці повинні розуміти, що крім витрат на поточні ремонти, підприємство забезпечує утримання будинку та прибудинкової території: щомісяця підприємство закуповує електроенергію для освітлення місць загального користування, працівники систематично забезпечують прибирання прибудинкової території та вивезення сміття, щосезону косять траву, взимку розчищають доріжки від снігу, розігрівають ливневки, очищають покрівлі від снігу, збивають бурульки, проводять аварійні невідкладні роботи, пробивають каналізацію після її забиття сторонніми предметами. Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання КП «Прилукижитлобуд» здійснює обслуговування димовентиляційних каналів та їх перевірку за графіком, погодженим Прилуцьким відділенням АТ «Чернігівгаз». Щорічно забезпечує гідравлічні випробовування для підготовки будинку до опалення. Фактично повноцінне функціонування будинку забезпечується саме житловою послугою, яку надає КП «Прилукижитлобуд». На даний час перевитрати підприємства становлять 16 887 грн.
Підприємство наголошує, що якість житлової послуги напряму залежить від надходжень. Крім того, підприємство має право вести претензійно-позовну роботу щодо боржників. Дане право закріплене як законом «Про житлово-комунальні послуги», так і Правилами надання послуги з управління багатоквартирним будинком, затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 5 жовтня 2018 року №712. А сплачувати за послуги є обов’язком споживача. Треба розуміти, що єдиний законний спосіб стягнення заборгованості є судовий. Але це дуже тривалий процес. Тому співвласники мають теж впливати на своїх сусідів щодо необхідності здійснювати оплату всіх житлово-комунальних послуг.
Зазвичай мешканці дуже добре рахують надходження та вважають, що всі вони мають йти виключно на будинок, при цьому забувають, що підприємство сплачує всі необхідні податки та збори, несе витрати на забезпечення роботи техніки, машин і механізмів, утримання працівників відповідно до норм і вимог із охорони праці, отримання відповідних дозволів на окремі види робіт та інші адміністративні чи загальновиробничі витрати.
На сьогодні заборгованість мешканців будинку по вул. Костянтинівській, 199 Ж перед КП «Прилукижитлобуд» становить 54 424,45 грн.
Хочемо зазначити, що на виконання вимог Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком щодо надання інформації власникам квартир чи нежитлових приміщень про надходження та витрати, підприємство надає відповідну інформацію всім співвласникам, хто звертається з даним питанням.
Черговим наріканням від мешканців будинку є нібито приховування керівником підприємства документів, які б підтверджували статус підвального приміщення як сховища. З даного приводу повідомляємо, що підприємством обліковуються об’єкти комунальної власності, що мають статус протирадіаційних укриттів і сховищ за наступними адресами:
1. вул. Земська, 3 (ПРУ);
2. вул. Земська, 5 (ПРУ);
3. вул. Кошового, 6 (ПРУ);
4. вул. Ярмаркова, 41/7 (ПРУ);
5. вул. Ярмаркова, 49 (ПРУ);
6. вул. Київська, 275 (ПРУ);
7. вул. Шевченка, 107 (ПРУ);
8. вул. Гвардійська, 92 (сховище);
9. вул. Земська, 39 (сховище);
10. вул. 1 Травня, 73 (ПРУ);
11. вул. Костянтинівська, 122 (ПРУ);
12. вул. Польова, 108 (сховище);
13. вул. Індустріальна, 10 (сховище).
Даний облік ведеться також управлінням із питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи міської ради, а також Прилуцьким районним РУ ГУ ДСНС України в Чернігівській області.
Як бачимо, будинку №199 Ж по вул. Костянтинівській в обліку немає.
Таким чином, мешканцям знову ж таки треба усвідомити, що все, що стосується підвальних приміщень багатоквартирних будинків, у тому числі, в їхньому будинку №199 Ж по вул. Костянтинівській, є спільним сумісним майном співвласників. Звісно, в умовах воєнного стану за рекомендаціями військової адміністрації підвальні приміщення можуть використовуватися мешканцями як найпростіші укриття. Якщо співвласники проявляють ініціативу використовувати підвальні приміщення саме як укриття, то КП «Прилукижитлобуд» надає допомогу в розчищенні та вивезенні сміття з таких приміщень.
Тож звинувачення мешканців керівника підприємства в приховуванні документів із обліку сховищ і протирадіаційних укриттів є безпідставними та неприпустимим.
Не обійшовся також без негативної оцінки мешканців будинку виступ керівника підприємства на каналі телебачення «Прилуки» щодо порушення журналістами телекомпанії ТІМ правил і вимог журналістської етики. Начальник КП «Прилукижитлобуд» обґрунтовано звернула увагу на роботу журналістів місцевого телеканалу, а саме, на необхідності первинно перевіряти всі факти та обов’язково висвітлювати аргументи іншої сторони, що категорично було проігноровано. До того ж, подавалася неправдива та перекручена інформація.
Наголошуємо, що проблем у багатоквартирних будинках дуже багато, і це закономірно, адже житловий фонд у Прилуках дуже застарілий, а експлуатація будинків мешканцями довгі роки не була відповідальною. Та вже з 2015 року мешканці будинків є повноцінними власниками всього спільного майна. Згідно з законом України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» кожний співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного та капітального ремонтів. Тільки співвласники приймають рішення з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі, про розпорядження спільним майном, встановлення, зміни та скасування обмежень щодо користування ним. Вони можуть це роботи самостійно через створення ОСББ або делегувати частину своїх повноважень управителю.
Немає проблем, які не можуть бути вирішені, головне – це конструктивний діалог сторін. Вважаємо, що між співвласниками будинку та комунальним підприємством існують тісні тривалі відносини, а тому всі наболілі питання варто вирішувати між собою без залучення посередників. Варто не забувати, що, в будь якому випадку, подолання всіх труднощів і проблем можливе за плідної співпраці та добросовісного виконання взаємних зобов’язань.

Адміністрація КП «Прилукижитлобуд»

Прочитано 4335 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Комунальники звітують за пророблену роботу у 2022 році Робочий...
Днями завдяки підтримці зарубіжних партнерів, які продовжують...
Працівники Прилуцького ЦНАПу постійно ідуть в ногу з часом і...
На жаль, сьогодні Прилуцька міська рада фактично є недієздатною....
Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...

Хто на сайті

Зараз 3863 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама