№ 30
28 липня 2021 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
28.07.2021 10:40

Загальний документообіг у міській раді

22 липня в сесійній залі міської ради відбулося засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради.
У ході засідання члени виконавчого комітету заслухали 25 питань порядку денного, зокрема, з питання «Про стан виконавської дисципліни та роботу з документами в управліннях та відділах міської ради у I півріччі 2021 року» доповіла начальник загального відділу міської ради Лариса Чайка.
Посадовець повідомила, що загальний документообіг у міській раді у I півріччі 2021 року склав 5959 документів.
Протягом звітного періоду зареєстровано 1013 документів, що надійшли з органів влади вищого рівня (за аналогічний період 2020 року – 1107).
У січні-червні 2021 року посадовцями міської ради підготовлено та направлено 2043 листи та інформацій до Офісу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласної державної адміністрації, обласної ради (у 1 півріччі 2020 року – 1794).

28.07.2021 10:36

Вартість навчання змінено

Начальник відділу культури і туризму міської ради Катерина Мовчан на розгляд виконкому внесла питання «Про погодження розміру батьківської плати та додаткових пільг по оплаті за навчання дітей у комунальних закладах спеціалізованої мистецької освіти міста Прилуки». Посадовець запропонувала збільшити щомісячну плату орієнтовно на 10% у зв’язку з підвищенням цін на енергоносії та комунальні послуги, які мистецькі школи сплачують самостійно.
Відповідно уже в 2021-2022 навчальному році плата за навчання становитиме
в Прилуцькій дитячій музичній школі імені Ревуцького:
– фортепіано, сольний спів, гітара – 180 грн;
– баян, акордеон – 150 грн;
– духові інструменти, віолончель, скрипка, домра, бандура, балалайка – 150 грн.
У Прилуцькій школі мистецтв:
– клас фортепіано, вокально-хорове відділення – 180 грн;
– клас скрипки, духові, народні інструменти – 150 грн;
– хореографічне, художнє відділення – 180 грн.
Крім того, діти певного ряду пільгових категорій мають право на звільнення від сплати за навчання. На сьогодні ми маємо 84 такі дитини (56 у музичній школі та 28 у школі мистецтв).

28.07.2021 10:34

188 послуг… І це ще не кінець

Управління адміністративних послуг міської ради здійснює організацію роботи щодо надання різноманітних адміністративних послуг населенню. 20 березня 2021 року відбулося офіційне відкриття модернізованого й сучасного Центру надання адміністративних послуг Прилуцької міської ради за підтримки міжнародної програми «Ulead з Європою».
Наразі обслуговування громадян здійснюється за новою адресою, а саме: вул. Івана Скоропадського, 102А. До того ж, консультації надаються за номером телефону: 050-910-90-99. Також ЦНАП створив свій власний сайт, де зазначається вся інформація щодо роботи Центру та є посилання на сторінку ЦНАП на сайті міської ради.
Свою роботу ЦНАП здійснює кожного дня з понеділка по суботу з 8.00 до 17.00.
Наразі в ЦНАП надається 188 адміністративних послуг. Найпоширеніші з них – це реєстрація місця проживання та зняття з реєстрації, надання послуг держгеокадастру, реєстрація бізнесу, нерухомості та видача різноманітних довідок (наприклад, довідки про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні).
За словами начальника управління адміністративних послуг Світлани Дурдас, протягом І півріччя 2021 року до управління адмінпослуг надійшло 17007 письмових звернень. 1705 заяв було щодо реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання. До міського бюджету за цю послугу було перераховано 41 тис. 133 грн. Стосовно реєстрації речових прав на нерухоме майно надійшло 1697 звернень та перераховано до міського бюджету за цю послугу 186 тис. 620 грн. Щодо послуг держгеокадастру надійшло 3987 звернень і перераховано 443 тис. 292 грн.
Крім того, було видано 5410 довідок про зареєстрованих осіб у житлових приміщеннях. Ця послуга є безкоштовною.
Чималої популярності в останній час набула послуга оформлення паспортних послуг у ЦНАП. Так, за звітний період було видано 196 закордонних паспортів. Із них термінових – 30 паспортів, на суму 31 тис. 380 грн; нетермінових – 166 паспортів, на суму 115 тис. 204 грн. Таким чином, загальна сума за оформлення закордонних паспортів складає 146 тис. 584 грн.

28.07.2021 10:32

24 липня у виставковій залі Прилуцького крає- знавчого музею імені Василя Івановича Маслова відбулося відкриття виставки «Прилуцький Сократ» нашого земляка Юрія Андрійовича Коваленка (1931-2005 рр.),з нагоди його 90-річчя.
До відкриття долучився син митця – Андрій Коваленко, відомий майстер і продовжувач стиля батька. На заході також були присутні митці, які ще добре пам’ятають митця, зокрема Семен Кантур, який залюбки поділився своїми спогадами з усіма присутніми. Загалом прилучани мали змогу не тільки переглянути картини у виставковій залі, а й ближче ознайомитись із творчістю митця, послухати його поезію та дізнатися багато маловідомих фактів про нього та про його захоплення.

28.07.2021 10:28

Вихідні 24 та 25 липня в Прилуках видалися спекотними не лише через палюче сонце, а й завдяки гарячій грі волейболістів, які зібралися на міському пляжі для визначення чергового переможця Відкритого Кубку міста. Організаторами турніру виступила Прилуцька федерація волейболу за участі відділу сім’ї, молоді та спорту.
Змагалися за перемогу 20 команд. Усі гравці були налаштовані серйозно. Чемпіон України, який також приймав участь у Відкритому Кубку міста Прилуки з пляжного волейболу Олексій впевнено зазначив: «Приїхали зіграти, побачимо, що вийде».
Кожен бажаючий прилучанин мав змогу доєднатися до спостерігання за змаганнями та повболівати за улюблену команду.
Дводенний турнір завершився наступними результатами:
1 місце посіла команда «Тім» у складі Олексія Бублика та Олександра Бойка (м. Прилуки/ м. Нова Каховка);
2 місце – команда «Шалун» у складі Дмитра Шаповала та Олександра Лук’янця (м.Чернігів);
3 місце – команда «Удай» у складі Дмитра Федоренка та Ігоря Грищенка (м. Прилуки);
4 місце – команда «РР Массаж» у складі Романа Резнікова та Андрія Чмірьова (м. Прилуки/ м. Чернігів);
5 місце – команда «Інва-Спорт» у складі Сергія Тарасова та Дмитра Донченка (м. Київ);
6 місце зайняла команда «Ванкувер» у складі Івана Кубрака та Миколи Фесенка (м. Київ).
Захід відбувся за фінансової підтримки Галини Мончуляк і Дмитра Рожка.

22.07.2021 07:50

Проїзд по 5 чи по 7 грн?

У сесійній залі міської ради 16 липня відбулося четверте засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради.
Головним питанням для обговорення було самостійне встановлення перевізниками тарифу на перевезення пасажирів у м.Прилуки в автобусах, що працюють на міських маршрутах загального користування. З даного питання проінформував заступник міського голови Олександр Сивенко.
Посадовець повідомив, що 7 липня 2021 року до міської ради надійшло колективне звернення від перевізників про встановлення ними нової вартості проїзду в автобусах загального користування в місті Прилуки у розмірі 7 грн, починаючи з 9 липня 2021 року.
Перевізники обґрунтували підвищення тарифу зростанням ціни на пальне (газ-метан), запчастин і мастил, вартість яких за цей рік піднялася на 20%.
Зі слів підприємців, вартість проїзду 5 грн та 3 грн для пільгової категорії населення є нерентабильною.
Члени Громадської ради обговорили нагальне питання, задали низку запитань присутнім перевізникам.
У результаті Громадська рада більшістю голосів ухвалили дорадче рішення – підтримала запропонований підприємцями тариф у розмірі 7 грн, але відмовила перевізникам у піднятті тарифу з трьох до п’яти гривень для пільгової категорії населення, залишивши його незмінним – 3 грн.

Масова вакцинація населення триває

У Прилуках уже третій тиждень поспіль працює Центр вакцинації населення. Щонеділі в приміщенні міського Будинку культури за адресою: вул. Юрія Коптєва, 28, всі охочі мають змогу зробити щеплення проти коронавірусу.
За даними мобільної бригади КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Прилуцької районної ради Чернігівської області, у Центрі вакцинації населення 18 липня 2021 року вакциновано 198 осіб вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
Нагадуємо, що Центр вакцинації населення продовжує працювати в приміщенні міського Будинку культури щонеділі з 8.30 до 11.30.
Усі бажаючі, незалежно від віку, професії, можуть прийти за вказаною адресою тепер уже 25 липня й у порядку живої черги щепитися наявною вакциною. Потрібне лише бажання.
Варто зауважити також, що мобільна бригада може щепити максимум 200 чоловік за раз, саме такою є потужність Центру вакцинації в нашому місті.
Також не варто забувати, що крім Центру вакцинації населення в Прилуках із понеділка по суботу включно на базі амбулаторій працюють ще 7 пунктів щеплень, а також мобільна бригада.
Людмила Слободенюк, головний лікар бригади КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» наполегливо рекомендує прилучанам не боятися вакцинуватися, цікавитися інформацією про види вакцин, обирати ту, що задовольняє ваші вимоги й приходити на щеплення. Адже це єдиний спосіб досягти колективного імунітету.

Тротуарна плитка замість асфальту

Уже близько тижня тривають роботи з поточного ремонту тротуарів шляхом укладання тротуарної плитки. Минулого року роботи були розпочаті по вулиці Київській. Встигли зробити 2 квартали (від вулиці Земської до вулиці Ветеранської). На сьогодні ж ці роботи продовжуються відповідно до проведеного тендеру та укладеного договору. Відтак всі ми можемо бачити активну фазу роботи на відрізку пішохідної зони від вулиці Ветеранської до Прилуцького медичного коледжу.
За даними управління ЖКГ Прилуцької міської ради, на облаштування цієї пішохідної зони тротуарною плиткою з міського бюджету виділено 1 млн 400 тис. грн. Облаштування тротуару будівельники виконують поетапно, аби не створювати великого дискомфорту містянам. Усе розпочалося з демонтажу старого асфальтового покриття. По завершенню ж демонтажу кожної ділянки власне й розпочалися роботи з укладання нової тротуарної плитки.
Загалом на вказаній ділянці буде укладено 1,5 кв. м тротуарної плитки. Контроль за якістю та обсягами виконаних робіт здійснює інженер із технічного нагляду – директор підприємства «Прилукибудпроект» Олександр Ковтун. Роботи триватимуть близько місяця.
Крім того, новий тротуар буде облаштовано ще й біля 13 школи по вулиці Боброва. Також новенька тротуарна плитка з’явиться на розі вулиць Незалежності – Івана Скоропадського.

Парки, сквери та зони відпочинку

Облаштована зона відпочинку – в кожний мікро- район міста. Такі амбітні плани міського голови продовжують втілюватися в життя. Наразі вже активно використовуються за призначенням і дарують містянам приємні моменти створені раніше зони відпочинку в мікрорайоні Сорочинський, поблизу ЗОШ №13, у мікрорайоні Газове, у військовому містечку №12.
Цьогоріч роботи з благоустрою зон відпочинку в мікрорайонах Прилук матимуть логічне продовження. Так, у поточному році планується облагородити ще одну паркову зону у військовому містечку №12, облаштувати сквер «Затишний» в районі магазину «Квартал», що по вулиці Вокзальній, сквер «Афганцям» по вулиці Пушкіна (в районі газового господарства).
Усе для того, щоб жителі будь-якого мікрорайону нашого міста мали змогу відпочити душею й тілом на зручних лавках, під яскравими ліхтарями, насолоджуючись красою навколишнього середовища. І для цього тепер не потрібно буде всім іти чи їхати в центр міста.

Тестовий запуск басейну

16 липня відбувся черговий пробний запуск води в новенький басейн. За процесом спостерігало керівництво міста та гімназії, а також будівельники, які зводили басейн із нуля.
Як повідомив Віктор Колесник, заступник директора ПП «МПБП «Стимул», це вже не перший пробний запуск від моменту здачі об’єкта, а третій. Вкотре було проведено уважне обстеження басейну з усіх боків, особливо звернули увагу на те, чи не тече чаша басейну. Крім того, було перевірено стан і роботу відповідного обладнання.
Наразі варто нагадати, що вже минуло близько 9 місяців із моменту завершення будівництва першого в Прилуках басейну. Розміри чаші, просто вражають – 25 на 8,5 метрів, сучасне обладнання для фільтрації та підігріву води, новітні вікна та двері, утеплені стіни і стеля, енергоефективна система вентиляції, новенькі санвузли. Повторимося – це перший в історії міста басейн, у якому можна навіть проводити змагання з плавання, та інших водних видів спорту. Збудований він у новому корпусі Прилуцької гімназії №1.
Ретельно слідкують і слідкуватимуть фахівці, що обслуговуватимуть басейн, і за якістю води в ньому, сказав Володимир Луцак, директор ПП «Монтаж-наладка», який тут же провів експрес-аналіз якості води в басейні.
Будівельники зробили свою роботу, компанія, що обслуговуватиме об’єкт, готова виконувати свою, відкритим залишається лише питання роботи самого басейна.
Нагадаємо, за планом міського голови басейн, що розташований у новому корпусі гімназії №1, розрахований на все місто. Його зможуть відвідувати і дорослі, і малеча.
Нинішні перипетії в депутатському корпусі, а відповідно й неприйнятий бюджет на 2021 рік стають каменем спотикання в повноцінній роботі даного об’єкта, адже на його утримання потрібні кошти. До того ж чималі. Тому дату офіційного та реального відкриття басейну для прилучан міська влада назвати поки не в змозі.

За матеріалами міської ради

22.07.2021 07:48

«Як далеко йти від найближчої зупинки до Центральної площі...», «Чому не можна зробити ще одну зупинку?»... Такі й подібні думки роками лунали в головах прилучан, а часом озвучувалися й у голос. І от нарешті на вулиці Київській з’явилися 2 новенькі автобусні зупинки в районі площі, до речі вже пів року як. Та, на жаль, користуватися ними містяни досі чомусь не можуть.
Відведена територія акуратно вимощена тротуарною плиткою, встановлено захисні протиударні стовпці, навіть відповідні дорожні знаки 5.41.1 вже є, от тільки самої зупинки немає, точніше лавок, де можна було б присісти та заховатися від палючого сонця. Та й автобуси там як не зупинялися, так і не зупиняються, навіть на вимогу пасажирів.

22.07.2021 07:46

14 липня 2021 року у міській центральній бібліотеці ім. Любові Забашти відбулася презентація другої книги Анатолія Логвиненка «Пожовклий знімок».
Презентація почалася з того, що гості по черзі читали роздруковані вірші Анатолія Логвиненка та занурювалися в ту автентику, яку відтворив словом автор книги. Гості ділилися власними асоціаціями та спогадами, які навіює вірш. Під час цього дійства в залі з’явилася атмосфера легкого суму за минулим.
– Анатолію Миколайовичу, чому саме така назва книги?
– На старому дворищі я знайшов фотографію, якій більше 50 років, де ще молодий мій тато, хрещена і я маленький. Вона така стара, пожовкла і мені відразу прийшла в голову ця ідея. Ця фотографія документальна – вона на палітурці книги.
Те, що пише Анатолій Миколайович – це минуле, і воно ось так вдало оживає.
Книга Анатолія Логвиненка – епізодична пам’ять народу. Автор у своїх віршах описує побут сільського життя, сільську працю та ремесло.
– Те, що я пишу, – це все документалістичне. Ні імена, ні прізвища головних героїв не змінені, – наголосив автор.
– Анатолію Миколайовичу, чи робили вам критичні зауваження стосовно мови?

Фото зі статті

Загальний документообіг у міській раді 22 липня в сесійній залі...
Вартість навчання змінено Начальник відділу культури і туризму...
188 послуг… І це ще не кінець Управління адміністративних послуг...
24 липня у виставковій залі Прилуцького крає- знавчого музею...
Проїзд по 5 чи по 7 грн? У сесійній залі міської ради 16 липня...
«Як далеко йти від найближчої зупинки до Центральної площі...»,...
14 липня 2021 року у міській центральній бібліотеці ім. Любові...
Прилуки в новому проєкті «GIZ» У рамках співпраці з Проєктом...
Свято Івана Купала – давнє та окутане містикою дійство. З...
Цього літа в Центрі творчості дітей та юнацтва проводяться...

Хто на сайті

Зараз 3405 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама