№ 20
17 серпня 2022 року

ВІСНИК МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

  • Середа, Трав. 23 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Літо зовсім близько й місто активно до нього готується. Уже скоро зможемо насолоджуватися відпочинком на гарно облаштованому Центральному пляжі, а великогабаритний транспорт не курсуватиме вулицями міста в спекотну пору доби. Також, нарешті визначилися із фінансовою складовою проекту по створенню реабілітаційного центру для безпритульних тварин. Докладніше – далі…

Підготовка міського пляжу до відкриття купального сезону

Минулої середи комунальні служби міста розпочали розчищення та приведення до належного стану місце відпочинку на березі річки Удай. Першими кроками до оновлення «Центрального пляжу» стало прибирання від заростей чагарників, кронування та санітарна обрізка дерев і кущів, що здійснюється силами КП «Міськсвітло». Того ж дня для формування прибережної зони на місце було завезено чистий річковий пісок, якого у цьому році планують висипати 40 тонн. Та найсерйозніші заходи спрямовані на розчищення водойми.
Низка громадських організацій та представники політичних сил активно підтримали ініціативу керівництва міста з облагородження пляжу. Одні допомагають фінансово, інші – власноруч прибирають берег від сміття та облаштовують об’єкти благоустрою. Роздягальні, санвузли, лежаки з накриттям мають з’явитися на пляжі до початку купального сезону 1 червня.

Облаштування реабілітаційного центру для безпритульних тварин

Приміщення на території очисних споруд, що знаходяться за мікрорайоном 273 кварталу в напрямку с. Ладан із середини місяця реконструюють у реабілітаційний центр для безпритульних тварин. Роботи веде комунальне підприємство «Прилукижитлобуд». Нині в приміщенні відновлюють цегляну кладку пошкоджених стін, планують роботи з облаштування даху та заміни остеклення вікон. Кошти на виконання даного виду робіт виділено КП «Послуга», яке опікується реалізацією проекту переможця «Громадського бюджету» – охорона тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в місті Прилуки, облаштування центру реабілітації тварин.
Крім цього, виконавчий комітет Прилуцької міської ради 22 травня погодив міську Програму «Утримання безпритульних тварин у реабілітаційному центрі міста Прилуки на 2018-2020 роки», яку невдовзі повинен розглянути депутатський корпус.
Необхідність розроблення Програми викликана збільшенням безпритульних тварин у громадських місцях і на вулицях міста, що призводить до погіршення санітарно-епідеміологічного стану, безпеки мешканців і гостей міста, проявами жорстокого поводження з тваринами.
Програма утримання безпритульних тварин у реабілітаційному центрі міста Прилуки на 2018 – 2020 роки ґрунтується на принципах гуманного ставлення до безпритульних тварин і запобігання жорстокому поводженню з ними та спрямована на зменшення чисельності безпритульних тварин у місті шляхом їх відлову та розміщення в реабілітаційному центрі.
Програма також спрямована на роботу з населенням щодо впровадження в суспільну свідомість стандартів гуманного поводження з тваринами.
Документ базується на ідеї стерилізації. Безпритульним тваринам, що пройшли стерилізацію, вакцинацію, реєстрацію, ідентифікацію, надається статус «санітарного собаки міста» і вони можуть бути відпущені в міське середовище з урахуванням уже наявної щільності популяції тварин у районі випуску.
Стерилізовані тварини, які повертаються до попереднього місця помешкання, обов’язково мають бути легко візуально ідентифіковані та тавровані. Випуску підлягають винятково неагресивні здорові тварини. Та все ж пріоритетним є передача стерилізованих безпритульних тварин до притулків або новим власникам.
У рамках Програми забезпечення необхідної матеріально-технічної бази для виконання заходів здійснюватиметься міськвиконком у 2018-2020 роках. Виконання інших заходів Програми: організація системи моніторингу кількості безпритульних тварин та тварин, які мають власників, відлов, стерилізацію та повернення на колишнє місце мешкання безпритульних тварин, проведення навчальних та інформаційно-просвітницьких заходів виконуватиме ГО «Прилуцьке товариство захисту тварин» та КП «Послуга».
На реалізацію заходів програми в 2018-2020 роках передбачено майже 3 млн грн. Витрати включатимуть: розробку кошторису на поточний ремонт будівель для облаштування реабілітаційного центру утримання тварин (30 тис. грн), облаштування пункту тимчасового утримання тварин (505 тис. грн), придбання обладнання для відлову та транспортування тварин (10 тис. грн), проведення навчання відповідних працівників з відлову безпритульних тварин (5 тис. грн), забезпечення функціонування пункту тимчасового утримання тварин, у т.ч.: утримання персоналу (заробітна плата та нарахування) – 6 чоловік (4 опікуна-ловця, 1 керівник, 1 водій) – усього 776 тис. грн на 3 роки, відповідно по 126, 300 та 350 на 2018, 2019 та 2020 роки; витрати на стерилізацію, вакцинацію та профілактичну обробку (180 тис. грн); пальне (110 тис. грн); комунальні витрати тощо (150 тис. грн); придбання корму для тварин та дезінфекційних засобів (усього 1 млн 150 тис. грн на три роки: 350 тис. грн на 2018 р., 400 тис. грн на 2019 р. та 400 тис. грн на 2020 р.); проведення інформаційно-просвітницької роботи серед опікунів безпритульних тварин та мешканців міста (15 тис. грн).
Оскільки безпритульними тваринами займатиметься не окреме підприємство, а підрозділ КП «Послуга», члени виконавчого комітету рекомендували переглянути кількість персоналу, а особливо доцільність введення у штат підприємства керівника та водія, якщо їхні повноваження можуть виконувати опікуни-ловці.

Поліпшення інфраструктури приватного сектора на умовах співфінансування

Проект міської Програми «Розвиток інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Прилуки на 2018-2020 роки» 15 травня оприлюднили на офіційному сайті Прилуцької міської ради. Після погодження проекту рішення виконавчим комітетом дану Програму розгляне депутатський корпус міської ради та, можливо, внесе до неї деякі зміни.
На разі ж Програмою враховуються загальноміські, колективні, соціальні, культурні та побутові інтереси й потреби мешканців міста. Її виконання дозволить реалізувати підтримку населення приватних домоволодінь міста та сприятиме підвищенню рівня обізнаності жителів міста щодо діяльності органів самоорганізації населення, дозволить залучати кошти мешканців приватного сектору, які створили органи самоорганізації й виявили бажання взяти участь у співфінансуванні проектів на умовах: 30% – кошти мешканців приватного сектору від загальної вартості робіт відповідно до проектно-кошторисної документації, та 70% – кошти міського бюджету.
Програма не обмежує права мешканців приватного сектору на проведення поточного та капітального ремонту доріг і тротуарів, будівництво та капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення, будівництво мереж водопостачання та водовідведення дощових і талих вод коштом місцевого бюджету. Але мешканці приватного сектору, які створили ОСН та прийняли рішення брати участь у співфінансуванні проекту, що реалізується відповідно до Програми, мають пріоритетне право на виконання вказаних вище робіт.
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та власних і залучених коштів ОСН. Фінансування заходів Програми здійснюватиметься в межах видатків, що передбачаються в міському бюджеті міста Прилуки. Прогнозний обсяг фінансування на 2018-2020 роки – 3 млн грн. При цьому 2 млн 100 тис. грн міська рада планує виділити з бюджету, а 900 тис. грн становлять власні та залучені кошти органів самоорганізації населення. Тобто кожного року на реалізацію Програми з міського бюджету виділятимуть 700 тис. грн і 300 тис. грн на потреби інфраструктури приватного сектора інвестуватимуть його мешканці.

Поліпшення житлових умов воїнів АТО

Також серед перспективних соціальних Програм на даний час оприлюднення проходить міська Програма «Поліпшення житлових умов учасників бойових дій та осіб із інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО за рахунок коштів міського бюджету на 2018-2020 роки».
Загальний обсяг фінансових ресурсів міського бюджету, запланованих для реалізації Програми, – 2 млн 800 тис. грн на три роки.
Метою Програми є створення умов, за яких учасники АТО та члени їх сімей, відповідно до своїх потреб та вимог чинного законодавства, будуть забезпечені житловими приміщеннями в позачерговому та першочерговому порядку. Її дія розповсюджується на учасників антитерористичної операції, які мають посвідчення учасника бойових дій, та осіб із інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, які перебувають на квартирному обліку та не мають права на забезпечення житлом за рахунок державних програм.
Програма реалізовуватиметься шляхом призначення грошової компенсації на придбання житла учасникам АТО.
Станом на 01.05.2018 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, на обліку перебуває 419 осіб, що мають статус учасника бойових дій із числа учасників АТО. У виконавчому комітеті міської ради на обліку 62 громадяни, які потребують поліпшення житлових умов із числа учасників бойових дій та осіб із інвалідністю, які брали участь в АТО.

Вантажівки під забороною

Під час засідання 22 травня виконавчий комітет вирішив заборонити рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів або інших самохідних машин і механізмів по автомобільних дорогах та вулицях міста Прилуки в денну пору доби з 07-00 до 22-00 за температури повітря вище +28С° з фактичною масою понад 10 тонн.
Крім цього, на водіїв вантажівок чекають заборони, вказані в проекті рішення виконавчого комітету «Про заборону руху вантажного, великогабаритного та великовагового транспорту вулицями Перемоги, Костянтинівською, Білецького-Носенка та Чехова». Його оприлюднили на сайті міської ради 11 травня. Після проходження двадцятиденного терміну оприлюднення дане питання має розглянутися членами виконавчого комітету й у разі позитивного вирішення вступити в дію з 1 липня 2018 року.
Рух вантажівок планують заборонити вулицями Перемоги (на ділянці від вул. Київської до вул. Гвардійської), Костянтинівська (на ділянці від вул. Перемоги до вул. Білецького-Носенка), Білецького-Носенка (на ділянці від вул. Костянтинівської до вул. Чехова), Чехова (на ділянці від вул. Білецького-Носенка до вул. Перемоги).
Виходячи з цього КП «Міськсвітло» закупить та встановить дорожні знаки 3.3 «Рух вантажних автомобілів заборонено» у відповідності до «Правил дорожнього руху України» на початку кожного перехрестя як із парної сторони вулиці, так і з непарної на приведених вище ділянках вулиць.
На розгляд депутатів Прилуцької міської ради проект рішення про виділення фінансування для КП «Міськсвітло» у розмірі, необхідному для виконання комунальним підприємством даного рішення виконавчого комітету, начальнику фінансового управління необхідно подати в термін до 1 червня 2018 року.
Виконання даного рішення учасниками дорожнього руху має забезпечити Прилуцький відділ поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Інформація «ГП»

Прочитано 1396 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка...
У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично...
У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр...
Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022...
У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі...
З початку повномасштабної війни на території України тисячі...
Війна як ніколи об’єднала всіх українців. Поки наші армійці...
Посадовці міської ради взяли участь в онлайн-зустрічі, у ході...
Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...

Хто на сайті

Зараз 3320 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама