№ 24
16 червня 2021 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
16.06.2021 07:52

Шановні медичні працівники!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем медичного працівника!
Це свято відзначають тисячі лікарів, пара-медиків, медичних сестер, лаборантів, сані-тарок – усі ті, хто стоїть на варті здоров’я прилучан.
Ваша праця – це велике служіння на благо людей. Кожен із вас самовіддано охороняє найбільші цінності, даровані людям, – життя та здоров’я. Ваш високий професіоналізм, вірність своїй справі, милосердя дозволили багатьом людям повернутися до активної діяльності, набути впевненості у завтрашньому дні, знову відчути радість життя.
І хоч сьогодні відбувається кардинальне реформування галузі, вірю, що незважаючи на всі труднощі та перешкоди, нам вдасться збудувати ефективну систему охорони здоров’я, яка гарантуватиме пацієнтам якісну й доступну медичну допомогу, а медикам – належний соціальний статус і рівень оплати праці.
Упевнена, що складні випробовування, які сьогодні випали на долю всього українського народу, повинні об’єднати нас, зробити сильнішими, мудрішими, людя-нішими.

16.06.2021 07:49

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки, про яку ми чуємо впродовж останніх років. Головна її мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.
Простіше кажучи, НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати таку школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.
Звісно ж, реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочалися, зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий Закон «Про освіту», який регулює основні засади нової освітньої системи, а в лютому 2018 року Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. У серпні 2020 року ухвалено Закон «Про загальну середню освіту», який детально розкриває зміни, закладені реформою, а у вересні 2020 року КМ затвердив Державний стандарт базової середньої освіти.
Як ми знаємо, новий Стандарт початкової освіти з 2017/2018 навчального року успішно проходив апробацію у 100 школах по всій Україні, серед яких були і 2 класи Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №7 (ліцею №7) Прилуцької міської ради. Ну а з 2018/2019 навчального року за цим стандартом розпочали навчання першокласники вже по всій Україні.
Тож приділимо більше уваги наразі саме нашим першопрохідцям освітньої реформи або ж, як їх називали, «пілотникам». Час летить непомітно, а тим часом пілотні класи вже пройшли певний етап шкільного життя – цьогоріч вони закінчили початкову школу.

16.06.2021 07:42

Біла випрасувана форма, легке хвилювання та знання в голові. Для учнів Прилуцького клубу айкідо «Дайва» 2020-2021 навчальний рік не пройшов даремно. Наполегливі тренування привели до нових досягнень 42 айкідоків.
Кінець навчального року завжди приходить разом із іспитами. 6 червня в клубі айкідо «Дайва» пройшла атестація учнів, де айкідоки продемонстрували свої знання та навички, здобуті за останній рік. Для деяких це був перший крок до омріяного чорного поясу, а хтось став за крок до звання «юданся» (людини, яка отримала чорний пояс (1 Дан, має звання майстра, сенсея).
Свою першу атестацію згадує й керівник клубу «Дайва» Світлана Бургун: «Моя перша атестація була в Києві. Я дуже хвилювалася, але в кінці почула слова, що я молодець! Екзаменатор підкреслив, що заздрить моєму вчителю, оскільки він має таку розумну та здібну ученицю. Це так надихнуло мене!»
Атестація в стінах клубу для кількох учениць стала останньою. Доросле життя вносить корективи, розкидаючи людські долі по світу. Але айкідо, без перебільшень, відіграло свою роль у житті кожного. Історії, якими діляться як гуртківці, так і керівник клубу, тому підтвердження.
«23 роки тому доля мене звела з айкідо. Зовсім випадково від друзів я почула про нього, спробувала й закохалася в цей вид бойового мистецтва. Я пам’ятаю як проходило моє перше тренування: я уважно слухала свого вчителя і потім старанно намагалася виконати всі вправи та техніки», – згадує Світлана Бургун, керівник Прилуцького клубу айкідо «Дайва», 3 дан.
Анастасія Ворчак, учениця клубу «Дайва», поділилася і своєю історією: «Айкідо в моєму житті – це антидепресант і джерело внутрішньої гармонії, заряд позитиву. Яким би не був настрій, я завжди йду на тренування і знаю, що вийду після нього з посмішкою».

09.06.2021 07:46

7 червня в ході апаратної наради начальник служби у справах дітей міської ради Людмила Кулій проінформувала про роботу служби в частині забезпечення прав дітей на родинне виховання.
Посадовець зазначила, що пріоритетним напрямком діяльності служби у справах дітей міської ради визначено захист прав та інтересів усіх категорій дітей, особливо, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потрапили в складні життєві обставини.
На даний час на території міста проживає 130 діток, які з тих чи інших причин позбавлені батьківського піклування, 38 дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Усі вони перебувають на обліку служби.
Відповідно, службою здійснюються заходи щодо забезпечення їх прав на отримання освітніх, медичних послуг, на належні умови утримання, виховання та розвитку. На підставі проведеної роботи готуються висновки про стан виховання, утримання та розвитку дітей у сім’ї, складаються індивідуальні плани соціального захисту відносно кожної дитини.
Постійно проводиться робота щодо популяризації сімейних форм влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На даний час у місті функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу та 7 прийомних сімей, де виховується 45 дітей, які позбавлені батьківського піклування. Ще є 1 патронатна сім’я, яка прихистила 2 діток, що були відібрані від батьків. Як зазначила посадовець, протягом останніх років жодна дитина, якій надавався статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, не влаштована до інтернатного закладу. Усі вони охоплені родинними формами виховання.

09.06.2021 07:45

Марина Погуляй, начальник відділу соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення міської ради, проінформувала про нові зміни в призначенні житлових субсидій.
Посадовець зазначила, що 19 травня уряд ухвалив рішення, яким переглянуто окремі критерії надання житлових субсидій для забезпечення адресного підходу при наданні державної соціальної підтримки населенню та здійснення заходів ефективного й раціонального використання бюджетних коштів.
Нова Постанова КМ дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15% домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств).
Рішенням Уряду передбачено:
1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.
2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).

09.06.2021 07:43

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей — прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення всіх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини та рідний край.
Прилуцька школа мистецтв вирішила привітати всіх прилучан і гостей міста, запросивши всіх на концерт «Дитячі мрії», який підготували учні та вчителі. Була представлена арт-виставка творчих робіт і можливість прийняти участь у творчому пленері. Глядачі доторкнулися до чарівних звуків музики, барвистих кольорів, веселих і запальних ліній танцю. Концерт проходив під гаслом «Мир дітям планети Земля!». Бурні оплески стали чудовим завершенням свята.

09.06.2021 07:42

Дитинство – чарівний світ, де збуваються всі мрії, забаганки, бажання. Це час незабутніх моментів, які не покидають людину до кінця життя.
1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Прилуках відбулася низка заходів. Серед них концертно-розважальна програма «Прилуки – місто дитячих мрій», яка пройшла на майданчику біля Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова за участі вихованців дитячої музичної школи ім. Л.М. Ревуцького.
У цей день дарували свій талант містянам діти – наше майбутнє, надія та гордість. Свої пісні виконували неймовірно талановиті діти ансамблю «Восьма нота» на чолі з Аллою Кендзерською. Які чарівні музиканти виступали, а допомагали їм розкрити свій талант їхні вірні друзі – інструменти. Зачарували глядачів неповторною грою на домрі вихованиця музичної школи Дар’я Залевська зі своїм вчителем і наставником Аллою Кендзерською. Не змогли відірвати погляд юні глядачі і від Владислава Гайдая, який продемонстрував свою вправність гри на баяні.

09.06.2021 07:38

4 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова відбулася презентація проєкту «Школа амбасадорів».
Учні шкіл, які є учасниками проєкту, заслухали вітання та напутнє слово від начальника відділу культури та туризму Прилуцької міської ради Катерини Мовчан і спеціаліста управління освіти Олени Сайко.
Предметом вивчення «Школи амбасадорів» є наше місто з його унікальними історичними моментами, починаючи від найдавніших часів і до сьогодення. Наше місто Прилуки дійсно має потужну історію, в якій були як здобутки, так і падіння, а потім поступове відновлення та розбудова. Тому цей проєкт має на меті надати учням шкіл знання з історії, культури, архітектури та релігії міста. Для школярів цей проєкт є чудовою нагодою свідомо поглибити свої знання з унікальної історії міста та спробувати себе в ролі дослідників за чимось цікавим і абсолютно новим для себе.

Фото зі статті

Шановні медичні працівники! Щиро вітаю вас із професійним...
7 червня в ході апаратної наради начальник служби у справах дітей...
Марина Погуляй, начальник відділу соціальних допомог управління...
Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту...
Дитинство – чарівний світ, де збуваються всі мрії, забаганки,...
4 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею ім....
Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається...
29 травня в міському Будинку культури відбувся звітний концерт...
1 червня біля Центральної площі Прилук за ініціативи...
1 червня 2021 року в міській бібліотеці для дітей імені Павла...

Хто на сайті

Зараз 3216 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама