Друкувати цю сторінку

Мистецтво створювати ляльок

21 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день лялькаря – професії не зовсім звичної, але дуже цікавої. Лялькарі – це не просто люди, вони художники та маги водночас: «чаклують із ляльками», створюють казкову атмосферу, задають динаміку й характер своїм персонажам, дарують емоції дорослим і дітям. У цей день вшановують не лише працівників лялькових театрів, а й митців, що створюють ляльки власноруч.
16 березня у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка відбулася зустріч до Міжнародного дня лялькаря «Лялькова історія своїми руками», на яку були запрошені учні 5-х класів Ліцею №7.
Присутні ознайомилися з історією появи ляльки серед людей і поділилися розповідями про свої улюблені іграшки.
Про диво «живої» іграшки, а саме про ляльковий театр, що діє при книгозбірні, його історію, розповіла дітям завідувачка бібліотекою Гнатів Євгенія Валентинівна.
Ляльками можна гратися, за допомогою них можна створювати прекрасні вистави, їх можна колекціонувати та реставрувати, а ще їх можна створювати власноруч. І від цього отримувати не лише задоволення, а й дарувати естетичну насолоду знайомим і рідним. Саме такою чудовою справою і займається Валентина Радченко, соціальний педагог Прилуцької спеціальної школи І-ІІ ступенів, яка поділилася своїм безцінним досвідом із аудиторією.


Гості дізналися, що перші ляльки, які робила гостя, були виконані в чулочній техніці, потім пішли різноманітні іграшки з фетру: ляльки-ангели, равлики, гноми, коти та зай- ці, новорічні та великодні прикраси.
Але найбільше захоплення і любов авторки викликають ляльки Тільди. Лялька Тільда – лялька виготовлена з натуральних тканин, прикрашена найрізноманітнішим декором – ґудзичками, стрічками, тасьмою, мереживом. Сьогодні ця іграшка дуже популярна не тільки серед дітлахів, але й серед дорослих. А стильні ляльки, виготовлені Валентиною Радченко, прикрашають оселі Франції, Іспанії, Німеччини, Туреччини, Греції та Італії. Ляльку-рукавичку, власноруч створену для лялькового театру, талановита прилучанка використовує у роботі зі своїми вихованцями.
Мультимедійна презентація робіт пані Валентини, виставка ляльок і поради майстрині щодо виготовлення іграшок із різного матеріалу викликали в дітей багато запитань і щире захоплення та бажання створювати в майбутньому прекрасні іграшки.

Оксана Проценко, головний бібліотекар
Прилуцької міської бібліотеки для дітей

Прочитано 2343 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали