Друкувати цю сторінку

Зміни, яких чекають містяни

Прилуки – це в першу чергу місто, в якому відбуваються значні події, перетинаються долі та вирує життя тисяч городян. Адже будь-який затишний куточок тут, нагадує кожному жителю найцінніші моменти з його життя. Але все частіше люди висловлюють своє невдоволення, говорять про те, як необхідні зміни в місті, але наразі нічого для цього не роблять. Усі чекають, що місцева влада сама якимось чином дізнається, які потреби в її городян.
Тому «Град» вирішив поцікавитись у місцевих жителів, яких конкретних змін вони хочуть та які проблеми турбують кожного з опитаних. Вуличні перехожі, як не дивно, охоче дають коментар, але розповідати про себе не бажають, тому ми зафіксували лише імена.
Валентина: «Змінила б вулиці, дороги та вивіз сміття. Вулиці криві, тротуари нерівні – складається враження, що ти знаходишся в якомусь селі, а не в місті. А також прибиральники належно не виконують свою роботу, тому в деяких районах взагалі вулиці нагадують сміттєзвалища».
Олександр: «Якби я мав можливість реалізувати свої плани щодо покращення життя в місті, то зробив би щось для молоді. Адже вони тому і сходять з розуму, витівки всілякі вигадують, бо зайнятися більше нічим. Немає в нас нічого цікавого, тому і шкодять, як можуть».
Катерина: «Доцільно було б встановити по місту кілька точок для збору вживаного одягу. Адже часто, роблячи генеральне прибирання, ми вирішуємо позбутися десятків речей, які могли б стати в нагоді людям із нижчим соціальним статусом».


Вадим: «У нашому місті та на його околицях є незайняті ділянки. Вони роками приваблюють бродячих собак, туди скидають сміття та вивозять гілки, але фактично з них немає ніякої користі. Чому б не перетворити їх у щось більш цивілізоване? Пустирі можна використати з благородними намірами. Наприклад, збудувати справжній притулок для тварин».
Людмила: «Хотілося б, щоб наші Прилуки стали містом, у якому можна реалізувати себе. Треба створити більше освітніх програм, бізнес-шкіл, якихось спеціальних курсів. Адже залучаючи нашу молодь до саморозвитку, тим самим ми розвиваємо та прославляємо своє місто».
Станіслав: «Дожилися, що в місті закрили все, що тільки можна. Хочеться більше парків, різних майданчиків, клубів або центрів для розваг. Адже можна на пальцях перерахувати заклади, які залишилися. І зазвичай, вони переповнені відвідувачами. Тому, щоб культурно провести вечір потрібно або годину ходити містом, або повертатися взагалі додому».
Олена: «Уже багато разів обговорювали питання щодо публічних туалетів. Думаю, їх треба було зробити вже давно. Якщо немає коштів, щоб збудувати хоча б один платний, то чому б не поставити біотуалети?»
Микола: «Мені здається, в першу чергу, має бути багато робочих місць, тому що молоді, яка здобула освіту, необхідно десь працювати. Тобто, щоб вони не виїжджали за кордон чи в інші міста – їм потрібно знайти роботу відповідно до своєї спеціальності тут».
Ольга: «Останнім часом пересуватися вулицями міста на велосипеді стало досить небезпечно. Дороги залишають бажати кращого, а поведінка водіїв авто іноді вводить у ступор. Хотілося б, щоб у нашому місті розпочалося будівництво велодоріжок у різних його районах».
Віталій: «Я б зробив спеціально відведені місця для куріння. Думаю, це спростить життя не тільки тим людям, які не курять, а й покращить довкілля та вбереже наші тротуарні доріжки від недопалків».
Наталія: «Про які зміни в місті можна говорити, якщо в житті купу сміття перед будинком ніхто не хоче прибрати, бо «це ж не моє». Але ж будь-яке місто починається з людей, які в ньому мешкають. Можливо, я занадто критикую наших городян, але вважаю, що рівень міської культури дуже низький. Та чи знайде хтось діючий спосіб, щоб вирішити цю проблему?»
Анатолій: «Місто розвивається далеко не так, як ми собі колись уявляли. Було б добре, якби відновили старий кінотеатр чи збудували новий. У ньому можна було б не тільки демонструвати фільми, а й проводити культурно-мистецькі заходи чи музично-тематичні вечори».
Галина: «Навряд чи в найближчому майбутньому хтось зможе справді зробити що-небудь корисне для нашого міста. Та, якщо моя думка справді важлива, то хотілося б, щоб у місті знову з’явилося колесо огляду. Хіба це не чудо – бачити свою місцевість із висоти пташиного польоту?»
Дмитро: «Колись наше місто було найрозвинутішим із тутешніх. Усі їхали сюди, як у центр Всесвіту, бо й робота була, і заводи, і фабрики, і промисловість. Місто процвітало, а зараз? Молодь тиняється собі без діла, половина взагалі виїхала в пошуках роботи. Якщо ж потрібно щось купити, то всі радять їхати як не в Ніжин, то в Чернігів чи Ромни, бо тут – в «три дорога» все продають. Прилуки занепадають на очах, але чи турбує це кого? Нікому немає до цього діла – ні владі, ні людям».
Юлія: «В Україні працює велика кількість оздоровчих таборів і дитячих санаторіїв. Хочеться, щоб і в нашому місті зробили щось подібне. Адже для дітей середнього шкільного віку не підлаштований жодний дитячий майданчик чи табір. Вважаю, що це б популяризувало наше місто та дало змогу розвиватися далі».
З опитування можна побачити, що всі хочуть кардинальних і шалених змін. Проте часто буває так, що хотіти щось зробити і впровадити це в життя не завжди виходить. Але, коли два компонента «Хочу» і «Можу» співпадають, напевно не існує проблем, які не можна вирішити. Саме тому, більшість прилучан покладає великі надії на керуючу владу. Адже результат наполегливої праці, безсумнівно, стане запорукою успіху міста загалом.

Тетяна Пилипченко

Прочитано 1196 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали