№ 20
17 серпня 2022 року

Безкінечна сесія, блокування та викрадення депутатів

  • Середа, Груд. 16 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Як ми пам’ятаємо, ще 2 грудня відбулася перша, урочиста, частина першого сесійного засідання новообраної Прилуцької міської ради 8 скликання. Тоді пролунала інформація голови Прилуцької міської територіальної виборчої комісії Прилуцького району Чернігівської області Тетяни НАЗІМ про встановлення підсумків і результатів голосування з виборів депутатів Прилуцької міської ради та Прилуцького міського голови. Міський голова Ольга Попенко та депутати 8 скликання в особі Павла Сакадьола склали відповідні присяги. Але на цьому все й закінчилося. До сесійної зали того дня депутати так і не потрапили.
І ось не минуло й двох тижнів, як на сайті міської ради з’явилося оголошення про проведення другої частини першого засідання першої сесії 8 скликання, куди, звичайно ж, були запрошені всі новообрані депутати.
15 грудня в стінах сесійної зали зібралися міський голова та 32 депутати з 34-х, двоє з них були відсутні через хворобу. Ще один депутат, а саме Олеся Цибенко від політичної партії «СИЛА І ЧЕСТЬ», була відсутня під час першої урочистої частини й не склала присягу депутата на вірність громаді. Таку можливість вона отримала саме під час другого засідання в міській раді.
Крім того, на сесію були запрошені заступники міського голови, начальники відділів міської ради, депутати обласної ради, голова територіальної виборчої комісії Прилуцького району Чернігівської області Тетяна Назім, виконуючий обов’язки начальника Прилуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції Чернігівської області Назар Парацій, керівник Прилуцької місцевої прокуратури Богдан Зарічанський, начальник Прилуцького міського відділу Служби безпеки України в Чернігівській області Євгеній Тищенко, голова Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради Володимир Нежиборець і, звичайно, представники місцевих ЗМІ.


Сесійне засідання розпочалося досить жваво, нові депутати навіть встигли потренуватися голосувати з допомогою планшетів і системи «Розумна рада», але завершити другу частину першого засідання першої сесії 8 скликання цього дня так і не змогли.
Усе розпочалося з виборів кандидата на посаду секретаря ради. Згідно із законодавством першочергове право призначати когось на цю посаду має міський голова. Отож, після тривалих перемовин з певними депутатами, як зазначила сама міський голова Ольга Попенко, для голосування вона представила одного кандидата з-поміж новообраних депутатів, із яким дійшла згоди щодо зайняття такої важливої посади, – Тетяну Савченко, чинного директора Прилуцького Центру творчості дітей і юнацтва й депутата від партії «ЗА МАЙБУТНЄ».
Відповідно до чинного законодавства секретар міської ради обирається таємним голосуванням. Для проведення такого голосування було обрано 9 членів лічильної комісії (по 1 представнику від кожної політичної партії, представленої в раді). Ось тут і почалося затягування процесу. Лічильна комісія понад годину не могла визначитися з головою, секретарем і заступником. А коли це нарешті сталося, то всі розійшлися ще на півгодинну перерву, щоправда вже з метою голосування за запропонованого секретаря ради. У цей час, коли частина депутатів пішла робити своє волевиявлення, а дехто залишився на своїх місцях, не бажаючи брати участі в голосуванні, і трапилася перша сутичка. Голова Чернігівського осередку політичної партії «СИЛА І ЧЕСТЬ» Олександр Головань підсів до представника своєї ж партії в міській раді Олесі Цибенко для приватної розмови, чим спровокував невідомих чоловіків у масках застосувати до нього силу, оскільки Олександр, на їхню думку, навмисне затримував і перешкоджав пані Цибенко проголосувати в сусідній кімнаті. Не знайшовши інших методів переконання, крім грубої сили, Олександра Голованя просто виштовхали з сесійної зали. Таких розбірок Прилуцька міська рада не бачила давно. Правда, з викликом поліціянтів пристрасті трохи вщухли.
Підрахунок голосів, на диво, тривав не дуже довго. Але його результати сподобалися не всім. Як повідомив голова лічильної комісії Микола Рожко, участь у таємному голосуванні на обрання Тетяни Савченко секретарем міської ради взяли лише 13 депутатів із 32 присутніх і міський голова. 19 депутатів із власних переконань просто не схотіли цього робити. У результаті рішення не ухвалене.
Однак було сподівання, що після оголошеної перерви депутати таки дійдуть якоїсь згоди. Натомість, зареєструвавши лише 16 присутніх депутатів, проведення сесії знову довелося відкласти на невизначений термін. Здається, ми йдемо на рекорд по проведенню найдовшого сесійного засідання, яке розпочалося 2 грудня, продовжилося 15, а закінчиться… невідомо коли.
Кворуму немає, рішення ухвалити неможливо. Тут би всім депутатам розійтися, але знову скандал: депутат Чернігівської обласної ради від партії «Слуга народу» Дмитро Пахомов повідомив, що «викрали» одного з депутатів. За його словами, представника політичної партії «СИЛА І ЧЕСТЬ» Вікторію Вольвич зачинили в одному з кабінетів міської ради, відібрали телефон і насильно утримують, і, ймовірно, задіяні тут депутати від фракції ВО «Батьківщина», які, до речі, так і не з’явилися в сесійній залі після перерви.
Отака чудасія, пов’язана з сесійним засіданням, обранням секретаря міської ради та створенням політичних коаліцій відбувається в Прилуцькій міській раді...


Інформація «ГП»

Прочитано 1334 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка...
У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично...
У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр...
Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022...
У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі...
З початку повномасштабної війни на території України тисячі...
Війна як ніколи об’єднала всіх українців. Поки наші армійці...
Посадовці міської ради взяли участь в онлайн-зустрічі, у ході...
Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...

Хто на сайті

Зараз 3307 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама