№ 24
16 червня 2021 року

Робота служби у справах дітей Прилуцької міської ради

  • Середа, Черв. 09 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

7 червня в ході апаратної наради начальник служби у справах дітей міської ради Людмила Кулій проінформувала про роботу служби в частині забезпечення прав дітей на родинне виховання.
Посадовець зазначила, що пріоритетним напрямком діяльності служби у справах дітей міської ради визначено захист прав та інтересів усіх категорій дітей, особливо, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потрапили в складні життєві обставини.
На даний час на території міста проживає 130 діток, які з тих чи інших причин позбавлені батьківського піклування, 38 дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Усі вони перебувають на обліку служби.
Відповідно, службою здійснюються заходи щодо забезпечення їх прав на отримання освітніх, медичних послуг, на належні умови утримання, виховання та розвитку. На підставі проведеної роботи готуються висновки про стан виховання, утримання та розвитку дітей у сім’ї, складаються індивідуальні плани соціального захисту відносно кожної дитини.
Постійно проводиться робота щодо популяризації сімейних форм влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На даний час у місті функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу та 7 прийомних сімей, де виховується 45 дітей, які позбавлені батьківського піклування. Ще є 1 патронатна сім’я, яка прихистила 2 діток, що були відібрані від батьків. Як зазначила посадовець, протягом останніх років жодна дитина, якій надавався статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, не влаштована до інтернатного закладу. Усі вони охоплені родинними формами виховання.


До того ж, службою у справах дітей міської ради забезпечується захист житлово-майнових прав таких дітей. Відслідковується можливість набуття дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, права власності на житло (успадкування, розподіл часток, приватизація житлових приміщень), збереження права користування житлом. Проводиться перевірка стану утримання житла, яке належить дітям, що втратили батьківське піклування, та виконання опікунами обов’язків щодо його збереження. По досягненню дітьми 16 років (за наявності підстав) службою готується пакет документів і клопотання стосовно взяття дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на облік громадян, що потребують покращення житлових умов. Лише за 5 місяців 2021 року подано 6 таких клопотань і підготовлено 2 висновки щодо призначення опікунів над житлом дітей.
Поряд із цим у межах своїх повноважень спеціалістами Служби забезпечується здійснення контролю за умовами утримання та виховання дітей у Комунальному закладі «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр», Комунальному закладі «Прилуцька спеціальна школа», організацією виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах і вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації, постійно проводяться рейди «Урок».
Звісно карантинні обмеження внесли свої корективи і до роботи Служби. Відбулося повернення дітей до родин, які виховувалися в інтернатних установах. Вивчене питання можливості виховання дітей у цих сім’ях, адже, реформування закладів інституційного догляду передбачає проживання дітей виключно в родинах, а не повернення їх до інтернатів. Усі ці сім’ї непрості, потребують індивідуального підходу, об’єктивного розгляду та прийняття законодавчо обґрунтованих рішень.
Відповідно, службою у справах дітей міської ради проводяться заходи щодо профілактики правопорушень у дитячому середовищі, відповідального батьківства, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності.
Як зазначила Людмила Кулій, на даний час на обліку служби у справах дітей міської ради перебуває 38 дітей, які виховуються у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Дані сім’ї постійно відвідуються за місцем проживання, проводяться профілактичні бесіди з батьками, надається різнопланова допомога.
Крім того, спеціалістами ведеться контроль щодо недопущення незаконного відрахування учнів із шкіл, ліцеїв, коледжів міста. За поточний період дозвіл на відрахування, за умови продовження навчання в інших навчальних закладах надано 8 студентам вищих навчальних закладів міста.
Службою у справах дітей спільно з правоохоронцями постійно проводяться рейди «Діти вулиці», в ході яких перевіряються торгові точки стосовно продажу неповнолітнім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, відвідуються родини.
Важливо відмітити, що здійснюються також і заходи щодо соціально-правового захисту дітей, переміщених із тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції, надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, зокрема, формується особова справа: готується пакет документів, проєкт рішення виконавчого комітету про надання відповідного статусу. На даний час вищевказаний статус мають 37 осіб.
Завершуючи свій виступ Людмила Кулій наголосила, що це лише зовнішня оболонка роботи, яка виконується спеціалістами служби. За кожною цифрою стоїть дитина, її доля, її родина і часто непомітна та повсякденна робота.

За матеріалами міської ради

Прочитано 457 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні медичні працівники! Щиро вітаю вас із професійним...
7 червня в ході апаратної наради начальник служби у справах дітей...
Марина Погуляй, начальник відділу соціальних допомог управління...
Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту...
Дитинство – чарівний світ, де збуваються всі мрії, забаганки,...
4 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею ім....
Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається...
29 травня в міському Будинку культури відбувся звітний концерт...
1 червня біля Центральної площі Прилук за ініціативи...
1 червня 2021 року в міській бібліотеці для дітей імені Павла...

Хто на сайті

Зараз 3233 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама