№ 26
29 вересня 2022 року

Послуга з управління багатоквартирним будинком від «Прилукижитлобуд»

  • Середа, Сер. 03 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

З 1 травня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 3 грудня 2020 року. Даним Законом удосконалено норми та положення чинного законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг, а також врегульовано питання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо необхідності прийняття співвласниками всіх багатоквартирних будинків (незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком) рішень про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг.
Як розповіла директор КП «Прилукижитлобуд» Людмила Голік, з 2019 року дане підприємство працює в частині надання житлової послуги з управління багатоквартирним будинком, яка введена в дію ще з 10 червня 2018 року та замінила послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.


Загалом же житлова послуга з управління багатоквартирним будинком забезпечує три основні напрямки управління житлом:
– утримання будинку та прибудинкової території;
– закупівля електроенергії для освітлення місць загального користування;
– поточні ремонти спільного сумісного майна.
Таким чином, під час надання послуги з управління управитель забезпечує виконання робіт і послуг із утримання та ремонту спільного майна багатоквартирного будинку й прибудинкової території, що входять до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території, з дотриманням:
– встановлених стандартів, нормативів, норм, порядків і правил щодо якості житлово-комунальних послуг;
– вимог до якості, у тому числі щодо періодичності виконання (надання) таких робіт (послуг), визначених договором управління.
У свою чергу, співвласники на загальних зборах самостійно приймають рішення про обрання форми управління своїм будинком і формують договірну ціну з управителем, погоджуючи кошторис витрат на утримання будинку та прибудинкової території, який є невід’ємною частиною договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.
Кошторис враховує обов’язковий перелік робіт (послуг), а також періодичність їх виконання (надання).
Також Людмила Голік наголосила, що під час надання послуги з управління управитель має право здійснювати перерозподіл фактичних витрат у структурі кошторису без зміни загального обсягу таких витрат у межах одного багатоквартирного будинку та без зміни ціни на послугу з управління, визначеної договором управління.
Таким чином, співвласники здійснюють плату виключно за ті послуги, які обрали.
За кожним будинком окремо, який перейшов в управління комунального підприємства «Прилукижитлобуд», заводиться облікова картка, де міститься вся інформація про надходження коштів від споживачів, витрати на погоджені послуги, залишки коштів, якщо такі є. Кожен із співвласників може в будь-який момент звернутися до управителя для отримання вищезазначеної інформації.
Загалом управитель надаючи щорічний звіт перед співвласниками про виконання кошторису, повинен подавати на погодження новий кошторис на поточний рік, оскільки вартість складових кошторису витрат має властивість змінюватися в бік збільшення. Але в умовах карантинних обмежень, а нині в умовах воєнного стану, підприємство не ініціює змін до кошторису.
Ціна послуги з управління встановлюється договором управління з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення та включає:
– витрати на утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису;
– винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.
Договір про надання послуг із управління багатоквартирним будинком (зміни до нього) від імені всіх співвласників багатоквартирного будинку укладається з визначеним відповідно до законодавства управителем співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.
Треба розуміти, що в одному багатоквартирному будинку договір про надання послуг із управління може укладатися одночасно не більш як із одним управителем.
Укладається договір строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна зі сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.
На даний час, в управлінні КП «Прилукижитлобуд» перебуває 125 багатоквартирних будинків. Більшість співвласників таких будинків із розумінням ставляться до питання необхідності сплачувати договірну ціну за послугу з управління та повноцінно несуть відповідальність за свій будинок, обравши необхідні складові житлової послуги, в тому числі з поточних ремонтів.
Відповідно, у будинках, де є позитивна динаміка проплати є можливість виконувати поточні ремонти.
У той же час є чимало проблемних будинків, мешканці яких не сплачують за послугу управління. Заборгованість впливає на якість надання послуг. Підприємство намагається за кошти, які є в обліковій картці багатоквартирного будинку, первинно забезпечити утримання будинку та прибудинкової території, а саме: перевірити димовентиляційні канали, виконати аварійні невідкладні роботи, провести гідравлічні випробування, покосити траву в літній період, розчистити сніг взимку; закупити електроенергію для освітлення місць загального користування, а решту коштів направляти на поточні ремонти. Враховуючи значний та системний ріст цін на паливо-мастильні та будівельні матеріали, виконувати ремонтні роботи стає все складніше.
Зважаючи на таку ситуацію, підприємство веде претензійно-позовну роботу. Систематично проводяться обходи боржників. Так, із початку цього року проведено 1167 обходів боржників і пред’явлено 134 претензії.
Крім того, Людмила Голік наголосила, що на утриманні КП «Прилукижитлобуд» за рахунок тарифу, розрахованого ще за цінами 2011 року, до цього часу перебуває 73 багатоквартирних будинки. Цей тариф збитковий для підприємства, надавати послуги за таким тарифом неможливо.
Уведені з 1 травня 2021 року зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» дають право надавачу житлової послуги припинити утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, попередивши за 2 місяці співвласників, які до цього часу не визначились із формою управління своїм будинком і не уклали договору на управління.
Ураховуючи такі зміни, ще раз акцентуємо увагу на невідкладному переході співвласників на нові договірні відносини в частині житлової послуги. Якщо ж співвласники визначаться з формою управління своїм будинком, то ініціативна група має обов’язково письмово повідомити про таке рішення попереднього надавача житлової послуги або управителя теж не пізніше, ніж за 2 місяці до таких змін.
Отож, співвласникам багатоповерхівок треба нарешті взяти на себе повну відповідальність за свій будинок, який є спільним майном і прийняти остаточне рішення – самостійно управляти спільним сумісним майном, тобто створити ОСББ, або ж делегувати частину своїх повноважень управителю, за виконання яких обов’язково здійснювати відповідну плату.

За матеріалами міської ради

Прочитано 568 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...
Відповідно до розпорядження міського голови Ольги Попенко,...
Відповідно до розпорядження міського голови Ольги Попенко,...
Питання дерусифікації в нашому місті торкнулося не лише...
З травня 2022 року помешкання більшості українців блакитним...
18 вересня —день визволення прилук від ФАШИСТСЬКИХ...

Хто на сайті

Зараз 3006 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама