№ 26
29 вересня 2022 року

На позачерговій сесії Прилуцької міської ради, що відбулася 15 липня поточного року, головним питанням було розподілення профіциту (перевиконання дохідної частини бюджету за перше півріччя 2016 року), який становив 17046600,00 гривень. Пропущу подробиці того, яким чином відбувався сам розподіл, і більш детально зупинюся на тій пропозиції, яку за рахунок наявного профіциту я хотів реалізувати.

 

Свого часу до мене зверталися мешканці мікрорайону «Газовий», який територіально поділено, якщо не помиляюся, на три виборчі округи, з проханням вирішити питання поліпшення дорожнього покриття вулиці Польової на ділянці від вулиці Чехова до Костянтинівської. Необхідність даного поліпшення була зумовлена тим, що на цій вулиці немає ні світла, ні тротуарів, ні дороги. І якщо в літній період по цій вулиці ще якось пересуватися можна, то з настанням осінньо-зимового періоду піша прогулянка чи автомобільна поїздка згаданою ділянкою перетворюється в екстрім-подорож, фіналом якої може бути багато не найбільш приємних місць нашого міста: лікарня (бо травмуватися на даній вулиці не є проблемою), майстерня з ремонту взуття (бо останнє не витримує таких умов експлуатації) або ж станція технічного ремонту автомобілів, які в згаданий період року втрачають керованість на такій дорозі.

Крім мешканців даної вулиці, від її стану потерпають мешканці таких вулиць, як 1-й в’їзд Вишневий, 2-й в’їзд Вишневий, відгалуження вулиць Білецького-Носенка та Раскової, а також інших суміжних вулиць, чиї мешканці, встаючи з автобуса №5 на Костянтинівській чи Чехова, змушені добиратися до своїх домівок по розбитій та неосвітленій проїзній частині вулиці Польової.

Отримавши таке звернення від громади, як я повинен був діяти? Є два варіанти: для «галочки» і такий, що спрямований на вирішення проблеми. Я обрав другий варіант – тому, що коли громада тобі довіряє відстоювати свої інтереси, ти повинен це робити, незважаючи на перепони, які ставить перед тобою життя (або ж місцева влада).

А щодо першого варіанту все досить просто – можна було згадану проблему викласти в листі до міського голови й отримати від неї гарно підготовлену відписку, а потім із отриманим папірцем ходити по мікрорайону та говорити: дивіться, я зробив, що міг.

Тепер про другий варіант

Крок№1. Першочергово я поспілкувався з громадою згаданих вулиць і переконався, що їм ця проблема по справжньому болить. Результатом спілкування стало оформлення колективного звернення до міського голови, яке й було передано адресату.

Крок №2. Звернувся до міського голови, щоб вона дала доручення своїм посадовцям вивчити дану проблему та запропонувати шляхи її вирішення. Посадовці нібито проблему вивчили та надали відповідь: «…близько 790 погонних метрів вулично-шляхової мережі потребує виконання ремонтно-будівельних робіт, загальна кошторисна вартість становить близько 950 тис. грн.»

Крок №3. Не сподіваючись, що управлінці міської ради будуть особливо перейматися проблемою однієї з вулиць, що знаходиться на околиці міста, я звернувся до однієї з дорожніх компаній, які були обрані нашою владою для ремонту доріг, та попросив їх запропонувати своє бачення вирішення даної проблеми. Люди відгукнулися, і ми разом з ними виїхали на місце, після огляду якого ними було озвучено наступний план дій по покращенню дорожнього полотна вулиці Польової на ділянці від вулиці Чехова до Костянтинівської. Проблему пропонувалося вирішити наступним чином.

Етап №1. Облаштування дорожніх корит напівкоритного профілю з застосуванням автогрейдерів, глибина корита до 250 мм.

Етап №2. Облаштування одношарових основ товщиною 12 см із щебеню фракції 70-120 мм.

Етап №3. Поверхнева обробка покриттів бітумною емульсією із застосуванням митого щебеню.

Таким чином ми отримали б дорогу, схожу на ту, що веде від асфальтного заводу в бік Малківки та Яблунівки, – повноцінну та новозбудовану, яка б довго радувала своїм станом громаду. Дорожня компанія не бачила проблеми в тому, щоб дану ділянку дороги після її покращення взяти на безоплатне та повноцінне обслуговування протягом гарантійного терміну, а саме трьох років. Представники приватної компанії розрахували в програмному комплексі АВК-5 усі необхідні документи, які б полегшили прийняття міським головою та депутатами рішення щодо доцільності реалізації даного проекту.

Етап №4. Отримавши від приватної компанії зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва, локальний кошторис на будівельні роботи та підсумкову відомість ресурсів, я разом із супровідним листом передав ці документи міському голові та попросив їх вивчити, а також винести на розгляд постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, обліку, бюджету, фінансів та цін для прийняття рішення щодо виділення необхідного фінансування.

Найцікавіше, що вартість таких робіт у цінах на квітень поточного року складає близько 310 тисяч гривень. До даної цифри необхідно ще додати фінансування на виготовлення проектно-кошторисної документації, і в підсумку ми матимемо приблизно 350 тисяч гривень. Міський голова надала відповідь, що дане питання буде розглянуто на згаданій комісії за моєї участі. На комісію я дійсно потрапив, але за збігом певних обставин, а не по запрошенню, – як заступник очільника фракції «Укроп».

Етап №5. Потрапивши на засідання комісії, я побачив, що підготовлені мною матеріали до членів комісії не потрапили, і вони про моє питання знають тільки з моїх слів. Я наштовхнувся на позицію, що ознайомитись із розподілом профіциту я можу, а ось внести до нього свої зміни не зможу. Цікаво, хто вирішував, які матеріали та в якій черговості подавати на розгляд комісії, а які відправляти на «звалище історії»…

Етап №6. За день до позачергової сесії я ініціював розгляд проблеми безпосередньо на місці – на вулиці Польовій. Проблему вивчали разом із представниками двох політичних сил, яких не можна запідозрити в симпатіях одна до одної, – це Радикальна партія та партія «Опозиційний блок». Трапилося «чудо», і представники цих партій погодилися підтримати виділення фінансування на дану вулицю. Ми разом поїхали на прийом до міського голови, де спробували донести своє бачення проблеми й акцентували увагу, що між нами та іншими депутатами, які надали нам свою підтримку в телефонному режимі, досягнуто порозуміння в питанні необхідності виділення фінансування на дану вулицю в розмірі 350 тисяч гривень.

Етап №7. Безпосередньо на сесії вношу пропозицію поставити на голосування питання щодо виділення 350 тисяч гривень на покращення дорожнього покриття вулиці Польової від вулиці Чехова до вулиці Костянтинівської. Міський голова ставить дану пропозицію на голосування. На жаль, забракло підтримки трьох депутатських голосів. Не знаю, чи був тиск на депутатів, які перед сесією обіцяли свою підтримку в цьому питанні, але знаю точно: не потрібно боятися тих, хто голосує «ЗА» або «Проти», потрібно боятися, тих хто голосує «і нашим, і вашим»…

Етап №8. 17 липня проблему вулиці Польової обговорив безпосередньо на теренах міста Прилуки з одним із депутатів Чернігівської обласної ради, який саме з цього питання відвідав наше місто, та попросив у нього сприяння у вирішенні нашої проблеми на рівні області. Який буде результат – побачимо в майбутньому.

Етап №9. 17 липня мав діалог щодо вулиці Польової з народним депутатом України Олегом Дмитренком, якого я також попросив порушити проблему нашої вулиці перед головою Чернігівської ОДА. Народний депутат пообіцяв надати посильну підтримку у вирішенні нашого питання.

Епілог

Шановні мешканці вищезгаданих вулиць! Якщо вам дійсно болить дана проблема, то досить сидіти за парканами своїх домоволодінь. Виходьте, об’єднуйтесь і давайте разом відстоювати інтереси нашого міста в цілому та мікрорайону «Газовий» зокрема. Мій телефон: 050-262-25-68.

Окремо хочу подякувати тим депутатам, які мене цього разу підтримали та показали, що вони мають «металевий стрижень», який не зламати і не купити за 30 срібних монет. Незважаючи на належність до різних політичних сил, ми показали, що заради міста та наших громадян ми можемо об’єднатися.

З повагою, депутат Прилуцької міської ради Олег Шевель

Прочитано 2837 разів
Оцінити матеріал
(10 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...
Відповідно до розпорядження міського голови Ольги Попенко,...
Відповідно до розпорядження міського голови Ольги Попенко,...
Питання дерусифікації в нашому місті торкнулося не лише...
З травня 2022 року помешкання більшості українців блакитним...
18 вересня —день визволення прилук від ФАШИСТСЬКИХ...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама