№ 5
2 лютого 2023 року

Споживання теплової енергії в багатоповерхівці

  • Четвер, Січ. 12 2023
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Питання надання такої послуги як опалення місць загального користування в багатоквартирних будинках й оплата вартості затраченої на це теплової енергії досі цікавить прилучан. Розібратися в нюансах нам спробували допомогти спеціалісти місцевого теплогенеруючого підприємства КП «Прилукитепловодопостачання».
Для початку нагадаємо, що на сьогодні розподіл обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг проводиться у відповідності до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року №315 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку громад і територій України від 28 грудня 2021 року №358).
Отож, приписами Методики визначено, що загальний обсяг спожитої в будинку теплової енергії на опалення в кожному розрахунковому періоді розподіляється на потреби безпосередньо опалення житлових/нежитлових приміщень, забезпечення загальнобудинкових потреб на опалення будинку та сумарного обсягу теплової енергії, що надходить до приміщень із індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень із транзитними межами опалення.


При цьому, загальнобудинкові потреби на опалення – це витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень із індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень із транзитними мережами опалення.
Як зазначають на підприємстві, розділом IV Методики встановлено порядок визначення та розподілу обсягу спожитої в будівлі/будинку теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення.
Зокрема, у разі відсутності встановлених вузлів розподільного обліку або ж приладів-розподілювачів теплової енергії в МЗК і допоміжних приміщеннях, обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будинку, визначається відповідно до проєкту будинку або за результатом енергоаудиту.
У разі відсутності проєкту на будинок і результатів енергоаудиту, обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення, може бути визначений розрахунково.
Таким чином, із метою проведення розподілу за допомогою розрахункового способу, співвласникам будинку необхідно надати КП «Прилукитепловодопостачання» офіційний документ, який підтверджує загальну площу МЗК і допоміжних приміщень (незалежно від наявності опалювальних приладів) у будинку, окрім підвалів, техпідпіль і горищ, кв. м та загальну площу будинку, окрім підвалів, техпідпіль і горищ, кв. м, а також дані щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення в підвалах, техпідпіллях і на горищах (пог. м, наявність або відсутність ізоляції).
Якщо ж дані щодо площ МЗК і допоміжних приміщень та/або даних щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення в підвалах, техпідпіллях і на горищах відсутні або співвласники їх просто не надають спеціалістам КП, то обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення, визначатиметься спрощено: як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку.
У такому випадку велике значення має поверховість будинку:
для 1-5 поверхового будинку – 25%;
для 6-10 поверхового будинку – 20%;
для будинку вище 10 поверхів – 15%.
Загалом споживачам варто розуміти, що обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будинку, розподіляється між усіма власниками (співвласниками) приміщень будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) ПРОПОРЦІЙНО до загальних/опалювальних площ їх житлових/нежитлових приміщень.
Водночас, як зазначають на підприємстві, відповідно до пункту 9 розділу IV згаданої вище Методики, визначений розрахунково, спрощено або ж відповідно до проєкту обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі, повинен бути додатково скорегований із застосуванням коефіцієнту zвідкл, що враховує площу приміщень із індивідуальним опаленням у будинку.
Так, для розрахунку обсягу споживання теплової енергії на загальнобудинкові потреби необхідна інформація щодо загальної опалювальної площі будинку, яка на підприємстві відсутня. Юридичний відділ надіслав відповідний запит до міської ради з метою пошуку можливості віднайти необхідні документи, але поки результату немає.
Крім того, у тих будинках, де відома загальна опалювальна площа і наявний великий відсоток квартир із індивідуальним опаленням, при врахуванні zвідкл обсяг теплової енергії на загальнобудинкові потреби складає близько 50%. Тому наразі даний коефіцієнт вирішили не застосовувати й нараховують плату спрощено, зважаючи на поверховість того чи іншого будинку.

Прочитано 407 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Комунальники звітують за пророблену роботу у 2022 році Робочий...
Днями завдяки підтримці зарубіжних партнерів, які продовжують...
Працівники Прилуцького ЦНАПу постійно ідуть в ногу з часом і...
На жаль, сьогодні Прилуцька міська рада фактично є недієздатною....
Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...

Хто на сайті

Зараз 3939 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама