№ 13
29 червня 2022 року

Хто захистить дружину солдата?

  • Середа, Сер. 12 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Просити допомоги не соромно – соромно відмовляти проханням

 

Система гендерних протиріч руйнується. Ймовірно, причиною тому слугує війна, що відкрила новий спосіб чоловічого мислення: долання кордонів між брутальною силою і турботою. Мужчини збагнули, що жінка повинна бути захищеною. Першими своє мужнє плече всім без винятку представницям слабкої статі в Україні запропонували столичні джентльмени. Безпечну альтернативу самотнім прогулянкам у темний час доби киянкам гарантує громадський рух «Брат за сестру».

Офіційно свою роботу рух розпочав у квітні нинішнього року. Його засновницею стала Олена Ющенко, яка взяла ідею волонтерського об’єднання в жителів Санкт-Петербургу, які вже три роки успішно користуються послугами «брата напрокат».

Офіційна спільнота «дамських охоронців» у соцмережі «ВКонтакті» запевняє, що волонтери безоплатно надають послуги: зустрічають на зупинці, допомагають віднести тяжкі речі, проводжають темними ділянками дороги… А головне – це все відбувається під керівництвом координатора, який несе відповідальність за дії чоловіка, котрий проводжає пані.

Сьогодні чимало сімей залишилося без своїх чоловіків через неспокій на Сході України. Раніше дружини, доньки, матері та сестри військовослужбовців мали опору, стабільну підтримку. Нині ж ці жінки втратили не лише коханих і рідних, а й власну безпеку.

«Поки їхні чоловіки далеко від них і, ризикуючи найдорожчим – життям, захищають весь народ, давайте захистимо їхніх жінок. Адже вони так рідко просять про допомогу, а вона, повірте, дуже потрібна їм», – звертається до користувачів соціальних мереж один із координаторів руху «Брат за сестру».

Звісно ж, опіки потребують не лише члени сімей наших воїнів АТО. Тому рух «Брат за сестру» поставив собі мету – допомогти знайти один одного тим, хто здатний по-братськи постояти за жінку, і тим, хто потребує цього.

«Старших братів» у столиці відбирають від шістнадцяти років, обов’язково перевіряючи паспортні дані, роблячи копії всіх необхідних документів. Також координатори кожного з районів Києва особисто й неодноразово проводять співбесіди з чоловіками, перевіряючи їхню надійність.

Жінкам, котрі хочуть скористатися послугами особистого охоронця, не слід також переживати з приводу можливих залицянь, адже «старшим братам» категорично заборонено заходити самим або ж запрошувати пані на чай чи каву. Дівчина навіть може не давати волонтеру свого номера телефону, лише отримавши від координатора його фото, щоб зустрітись і впізнати вже в зазначеному місці.

Тож чому б сміливим, розумним і порядним хлопцям не організувати подібного руху в нашому місті? Адже й у Прилуках вистачає самотніх жінок і місцин, які є не зовсім безпечними для піших прогулянок під зоряним небом.

«Колись я втратила свідомість в автобусі. І звинувачувала задушливий транспорт, пробки і що завгодно, тільки не себе. Але я могла просто попросити когось поступитися місцем, коли відчула, що мені дійсно дуже зле. Відмовили б? Не думаю…» (Ольга Соловей-Маренич, координатор об’єднання «Брат за сестру» Святошинського району Києва)

 

«Сама я з Ніжина, а навчаюсь у Прилуках. Тому дуже часто їжджу додому залізницею. Із того моменту, як у салоні таксі, коли вночі діставалася до вокзалу, зі мною стався дуже неприємний інцидент, послугами цієї служби в нічний час я більше не користуюсь. Тоді, слава Богу, все обійшлося, але наразитися на небезпеку іще хоча б раз я не хочу…» (Вікторія Олійник, студентка)

 

«Постійно сама повертаюся додому після тренувань. Доводиться проходити повз кладовище навпроти «Супутника». Там дуже страшна місцевість, особливо у вечірній час. Можливо, я б і попросила в когось допомоги, але думаю, що в людей є важливіші справи, ніж займатися "безпечною доставкою" мене до будинку». (Дарія Шепель, офіціантка)

 

 

Катерина Чайка

Прочитано 2042 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3222 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама