№ 41
13 жовтня 2021 року

Міські новини

Міські новини (860)

Середа, Жовт. 13 2021

Шановні прилучани!

Прийміть найщиріші вітання з Днем захисників і захисниць України – святом, яке уособлює мужність і героїзм оборонців і визволителів рідної землі на всіх етапах її історії.
У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею та покровителькою, ми святкуємо і День українського козацтва. Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу. У найтяжчі часи поневолення України запорожці були справжніми захисниками рідної землі, оборонцями віри, моралі та державницьких традицій Вітчизни. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світові діячі національного відродження та визвольного руху України. Сьогодні, коли на Сході України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, будьмо гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.
День захисника України, який є святковим для сучасних воїнів і суспільства в цілому, символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. На Покрову ми вшановуємо пам’ять і тих, хто в різні часи боронив нашу землю від ворога.
Тож нехай Пресвята Богородиця покриє своїм омофором український народ і наше військо, повсякчас підтримує нас, плекає мужність українських військовослужбовців та оберігає їхні життя.
У цей світлий день бажаємо вам міцного здоров’я, миру, злагоди на нашій землі, наснаги, плідної праці на благо народу та нових перемог в ім’я нашої незалежної України.

З повагою – міський голова Ольга Попенко

Середа, Жовт. 13 2021

Навесні 2020 року, коли в країні був введений карантин і люди перебували вдома, відповідно витрачали більше ресурсів житлово-комунальних послуг, а доходи при цьому знизилися, були збільшені на 50% окремі нормативи на ЖКП, зокрема, на електроенергію, на газ для приготування їжі та підігріву води, на послуги з холодного та гарячого водопостачання. Але з 1 жовтня 2021 року «карантинні норми» для субсидій було скасовано і ми повернулися до тих нормативів, що були до карантину. В уряді запевнили, що самі субсидії скорочуватися не будуть. Однак скорочення норм споживання все ж може мати такий ефект – якщо наразі людина споживає більше соціальної норми, субсидію нараховують на весь цей обсяг споживання. Якщо споживання не зміниться при скороченні норми, сума субсидії автоматично зменшиться.
Спеціалісти управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради розповіли, які ж саме нормативи наразі вони використовують при розрахунку субсидії.
Норма площі житла
Соціальна норма житла для оплати житлової послуги (з управління багатоквартирним будинком; витрат на управління багатоквартирним будинком) – 13,65 кв. м. загальної площі на 1 особу + 35,22 кв. м на сім’ю загалом. У тому числі, соціальна норма житла, розрахована для домогосподарства, збільшується на 30% для непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі.
Норми споживання газу
Встановлено нові норми споживання газу для тих, хто не має газового опалення:
– за наявності газової плити (тільки для приготування їжі) – 3,3 куб. м на місяць на людину;
– за наявності газової плити, відсутності гарячої води та газового водонагрівача (приготування їжі та нагрівання води) – 5,4 куб. м на особу;
– за наявності газової плити та водонагрівача – 10,5 куб. м на особу.
Якщо йдеться про газове опалення, то норма залежить від площі приміщення – відтак маємо по 4 кубометри на 1 кв. метр. В опалювальний сезон застосовується коригуючий коефіцієнт, який встановлюють в залежності від типу будинку та окремо для кожного регіону.

Середа, Жовт. 13 2021

Вуличне освітлення оновлюється

Близько двох тижнів тому міський голова Ольга Попенко дала розпорядження всім головам комітетів самоорганізації населення обстежити вулиці своїх мікрорайонів і визначити, де саме необхідно замінити вуличне освітлення. Цього вже кілька місяців поспіль потребували всі мікрорайони міста. Голови КСН плідно попрацювали в цьому напрямку, спілкуючись із мешканцями, самостійно об’їжджаючи вулиці та провулки.
Варто зазначити, що на заміну перегорівших і натрієвих ламп із міського бюджету було виділено майже 200 тис. грн. Не дивлячись на те, що сесії міської ради уже близько 9 місяців не збираються, це стало можливим завдяки рішенню виконавчого комітету. На ці кошти придбано 1300 ламп, це близько 95% від усієї потреби. У міській раді говорять, що завдяки економії коштів пізніше вдасться докупити решту.
Так, уже з початку цього тижня роботи по заміні ламп розпочалися. Першим мікрорайоном, у який заїхали працівники КП «Міськсвітло», став мікрорайон Рокитний, адже він охоплює найбільше вулиць саме із ґрунтовим покриттям, де розміщуються приватні домоволодіння, а біля них і електроопори зі світлоточками.
Наступним буде мікрорайон 273-го кварталу і так далі. Міський голова запевняє, що без уваги не залишиться жоден мікрорайон нашого міста і жодна вулиця в ньому.

Середа, Жовт. 13 2021

11 жовтня в сесійній залі міської ради відбулося п’яте засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради.
Відповідно до порядку денного заслухали низку важливих для міста питань. Одне з них – обслуговування та встановлення світлофорів на вулицях нашого міста. З даного питання присутніх повідомив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Руслан Котляр.
Посадовець зазначив, що вирішення проблеми можливе за умови розблокування роботи сесії. Депутати мають виділити кошти на поповнення статутного фонду КП «Міськсвітло». Лише тоді підприємство зможе виконати даний вид послуг щодо придбання та встановлення нових світлофорних об’єктів.
Крім того, Громадська рада більшістю голосів ухвалила дорадче рішення – задовольнила клопотання голів громадських організацій про нагородження Відзнакою міського голови м. Прилуки «За заслуги» членів громадських організацій, а саме:

Середа, Жовт. 06 2021

Чергові зміни в бюджеті міста

У ході чергового засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради Олена Ворона, начальник фінансового управління, проінформувала присутніх із питання про схвалення проєкту рішення міської ради «Про бюджет Прилуцької міської територіальної громади на 2021 рік», зазначивши, що відповідно до бюджетного кодексу, капітальні видатки проводитися не можуть, якщо сесії міської ради не проводяться, але потреба у поточних видатках не зникає, тому рішення про схвалення бюджету може ухвалювати виконавчий комітет Прилуцької міської ради.
З цих причин із капітальних видатків було вирішено зняти наступні 3 об’єкти: встановлення системи пожежної безпеки в ДНЗ №9 і ЗОШ №13 (500 тис. грн) та скоротити кошти для статутного фонду КП «Міськсвітло» (600 тис. грн). Перенаправляться дані кошти за тими напрямками, які можна передбачити.
Таким чином, передбачається додати 350 тис. грн на заробітну плату медичним сестрам, які працюють в садочках і школах. Річ у тім, що вони фінансуються виключно за міською програмою, адже їх немає в пакеті НЗСУ. Постанова Кабінету Міністрів України №67 визначає, що медичні сестри повинні отримувати доплату в розмірі 20% посадового окладу. Саме тому міська рада зобов’язана виконувати законодавчий акт держави. Як зазначила Олена Ворона, цієї суми буде цілком достатньо до кінця фінансового року.

Середа, Жовт. 06 2021

Днями, у ході чергового засідання виконавчого комітету підсумували готовність освітньої галузі до роботи у 2021-2022 н.р. Наразі одним із найактуальніших питань роботи даної галузі є запуск на базі гімназії №1 першого в нашому місті басейну. Це питання не обговорює хіба що лінивий. Як ми знаємо, конструкція вже рік як збудована і повністю готова до експлуатації. Але досі не може розпочати прийом відвідувачів без рішення сесії, яка, як відомо, у Прилуках не збирається більш ніж пів року.
Перед початком нового навчального року басейн вкотре наповнили водою, щоб перевірити його на герметичність, щотижня перевіряється Ph води. Контролююча організація підтверджує, що все в абсолютному порядку, чудово функціонує, та все ж дітлахи в ньому купатися не можуть.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з Днем захисників...
Навесні 2020 року, коли в країні був введений карантин і люди...
Вуличне освітлення оновлюється Близько двох тижнів тому...
11 жовтня в сесійній залі міської ради відбулося п’яте засідання...
Чергові зміни в бюджеті міста У ході чергового засідання...
Днями, у ході чергового засідання виконавчого комітету...
1 жовтня в Прилуках, у рамках проєкту «Активні парки – локації...
29 вересня 2021 року в залі Прилуцької дитячої музичної школи імені...
В освітньому мистецькому просторі ще кілька років тому питання...
Дорогі освітяни! Прийміть найщиріші вітання з професійним...

Хто на сайті

Зараз 2648 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама