№ 48
1 грудня 2021 року

САМОВРЯДУВАННЯ

  • Середа, Лист. 10 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Відсторонення від роботи невакцинованих працівників

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін днями провів пресбрифінг на тему: «Відсторонення від роботи невакцинованих працівників».
У онлайн брифінгу взяли участь заступник міського голови Тетяна Шкуренко, директори закладів освіти міста Прилуки, а саме: дошкільних навчальних закладів, шкіл і гімназій міста.
Так, із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 Кабінетом Міністрів України видано Наказ «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину», який вступив у законну дію 8 листопада 2021 року.
Відповідно до цього Наказу обов’язковим щепленням підлягають працівники трьох основних типів:
1. працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
2. працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
3. працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
Ігор Кузін зазначив, що вказані професії потрапили в цей список у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи цих органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях і закладів освіти. Окрім того, працівники саме цих установ і підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи.


Ті ж працівники, зі вказаних організацій, які станом на 8 листопада не матимуть щеплення від COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки вони не отримають відповідне щеплення.
У той же час, головний державний санітарний лікар зазначив, що не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання до вакцинації та, які надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я. Важливо, що в даній довідці не буде вказуватися конкретний діагноз, оскільки це є лікарською таємницею, тому працедавець має повне право її вимагати. Якщо протипоказання тимчасове, то така довідка буде видаватися на певний проміжок часу. А потім працівник знову повернеться до питання вакцинації.
Також не можуть бути відсторонені від роботи працівники, які отримали принаймні 1 дозу вакцини від COVID-19, оскільки тут уже не йдеться про ухилення або про категоричну відмову від вакцинації. У даному випадку зрозуміло, що людина прихильна, просто не встигла пройти повний курс вакцинації.
У ході брифінгу урядовці також зазначили, що наразі Міністерство розглядає можливість розширення списку професій, які підлягатимуть відстороненню від роботи. Мова йде про додавання до переліку тих працівників, які зайняті у сфері надання соціальних послуг, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів і підприємств, установ, організацій, які включено відповідно до переліку об’єктів критичної інфраструктури.
І найголовніше – не варто плутати відсторонення зі звільненням. Не проходження працівником обов’язкового профілактичного щеплення не є підставою для його звільнення. Тобто роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовляється від вакцинації. Якщо такі ситуації стаються, то працівники, чиї права порушуються, мають повне право звернутися до Державної служби з питань праці, аби там вжили всіх можливих заходів для фіксації цих обставин і притягнення винних осіб до відповідальності.

Троє прилучан отримають житло

Зовсім скоро Прилуки отримають кошти державної субвенції на часткову компенсацію для купівлі житла трьом місцевим жителям із числа дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це понад 766 тис. грн.
Слід зазначити, що вказаним категоріям громадян у віці від 16 до 24 років згідно Постанови уряду держава має компенсувати 100% вартості житла, у віці від 24 до 35 років – 70%, після 35 років – 30%. Дана Постанова сьогодні досить чітко декларує, в який саме спосіб має відбуватися розрахунок на потребу в житлі на 1 особу, враховуючи різні фактори.
Наразі в Прилуках у черзі на отримання житла перебуває 41 особа з числа дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Оцінюючи суму коштів, яка може надійти, регіональна комісія запропонувала прилуцьким посадовцям визначитися саме з трьома особами, які стоять у цій черзі. Одна з них – особа, яка вже досягла 35-річного віку, ще двоє – від 24 до 35 років. Перша категорія (16-24) для нашого міста наразі не розглядалася.
За матеріалами міської ради

Прочитано 178 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Щиро вітаю вас із Міжнародним днем волонтера...
Допомагають обласні депутати У ході чергового засідання...
Історія українського народу складна та наповнена...
Жителі таких мікрорайонів нашого міста як Рокитний, Квашенці та...
Прилуцька дитяча музична школа імені Л.М. Ревуцького прийняла...
Уже за тиждень, 7 грудня, відбудеться перший в цьому році конкурс...
Українці – горда та волелюбна нація, тому споконвічно спроби...
В очікуванні державних субвенцій У ході чергового засідання...
У попередньому номері газети опублікована стаття, яка покроково...
Господарський суд Чернігівської області задовольнив у повному...

Хто на сайті

Зараз 3109 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама