№ 20
17 серпня 2022 року

Стан захворюваності на COVID-19

  • Середа, Лют. 10 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У ході першої апаратної наради, яка відбулась нещодавно в сесійній залі міської ради, в.о. головного лікаря КНП «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Людмила Слободенюк проінформувала присутніх про стан захворюваності населення міста Прилуки на COVID-19.
У своєму виступі керівник наголосила, що перші амбулаторні хворі на коронавірусну хворобу в лікарів загальної практики сімейної медицини стали реєструватись у кінці травня 2020 року.
На сьогодні амбулаторних хворих по м. Прилуки загалом зареєстровано 1538 осіб. Це пацієнти, які мали легкий і середній ступінь перебігу захворювання та лікувалися в амбулаторних умовах. Середній термін перебування на амбулаторному лікуванні склав 24 дні.
Як зазначила Людмила Слободенюк, пік захворюваності на COVID-19 у Прилуках припав на листопад 2020 року. Стрімкий ріст розпочався з кінця вересня, а з другої половини грудня захворюваність почала спадати.
За минулий рік спеціалістами КНП «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» відібрано та доставлено в ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» 2204 зразки на ПЛР-тестування.
За січень 2021 року проведено 77 ПЛР-тестів, із них 18 позитивних.
Лікар наголосила також, що починаючи з грудня 2020 року Центр має змогу проводити експрес-тестування на виявлення антигену (вірусу) SARS-CoV-2.


Станом на зараз на балансі Центру знаходиться 912 експрес-тестів. У грудні 2020 року було проведено 7 тестувань, у січні 2021 року – 116, з них 41 позитивний.
Перевага даного тестування полягає в досить високій вірогідності (92-95%), простоті виконання та швидкому результаті (15 хв)
Згідно внесених змін у Наказ МОЗ України №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» від 28.03.2020 року – експрес-тестування проводиться:
– пацієнтам із підозрою на коронавірусну хворобу незалежно від наявної Декларації на ПМД;
– при плановій госпіталізації;
– при перетині кордону;
– контактним особам, які контактували з підтвердженим хворим.
Підтверджувати свій стан здоров’я ПЛР-тестом потрібно тільки в разі позитивного результату експрес-тесту без наявних ознак захворювання в пацієнта.
Людмила Слободенюк також наголосила, що медичні працівники Центру забезпечені всіма засобами індивідуального захисту та деззасобами в повному обсязі відповідно до рекомендацій МОЗ України.
Протягом 2020 року деззасобів, виробів медичного призначення, експрес-тестів було придбано на суму 802519,90 грн.
Цілком зрозуміло, що найбільшої небезпеки заразитися коронавірусом зазнає медичний персонал – люди, які найбільше контактують із небезпечним вірусом, рятуючи тим часом життя інших людей. Так, за час пандемії серед медичного персоналу коронавірусною хворобою перехворіло всього близько 80% осіб. Станом на зараз хворих працівників на COVID-19 у Центрі немає.
На сьогодні на амбулаторному лікуванні перебуває 50 осіб зі встановленим діагнозом: коронавірусна хвороба.
Усі амбулаторії ЗПСМ працюють у штатному режимі (з 8.00 до 20.00, субота – з 9.00 до 15.00, неділя та святкові дні – чергова бригада ПМД з 9.00 до 15.00).

Інформація «ГП»

Прочитано 493 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка...
У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично...
У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр...
Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022...
У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі...
З початку повномасштабної війни на території України тисячі...
Війна як ніколи об’єднала всіх українців. Поки наші армійці...
Посадовці міської ради взяли участь в онлайн-зустрічі, у ході...
Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...

Хто на сайті

Зараз 3311 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама