№ 37
15 вересня 2021 року

Чи потребує прилуцька вода хлорування?

  • Середа, Сер. 15 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Місто Прилуки та прилеглий район цілодобово забезпечуються водою з 19 артезіанських свердловин сеноману – нижньокрейдяного горизонту підземних вод на глибині від 582 м до 710 м. Система водопостачання експлуатується вже досить довго, але якість води доволі непогана.

Як розповів головний інженер КП «Прилукитепловодопостачання» Геннадій Мешков, за всіма показниками прилуцька вода придатна для вживання та не потребує хлорування. Лише дві області в Україні – Чернігівська та Сумська – здійснюють водопостачання не з річок, а з водоносних горизонтів.
Історія будівництва водопровідної мережі в м. Прилуки бере свій початок, згідно архівних публікацій, з березня 1914 року (водокачка). Будувалося місто, збільшувалась і довжина водопровідної мережі. Наразі водогін складається зі сталевих, чавунних та поліетиленових труб. Геннадій Миколайович запевняє, що вода підземних джерел питного водопостачання населення надійно захищена від біологічного, хімічного та радіаційного забруднення та відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10 (Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною») за винятком вмісту фтору. За інформацією підприємства, він у нас завищений – 2,6 мг/л. Нормативний вміст фтору – 1,5 мг/л.


За інформацією водопостачальника, постійно проводиться моніторинг води. Проби води відбирають протягом року згідно графіку відбору проб, погодженого територіальним органом Держпродспоживслужби, для визначення мікробіологічних, органолептичних, фізико-хімічних та санітарно-токсикологічних показників. Відбір проб та лабораторні вимірювання якості води проводить виробнича хіміко-бактеріологічна лабораторія (атестована) підприємства. Вода відбирається в різних частинах міста.
Окрім того, 2 рази на рік у профілактичних цілях, з метою забезпечення безпечності та якості питної води за мікробіологічними показниками, проводиться знезараження питної води методом хлорування та промивання системи. Головний інженер комунального підприємства наголошує, що контакт активного хлору з питною водою повинен тривати не менше 6 годин. А вже після цього воду необхідно злити до повного зникнення запаху хлору.
На сьогодні саме проводиться планове хлорування холодної питної води по мікрорайонах нашого міста. 9 серпня КП «Прилукитепловодопостачання» провело знезараження води у в/м №12. Хлорувалися 2 резервуара та водонапірна башта військового містечка, загальний об’єм яких складає 1000 куб. м. Із 13 на 14 серпня відбулося хлорування водопровідних мереж центральної частини міста. 15 та 16 серпня очікують на профілактичне знезараження РЧВ (резервуари чистої води) і водопровідні мережі Південної промзони та водопровідні мережі на прилеглих вулицях міста. Так як водопровідні мережі закільцьовані, то при хлоруванні цих районів будуть охоплені всі водопровідні мережі міста.
За словами Геннадія Мешкова, населенню можна не встановлювати вдома дорогі вугільні фільтри, оскільки вони очищують воду від біологічно активних речовин, а от вміст фтору зовсім не зменшують. Для нашого регіону достатньо звичайного картриджного фільтра. Саме він очищує воду від незначного надлишку твердих фракцій.

Інформація «ГП»

Прочитано 1466 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 78-ю...
9 вересня 2021 року в Центральній міській бібліотеці імені Л....
Одним із найцінніших джерел вивчення культури будь-якого народу...
Сімейні лікарі міста вакциновані 100% За інформацією Прилуцького...
Шановні суб’єкти господарювання! Експерти прогнозують...
днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної...
У Прилуках стартували звітно-виборчі конференції в комітетах...
Кількість хворих на коронавірус, що перебувають на...
Українське народне мистецтво займає особливе місце в історії...
День знань в Україні традиційно відзначають 1 вересня, у перший...

Хто на сайті

Зараз 2828 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама