№ 41
13 жовтня 2021 року

Культура

Культура (190)

Середа, Жовт. 06 2021

29 вересня 2021 року в залі Прилуцької дитячої музичної школи імені Л.М. Ревуцького відбулася презентація проєкту «Мистецтво без бар’єрів: створення простору рівних можливостей» за підтримки Українського культурного фонду, та відкриття креативного інклюзивного простору, який створений у теоретичних класах школи.
Український культурний фонд – це державна установа, яка створена з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Це – інституція, яка покликана створити нову модель надання на конкурсних засадах державної фінансової підтримки ініціативам у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність фонду є невід’ємною частиною політики та визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури України.
У грантовому сезоні – 2021 Українського культурного Фонду було представлено13 грантових програм. Одна з тринадцяти грантових програм, на яку було подано проєкт команди музичної школи «Мистецтво без бар’єрів»: створення простору рівних можливостей», – це грантова програма «Інклюзивне мистецтво», яка розробляється в партнерстві з Британською Радою в Україні. Вона покликана сприяти забезпеченню культурних прав для людей із інвалідністю та націлена на подолання бар’єрів між суспільством у цілому й місцевими громадами з одного боку, та особами з інвалідністю і їхніми спільнотами з іншого.

П'ятниця, Жовт. 01 2021

В освітньому мистецькому просторі ще кілька років тому питання інклюзивної освіти не стояло в ряді пріоритетних. Суспільне життя сьогодення вносить свої корективи, виокремлюючи інклюзивну освіту як оптимальну модель і для сучасних мистецьких шкіл.

Для повноцінного особистісного розвитку людини велике значення має всебічна її освіченість, в якій мистецтво в усьому своєму різноманітті відіграє важливу роль. Мистецька ж освіта: вдовольняє багатогранні освітні потреби кожної дитини, а в майбутньому відкриває й нові перспективи; сприяє формуванню нових навичок і позитивно впливає на результативність у вивченні інших дисциплін; стимулює розкриття творчого потенціалу.

Впровадження інклюзії в початковій мистецькій освіті – це організація спільного навчання й виховання дітей із особливими освітніми потребами, що виявили бажання опанувати певний вид мистецтва з урахуванням їх здібностей і можливостей; створення спеціальних умов і надання рівного доступу до відповідних освітніх програм навчання. Дана тенденція набуває все більшої актуальності.

Міністерством культури та інформаційної політики України у співпраці з Всеукраїнським об’єднанням «Національна асамблея людей із інвалідністю України» у 2020 році було оголошено конкурсний відбір учасників пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти на 2020-2021 навчальний рік «Мистецька освіта без обмежень».

Середа, Вер. 15 2021

9 вересня 2021 року в Центральній міській бібліотеці імені Л. Забашти відбулася презентація книги Валентини Пошкурлат «Світло і надія у серцях». Передмову до цієї книги написала Наталія Грона.
На цьому заході були присутні всі близькі, однодумці та шанувальники поетеси. Надрукувати примірники книги авторці допомогли її рідні. І хоч вони не змогли приїхати на презентацію, але все ж таки привітали з такою гарною подією в аудіоформаті.
Оскільки авторка така сонячна та весела, то і книга ніби заспокоює своєю поезією, бо в неї вкладені сила, душа та материнство. Збірка увібрала в себе багато поезій, які при читанні зігрівають душу, а її обкладинка пахне кавою, що рідко зустрічається в нашому сьогоденні.

Середа, Вер. 15 2021

Одним із найцінніших джерел вивчення культури будь-якого народу є одяг. Люди завжди хотіли бути особливими, тому кожен народ створював одяг, який би вказував на приналежність до окремої території. Справжньою цінністю можна назвати український народний костюм, який, як свідчать історичні джерела, з’явився ще за часів Київської Русі.
Вікторія Лемещенко, керівниця народного фольклорного колективу «Горлиця» в міському Будинку культури давно мріяла відтворити етнічний костюм свого регіону, зокрема етнічний образ жінки.
«Як відомо, Прилуки до 1923 року відносилися до Полтавської губернії. Відповідно й донині так званий «полтавський стрій» прий-нято вважати головним строєм українського народу. Від нього відштовхувались інші регіони і, звичайно, вносили свої орнаменти, оздоблення та деталі: ґудзики, тисьму, мережки, стрічки і т. д., – говорить головна фольк-лористка міста. – Одяг Полтавщини відрізнявся своєю славною вишивкою ніжності, тобто білим по білому, яка налічувала понад 100 стібків, і мав відмінності в крої. У Пирятинському та Прилуцькому повітах, наприклад, крій одягу був коротшим».
Кажуть, що мрія живе в тобі доти, доки не прийде час вилетіти. Так, пані Вікторія вирішила мрію втілювати в життя. Практичні поради їй надали працівники Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. Маслова (в музеї є ціла колекція українських костюмів), необхідну інформацію знайшла в бібліотечних книгах із народознавства, енциклопедіях, довідниках…

Середа, Вер. 08 2021

Українське народне мистецтво займає особливе місце в історії України. Воно є неоціненним засобом розкриття багатства культури українців, знайомить із їх минулим і сучасним, допомагає засвоїти національні звичаї та традиції. Українська народна вишивка серед розмаїття декоративно-ужиткових мистецтв посідає одне з чільних місць.
27 серпня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова відбулося відкриття персональної виставки робіт декоративно-прикладного мистецтва місцевої майстрині – Галини Борисівни Халдай. На виставці представлено понад сто робіт (вишукані сукні, скатертини, серветки, рушники) вишиті гладдю, хрестиком і рішельє, що зачаровували своєю неповторною красою. Присутні на відкритті прилучани були в захопленні від побаченої краси. Багато теплих слів із побажаннями здоров’я та нових творчих злетів таланту почула майстриня на свою адресу. На пошанування її таланту на виставці прозвучала авторська пісня MELOVIN «Вітрила», у виконанні викладача Прилуцької музичної школи ім. Л. Ревуцького Тетяни Миколаївни Карпенко.

Тетяна Зоць, директор Прилуцького
краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова

Середа, Вер. 08 2021

День знань в Україні традиційно відзначають 1 вересня, у перший день осені, коли за парти сідають школярі та студенти, а вчителі та викладачі починають перші уроки й лекції. 8 ж вересня відзначається ще одне свято – Міжнародний день грамотності – один із міжнародних днів, що відзначається в системі Організації Об’єднаних Націй. Грамотність (значною мірою рівноправний термін письменність) – традиційно визначається як вміння читати й писати або вміння використовувати мову, щоб читати, писати чи розмовляти. Основним джерелом у засвоєнні грамотності була й залишається книга.
Щоб привітати прилучан із Днем знань, привернути увагу до книги, до читання, працівники Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького-Носенка провели вуличну акцію «Ключ до знань – у Бібліотеці!», в ході якої була широко представлена виставка книжкових новинок, які дозволяють розширити свій кругозір, розвинути пам’ять, фантазію, уяву, логічне мислення.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з Днем захисників...
Навесні 2020 року, коли в країні був введений карантин і люди...
Вуличне освітлення оновлюється Близько двох тижнів тому...
11 жовтня в сесійній залі міської ради відбулося п’яте засідання...
Чергові зміни в бюджеті міста У ході чергового засідання...
Днями, у ході чергового засідання виконавчого комітету...
1 жовтня в Прилуках, у рамках проєкту «Активні парки – локації...
29 вересня 2021 року в залі Прилуцької дитячої музичної школи імені...
В освітньому мистецькому просторі ще кілька років тому питання...
Дорогі освітяни! Прийміть найщиріші вітання з професійним...

Хто на сайті

Зараз 2635 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама