№ 24
16 червня 2021 року

Культура

Культура (174)

Середа, Черв. 09 2021

4 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова відбулася презентація проєкту «Школа амбасадорів».
Учні шкіл, які є учасниками проєкту, заслухали вітання та напутнє слово від начальника відділу культури та туризму Прилуцької міської ради Катерини Мовчан і спеціаліста управління освіти Олени Сайко.
Предметом вивчення «Школи амбасадорів» є наше місто з його унікальними історичними моментами, починаючи від найдавніших часів і до сьогодення. Наше місто Прилуки дійсно має потужну історію, в якій були як здобутки, так і падіння, а потім поступове відновлення та розбудова. Тому цей проєкт має на меті надати учням шкіл знання з історії, культури, архітектури та релігії міста. Для школярів цей проєкт є чудовою нагодою свідомо поглибити свої знання з унікальної історії міста та спробувати себе в ролі дослідників за чимось цікавим і абсолютно новим для себе.

Середа, Черв. 09 2021

29 травня в міському Будинку культури відбувся звітний концерт Прилуцької школи мистецтв у рамках міського фестивалю «Пісні над Удаєм», присвяченого 30-річчю незалежності України.
Участь у концерті взяло більше 200 учасників. Серед колективів були представлені хор учнів молодших і старших класів, оркестр духових і народних інструментів, джаз-бенд, танці хореографічних колективів «Прилучанка», «Браво» та «Елегія». У фойє гості заходу могли переглянути невелику виставку робіт учнів художнього відділення школи. Крім того, було оформлено два стенди учнівськими грамотами та дипломами, а також продемонстровано чимало перемог, адже учні завжди дуже активно беруть участь у всеукраїнських, міжнародних та обласних конкурсах. Тому вони мали чудову нагоду зробити виставку досягнень за навчальний рік.

Юлія Іванченко

Середа, Черв. 09 2021

1 червня 2021 року в міській бібліотеці для дітей імені Павла Білецького-Носенка відбувся захід до Міжнародного дня захисту дітей «Веселись, грай і книжки читай».
Спочатку була коротенька розповідь про Павла Білецького, в честь якого була названа бібліотека і який перший уклав словник української мови. В бібліотеці всі книги у гарному стані, що аж хочеться взяти щось почитати, бо з них можна дізнатися багато цікавої інформації. Після розповіді про бібліотеку та книги в ній, дітки поділилися на дві команди і грали у вікторину та збирали фішки. Усі юні читачі активно брали участь, незважаючи на те, що вони навчаються лише в 2 класі, але ніхто не боявся і всі відповідали навіть тоді, коли не були впевнені у правильності відповіді. Після завершення гри всі отримали смаколики.

Лілія Латун

Середа, Черв. 02 2021

Українська пісня… Вона є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю та красою, геніальною поетичною біографією. Наша країна має неповторну пісенну культуру, яка є виразником духовності народу. Вона уособлює спогади про минуле, роздуми про сьогодення та мрії про щасливе майбутнє. Жоден народ не може існувати без частини душі – пісні.
27 травня 2021 року відбувся творчий звіт колективів художньої самодіяльності Прилуцького міського Будинку культури в рамках міського фестивалю народної творчості «Пісні над Удаєм». Концерт розпочався колоритним виступом театру вогню і танцю «Агній» та народного театру естради «Камертон».
Українська пісня – ніжна, лірична, весела й жартівлива, сумна й оптимістична, прозвучала у виконанні: Максима Даниленка, народного аматорського оркестру народних інструментів, народного аматорського ансамблю української пісні «Калина», народного аматорського фольклорного колективу «Горлиця», студії народного мистецтва «Оріон», духового оркестру, народного аматорського ансамблю танцю «Прилучанка», вокального тріо «Джерело», музичного театру «Парадокс».

Середа, Трав. 26 2021

Унікальним надбанням Чернігівщини серед мережі шкіл естетичного виховання є Прилуцька школа мистецтв. Вихованці закладу є окрасою міських і обласних заходів, свят, концертів та урочистостей.
20 травня 2021 року, незважаючи на карантинні дії, у Прилуцькій школі мистецтв відбувся концерт учнів фортепіанного відділу «Окрилені весною».
Щорічно захід проводився на початку весни, але у зв’язку з пандемією був проведений наприкінці. У святі брали участь діти 1-8-их класів із музичними творами різної складності, які зачарували всіх присутніх своєю милозвучністю.

Середа, Трав. 26 2021

Увечері 20 травня Театральна площа зустріла прилучан і гостей міста святковим концертом на честь Дня вишиванки. Цього року свято відзначає своє п’ятнадцятиріччя. Ювілейний рік присвячується українській традиційній музиці та екологічним проблемам.
До слова, ідею «Всесвітнього дня вишиванки» започаткувала студентка факультету історії політології та міжнародних відносин Леся Воронюк ще у 2006 році. Відтоді щороку все більше людей долучаються до акції просто вдягаючи на себе символ українського народу – вишиту сорочку.
Цього вечора містяни змогли послухати як народні пісні, виконані народними аматорськими колективами, такими як «Калина» та «Горлиця», так і більш сучасні гурти накшталт «Ред ліпс» та «Крем брюле». Окрім цього, глядачів своїми жартами розважав Анатолій Кизим. Також прилучани насолодилися виступом народного театру хореографічної мініатюри «Апломб», учасники якого на завершення продемонстрували дефіле українських вишиванок. Варто зазначити, що захід проводився за умови дотримання санітарно-епідеміологічних норм і соціальної дистанції.

Кристина Бєла, Юлія Іванченко

Фото зі статті

Шановні медичні працівники! Щиро вітаю вас із професійним...
7 червня в ході апаратної наради начальник служби у справах дітей...
Марина Погуляй, начальник відділу соціальних допомог управління...
Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту...
Дитинство – чарівний світ, де збуваються всі мрії, забаганки,...
4 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею ім....
Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається...
29 травня в міському Будинку культури відбувся звітний концерт...
1 червня біля Центральної площі Прилук за ініціативи...
1 червня 2021 року в міській бібліотеці для дітей імені Павла...

Хто на сайті

Зараз 2708 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама