№ 41
13 жовтня 2021 року

Вимушене коригування тарифів

  • Середа, Черв. 30 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У ході розширеного засідання виконавчого комітету, яке відбулося 23 червня, було затверджено нову вартість послуг із централізованого водопостачання та водовідведення КП «Прилукитепловодопостачання» та послуги з вивозу й захоронення твердих побутових відходів, яку надає КП «Послуга».

Як зазначив директор комунального підприємства «Прилукитепловодопостачання» Андрій Гавриш, до сьогодні в Прилуках діяли чи не найнижчі в регіоні тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Так, у Чернігові за централізоване водопостачання мешканці сплачують 14,02 грн, у Ніжині – 14,75 грн, а в Прилуках досі діє тариф 10,34 грн. Після коригування вартість збільшиться до 13,55 грн, але все рівно залишиться нижчою, ніж у містах-сусідах.
Що до централізованого водовідведення, то на сьогодні в Прилуках дана послуга вартує 18,10 грн, після коригування становитиме 24,67 грн. у Ніжині ж за аналогічну послугу платять 25,46 грн.
Варто відзначити, що наше місто живе за тарифами, встановленими ще в 2019 році, а дане коригування обумовлене тим, що у квітні 2021 року Постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни до Порядку коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Як говорить Андрій Гавриш, Порядок було доповнено нормою, яка передбачає ЩОРІЧНИЙ перегляд тарифів за заявою ліцензіата, тобто підприємства, яке надає відповідні послуги, та встановлення їх на плановий період тривалістю 12 місяців.


Крім того, на підвищення тарифу суттєво вплинули такі основні фактори як
– зменшення обсягів реалізації по послузі з централізованого водопостачання;
– збільшення прожиткового мінімуму, а відповідно й збільшення фонду заробітної плати;
– збільшення вартості електроенергії.
У той же час треба відмітити, що дане підвищення поки що стосуватиметься лише підприємств і організацій. Для населення тариф застосується лише тоді, коли Кабінет Міністрів затвердить Публічний договір, як того вимагає закон про ЖКГ, потім його опублікують і тільки через місяць можна буде застосувати тарифи для населення.

Дещо схожа ситуація склалася й на комунальному підприємстві «Послуга». Тариф на вивіз сміття в Прилуках на сьогодні також найменший по регіону. Так, у Ніжині мешканці багатоповерхівок сплачують за дану послугу 19,95 грн за 1 особу, жителі приватного сектору – 21,96 грн. У Чернігові тариф для жителів квартир становить 23,07 грн, для приватних домоволодінь – 24,37 грн.
Що стосується Прилук, то в нашому місті до сьогодні діяв тариф 15,63 грн для мешканців багатоповерхівок. Після коригування він зросте на 2, 45 грн, тобто до 18,08 грн. Приватний сектор наразі сплачує за вивіз сміття 18,71 грн. Після коригування тариф зросте на 24 коп. і становитиме 18,95 грн.
Як пояснив директор підприємства Руслан Ніязов, вартість послуги з перевезення та захоронення твердих побутових відходів для споживача є результатом множення ціни тарифу на обсяг отриманих відходів. За його ж словами, діючий тариф на послуги з перевезення й захоронення твердих побутових відходів у Прилуках затверджений рішенням виконавчого комітету у 2017 році, пізніше у 2018 році він був відкоригований і наразі становить для населення 94,73 грн за 1 кум. м. І, відповідно до норм надання послуги, затверджених рішенням виконкому від 2015 року, річний обсяг надання послуг складає:
– для багатоквартирних будинків – 1,98 куб. м;
– для приватного сектору – 2,37 куб. м.
Варто також зазначити, що норми надання послуг із вивезення твердих побутових відходів переглядаються раз на 5 років. У ході відповідної процедури цьогоріч було встановлено збільшення обсягів надання послуги, тож дане підвищення тарифів є закономірним тому результатом.

За матеріалами виконавчого комітету

Прочитано 1185 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з Днем захисників...
Навесні 2020 року, коли в країні був введений карантин і люди...
Вуличне освітлення оновлюється Близько двох тижнів тому...
11 жовтня в сесійній залі міської ради відбулося п’яте засідання...
Чергові зміни в бюджеті міста У ході чергового засідання...
Днями, у ході чергового засідання виконавчого комітету...
1 жовтня в Прилуках, у рамках проєкту «Активні парки – локації...
29 вересня 2021 року в залі Прилуцької дитячої музичної школи імені...
В освітньому мистецькому просторі ще кілька років тому питання...
Дорогі освітяни! Прийміть найщиріші вітання з професійним...

Хто на сайті

Зараз 2670 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама