Друкувати цю сторінку

Свято народної пісні в Чернігові

І що то за диво – наша пісня! Яка сила вириває з тебе сльози, коли ти чуєш переливи голосу, коли ти купаєшся у хвилях багатоголосся, перебираєш мереживо слів, які, як доля, створюють таку пелену переживань, емоцій і почуттів, що тебе відриває від землі якась потаємна сила й несе в дивні світи, де є тільки ти, і твої мрії мають прихисток і потаємне місце у Всесвіті, де ти є собою.
Колоритне свято української пісні відбулося минулого тижня в Міському Палаці культури міста Чернігова.
«Стільки українського духу відчули, стільки унікальних голосів і дивовижних старовинних пісень почули, стільки справжньої краси національного одягу та віртуозності українського танцю побачили, що емоцій вистачить не на один місяць», – говорять гості свята, учасники народного фольклорного аматорського колективу «Горлиця» Прилуцького МБК після участі в ювілейному концерті з нагоди 25-річчя творчої діяльності берегині української пісні на Чернігівщині Ольги Коцур.


Ольга Коцур – дивовижна жінка. Вона працює відразу з кількома колективами: фолк-гуртом «Калита» та з ансамблем «Сіверяни» при МПК, де є керівницею, фольклорним колективом «Горлиця» з с. Шестовиця та народним аматорським хором «Любисток» у с. Хмільниця. Якби доба мала більше годин, то працювала б іще, адже бажання й наснаги вистачає, як підмітили колеги пані Ольги по сцені.
На свій ювілей пані Ольга запросила прилучан не випадково. Адже вона є давнім другом і посестрою по фольклорних розвідках керівниці прилуцького пісенного колективу «Горлиця» Вікторії Лемещенко. Двох подруг об’єднує давня дружба та любов до української пісні, бажання зберегти автентичні пісенні скарби народу й передати їх наступним поколінням. Недарма «прилуцькі горлиці» повезли в Чернігів старовинні пісні, які пані Вікторія зібрала на Прилуччині в селі Високе. Оплесками, посмішками і вигуками «Браво!» дякувала зала за пісні «Ой чиї то сиві воли?» (вивід Тетяна Глущенко), «Видно річку здалека».
Колектив народного фольклорного аматорського колективу «Горлиця» дякує за допомогу в організації поїздки громадському діячеві Сергію Коровченку та депутату Чернігівської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Віті Солоревій. Завдяки людям, які небайдужі до культурних надбань народу, українська пісня завжди буде поміж нас.

Ніна Горбань

Прочитано 2145 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали