№ 5
2 лютого 2023 року

Міська рада готується до надзвичайних ситуацій

  • Четвер, Жовт. 27 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає складна, а точніше, чи не найважча за часи незалежності України. А все через постійні атаки росії на об’єкти критичної інфраструктури нашої держави і насамперед енергетичної. Незважаючи на такі умови, які залежать зовсім не від місцевої влади й не від звичайних прилучан, ми повинні бути готовими до всього.
Сьогодні кожна громада впроваджує алгоритми дій на випадок надзвичайних ситуацій. Прилуки не відстають. Такі важливі питання постійно на контролі профільних відомств і міської влади загалом. Днями вкотре відбулося засідання міської комісії з техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а також щотижнева нарада міського голови, де власне й обговорювали можливі алгоритми дій у разі виникнення надзвичайної ситуації: відсутності електроенергії, водопостачання та тепловодопостачання в місті.
Так, за словами міського голови Ольги Попенко, на випадок, якщо в місті не стане електроенергії, вже є погодження депутатів на виділення значної суми коштів для закупівлі генераторів. Встановлюватимуться вони в садочках, школах і багатоповерхових будинках, у яких наявні захисні споруди, що перебувають на обліку в управлінні освіти (970 тис. грн) та КП «Прилукижитлобуд» (700 тис. грн). У ході ж засідання виконавчого комітету затвердили також рішення щодо виділення 100 тис. грн на закупівлю паливо-мастильних матеріалів для цих генераторів. Ще 240 тисяч гривень піде на закупівлю матеріалів для виготовлення додаткових місць сидіння (лавок) у захисних спорудах.


Обговорювалося також і питання забезпечення населення питною водою в разі відсутності централізованого її постачання комунальним підприємством «Прилукитепловодопостачання». На сьогодні КП має спеціальні резервуари на 1000 л і 800 л, а також спеціальні баки для накопичення води. У подальшому, за такої критичної потреби, буде виділено транспорт і визначено графік підвозу води по мікрорайонах нашого міста.
Для безперебійної подачі води в разі виникнення надзвичайних ситуацій для потреб КП «Прилукитепловодопостачання» також заплановано купити 2 потужних генератори (1 млн 800 тис. грн) і тим самим забезпечити мешканців, по мірі необхідності, теплом і подачею води в разі відсутності живлення в мережах.
А от на випадок відсутності централізованого опалення в Прилуках, владою прийнято рішення збільшити перелік стаціонарних пунктів обігріву для населення. До сьогодні в нашому місті їх було 3, і більшість прилучан знали розміщення таких пунктів. Це Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по вулиці Короленка, 8, Центральна міська лікарня (вул. Київська, 56) та готельний комплекс «Нафтовик» (вул. Шевченка, 107).
За нинішніх умов міська влада розуміє, що цього недостатньо. Тому кількість стаціонарних пунктів обігріву збільшено до 17. Наразі чіткого списку ще немає, йде обговорення, вносяться корективи. Але попередньо можна сказати, що скоріше за все такі пункти обігріву розгортатимуться в закладах освіти, адже там є достатньо місця та умов прийняти якомога більше людей за такої необхідності.
Так, на випадок надзвичайної ситуації всі прилучани будуть повідомлені про роботу та місця розташування пунктів обігріву. Відповідна інформація буде надана через ЗМІ, на сайті міської ради, в соціальних мережах.
У міській раді зазначають, що всі стаціонарні пункти обігріву в обов’язковому порядку будуть забезпечені запасами питної води та продуктів харчування на певний період.
Загалом для формування продуктового запасу в місті (для укриттів і пунктів обігріву) з міського бюджету планується виділити 250 тисяч гривень.

За матеріалами міської ради

Прочитано 1607 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Комунальники звітують за пророблену роботу у 2022 році Робочий...
Днями завдяки підтримці зарубіжних партнерів, які продовжують...
Працівники Прилуцького ЦНАПу постійно ідуть в ногу з часом і...
На жаль, сьогодні Прилуцька міська рада фактично є недієздатною....
Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...

Хто на сайті

Зараз 3844 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама