№ 8
23 лютого 2022 року

Чернігівські «Стільці» на прилуцькій сцені

  • Середа, Груд. 10 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Репертуарна політика Євгена Сидоренка, режисера Чернігівського обласного молодіжного театру, зводиться до такої мети: зробити сучасника морально досконалішим. Тому й звертається він не лише до творів української чи російської драматургії, а й до румунської. У даному разі – до твору Ежена Йонеско «Стільці», постановка якої відбулась у прилуцькому МБК 30 листопада. Зауважу: твору неординарного й для сприйняття важкого, позначеного новою стилістикою, зазвичай притаманною так званому театру абсурду.

Дивує все: форма подачі спектаклю (артисти і 60 глядачів протягом дійства сусідили на одній і тій же сцені), скупа, але вельми промовиста сценографія (злиденна кімнатка, оздоблена чорно-білими малюнками із зображенням поламаних східців драбини життя й стара-престара лялька, закинута на антресоль). А насамперед – гра акторів. У центрі уваги двоє старих, що прожили в парі майже сімдесят років.

 

Що ж їх бентежить?

Здоров’я, безгрошів’я, втрата єдиного сина? Так, усе разом. Найбільше ж – жорстока самотність. Шукаючи бодай невеликої розради, вони придумали гру: зустрічі з уявними гостями. Як завжди, були підготовлені уявні стільці для світської дами, полковника, сантехніка, Його величності імператора, журналістів та дворових дітей. Одначе ті побутово-філософські розмови про життя їх тішать хіба що на певний час, а затим знову огортають туга й відчуття соціальної непотрібності. Саме вона згодом і штовхне їх на свідоме самогубство. Такий невигадливий сюжет…

Заслуга ж режисера в тому, що йому блискуче вдалося вклинити в часом маразматичні бесіди мудрі поради та духовні настанови, до болю прості та зрозумілі. Дослухаймося до них і ми:

«Життя – це не насолода, а каторжна праця над собою»;

«Не треба скиглити й скаржитися. Пробуйте змінити себе і своє оточення!»;

«Щодня ускладнюйте для себе вимоги»;

«У всіх бідах звинувачуйте лише самого себе».

У підсумку порозумнішає й подобрішає людина, а значить – благороднішим стане соціум. Дійти цього висновку допомогла й бездоганна гра акторів – Юлії Матросової та Романа Покровського. Здавалося, що ролі не просто вивчені, а ними вистраждані, а вистава – не проповідь, а сповідь. Певно, це й змусило кожного глибше замислитися над сутністю особистого життя.

 

Фінальний акорд зустрічі

Підсумкова прес-конференція зібрала воєдино гостей із Чернігова та прилуцьких журналістів. Спілкувалися на теми сучасної драматургії й засобів її відтворення. Директор міського Будинку культури Артем Аніщенко авторитетно запевнив, що найближчим часом наші театральні зв’язки множитимуться, адже в приміщенні МБК будуть задіяні аж три театральні майданчики: камерний театр (одна сцена), мала сцена (кімната другого поверху МБК) і традиційний театр (сцена плюс велика глядацька зала). Усе заради одного: задовольняти смаки всіх любителів Мельпомени.

Вкрай розчулені прилучани щиро подякували митцям із Чернігова за якісно новий і надзвичайно впливовий на свідомість глядачів спектакль. А доброзичливі чернігівці – за чітку організацію заходу та інтелігентність молодих, проте вже духовно зрілих прилуцьких театралів. До нових побачень, шановні друзі!

Клара Лис

P. S. Нагадую: 13 грудня на сцені МБК відбудеться вистава «Кошачий рай» (м. Київ). Приходьте, не пошкодуєте!

Прочитано 2191 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

9 9 травня 2022 року педагогічний колектив Прилуцького ліцею №10 на...
На тлі розмов про можливу повномасштабну атаку Російських сил...
Щорічно 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної...
Нові рядки в платіжках за тепло й гарячу воду, замість того, щоб...
У рамках Великого розпродажу в’язниць у жовтні 2021 року Фонду...
У виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею відкрито...
День вшанування учасників бойових дій на території інших...
22 грудня минулого року депутати Чернігівської обласної ради...
З 2018 року УІК впровадив у дію Програму поповнення бібліотечних...
Одна, єдина, неділима Україна 22 січня вся Україна відзначила День...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама