№ 20
17 серпня 2022 року

Порядок відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП

  • Середа, Черв. 29 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2019 року №169.
Вказаний Порядок визначає процедури:
– відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків від систем (мереж) ЦО;
– відокремлення (відключення) власників квартир і нежитлових приміщень багатоквартирних будинків від ЦО.
Згідно з таким Порядком мають право відключатися окремі будівлі, в тому числі й житлові будинки, а головне – власники квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (10.12.2017 р.) не менше як половина квартир і нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП.
Як повідомив начальник управління ЖКГ Олег Созінов, на сьогодні в місті нараховується 61 багатоквартирний будинок, де від мереж ЦО і ГВП відключено 50 і більше відсотків квартир. Повний перелік оприлюднено на офіційному сайті міської ради.
Для відключення від ЦО та ГВП власник квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку звертається до міської ради (в громадську приймальню, каб.№17) з письмовою заявою в довільній формі із зазначенням причини відокремлення (відключення).
Постійно діюча комісія щодо розгляду питань відключення, яка утворена рішенням виконавчого комітету, на найближчому засіданні розглядає подану заяву. І за результатами розгляду надає заявнику відповідний витяг із протоколу.


Варто зазначити, що при відключенні всього будинку, заява також подається до міської ради в громадську приймальню. До заяви додається Протокол загальних зборів співвласників будинку.
Так, рішення про відключення будинку від мереж (систем) централізованого постачання комунальних послуг вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир і нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75% загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.
Заява на відключення житлового будинку знову ж таки розглядається на засіданні постійно діючої комісії.
Комісія приймає рішення щодо відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП та передає на розгляд виконавчого комітету міської ради.
Як зазначив Олег Созінов, за період дії нового Порядку, постійно діючою комісією видано дозволів на відключення 445 квартир, а також дозволено відключення 5 будинків (вул. Тургенєва, 31; вул. Тургенєва, 40; будинків 80 та 154, що у в/м №12; нежитлова будівля по вул. Київській, 226).
На сьогодні ж на розгляді в комісії знаходиться ще 12 заяв.

Прочитано 559 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка...
У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично...
У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр...
Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022...
У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі...
З початку повномасштабної війни на території України тисячі...
Війна як ніколи об’єднала всіх українців. Поки наші армійці...
Посадовці міської ради взяли участь в онлайн-зустрічі, у ході...
Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...

Хто на сайті

Зараз 3378 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама