№ 29
21 липня 2021 року

Міські новини

Міські новини (813)

Четвер, Лип. 22 2021

Проїзд по 5 чи по 7 грн?

У сесійній залі міської ради 16 липня відбулося четверте засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради.
Головним питанням для обговорення було самостійне встановлення перевізниками тарифу на перевезення пасажирів у м.Прилуки в автобусах, що працюють на міських маршрутах загального користування. З даного питання проінформував заступник міського голови Олександр Сивенко.
Посадовець повідомив, що 7 липня 2021 року до міської ради надійшло колективне звернення від перевізників про встановлення ними нової вартості проїзду в автобусах загального користування в місті Прилуки у розмірі 7 грн, починаючи з 9 липня 2021 року.
Перевізники обґрунтували підвищення тарифу зростанням ціни на пальне (газ-метан), запчастин і мастил, вартість яких за цей рік піднялася на 20%.
Зі слів підприємців, вартість проїзду 5 грн та 3 грн для пільгової категорії населення є нерентабильною.
Члени Громадської ради обговорили нагальне питання, задали низку запитань присутнім перевізникам.
У результаті Громадська рада більшістю голосів ухвалили дорадче рішення – підтримала запропонований підприємцями тариф у розмірі 7 грн, але відмовила перевізникам у піднятті тарифу з трьох до п’яти гривень для пільгової категорії населення, залишивши його незмінним – 3 грн.

Масова вакцинація населення триває

У Прилуках уже третій тиждень поспіль працює Центр вакцинації населення. Щонеділі в приміщенні міського Будинку культури за адресою: вул. Юрія Коптєва, 28, всі охочі мають змогу зробити щеплення проти коронавірусу.
За даними мобільної бригади КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Прилуцької районної ради Чернігівської області, у Центрі вакцинації населення 18 липня 2021 року вакциновано 198 осіб вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
Нагадуємо, що Центр вакцинації населення продовжує працювати в приміщенні міського Будинку культури щонеділі з 8.30 до 11.30.
Усі бажаючі, незалежно від віку, професії, можуть прийти за вказаною адресою тепер уже 25 липня й у порядку живої черги щепитися наявною вакциною. Потрібне лише бажання.
Варто зауважити також, що мобільна бригада може щепити максимум 200 чоловік за раз, саме такою є потужність Центру вакцинації в нашому місті.
Також не варто забувати, що крім Центру вакцинації населення в Прилуках із понеділка по суботу включно на базі амбулаторій працюють ще 7 пунктів щеплень, а також мобільна бригада.
Людмила Слободенюк, головний лікар бригади КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» наполегливо рекомендує прилучанам не боятися вакцинуватися, цікавитися інформацією про види вакцин, обирати ту, що задовольняє ваші вимоги й приходити на щеплення. Адже це єдиний спосіб досягти колективного імунітету.

Тротуарна плитка замість асфальту

Уже близько тижня тривають роботи з поточного ремонту тротуарів шляхом укладання тротуарної плитки. Минулого року роботи були розпочаті по вулиці Київській. Встигли зробити 2 квартали (від вулиці Земської до вулиці Ветеранської). На сьогодні ж ці роботи продовжуються відповідно до проведеного тендеру та укладеного договору. Відтак всі ми можемо бачити активну фазу роботи на відрізку пішохідної зони від вулиці Ветеранської до Прилуцького медичного коледжу.
За даними управління ЖКГ Прилуцької міської ради, на облаштування цієї пішохідної зони тротуарною плиткою з міського бюджету виділено 1 млн 400 тис. грн. Облаштування тротуару будівельники виконують поетапно, аби не створювати великого дискомфорту містянам. Усе розпочалося з демонтажу старого асфальтового покриття. По завершенню ж демонтажу кожної ділянки власне й розпочалися роботи з укладання нової тротуарної плитки.
Загалом на вказаній ділянці буде укладено 1,5 кв. м тротуарної плитки. Контроль за якістю та обсягами виконаних робіт здійснює інженер із технічного нагляду – директор підприємства «Прилукибудпроект» Олександр Ковтун. Роботи триватимуть близько місяця.
Крім того, новий тротуар буде облаштовано ще й біля 13 школи по вулиці Боброва. Також новенька тротуарна плитка з’явиться на розі вулиць Незалежності – Івана Скоропадського.

Парки, сквери та зони відпочинку

Облаштована зона відпочинку – в кожний мікро- район міста. Такі амбітні плани міського голови продовжують втілюватися в життя. Наразі вже активно використовуються за призначенням і дарують містянам приємні моменти створені раніше зони відпочинку в мікрорайоні Сорочинський, поблизу ЗОШ №13, у мікрорайоні Газове, у військовому містечку №12.
Цьогоріч роботи з благоустрою зон відпочинку в мікрорайонах Прилук матимуть логічне продовження. Так, у поточному році планується облагородити ще одну паркову зону у військовому містечку №12, облаштувати сквер «Затишний» в районі магазину «Квартал», що по вулиці Вокзальній, сквер «Афганцям» по вулиці Пушкіна (в районі газового господарства).
Усе для того, щоб жителі будь-якого мікрорайону нашого міста мали змогу відпочити душею й тілом на зручних лавках, під яскравими ліхтарями, насолоджуючись красою навколишнього середовища. І для цього тепер не потрібно буде всім іти чи їхати в центр міста.

Тестовий запуск басейну

16 липня відбувся черговий пробний запуск води в новенький басейн. За процесом спостерігало керівництво міста та гімназії, а також будівельники, які зводили басейн із нуля.
Як повідомив Віктор Колесник, заступник директора ПП «МПБП «Стимул», це вже не перший пробний запуск від моменту здачі об’єкта, а третій. Вкотре було проведено уважне обстеження басейну з усіх боків, особливо звернули увагу на те, чи не тече чаша басейну. Крім того, було перевірено стан і роботу відповідного обладнання.
Наразі варто нагадати, що вже минуло близько 9 місяців із моменту завершення будівництва першого в Прилуках басейну. Розміри чаші, просто вражають – 25 на 8,5 метрів, сучасне обладнання для фільтрації та підігріву води, новітні вікна та двері, утеплені стіни і стеля, енергоефективна система вентиляції, новенькі санвузли. Повторимося – це перший в історії міста басейн, у якому можна навіть проводити змагання з плавання, та інших водних видів спорту. Збудований він у новому корпусі Прилуцької гімназії №1.
Ретельно слідкують і слідкуватимуть фахівці, що обслуговуватимуть басейн, і за якістю води в ньому, сказав Володимир Луцак, директор ПП «Монтаж-наладка», який тут же провів експрес-аналіз якості води в басейні.
Будівельники зробили свою роботу, компанія, що обслуговуватиме об’єкт, готова виконувати свою, відкритим залишається лише питання роботи самого басейна.
Нагадаємо, за планом міського голови басейн, що розташований у новому корпусі гімназії №1, розрахований на все місто. Його зможуть відвідувати і дорослі, і малеча.
Нинішні перипетії в депутатському корпусі, а відповідно й неприйнятий бюджет на 2021 рік стають каменем спотикання в повноцінній роботі даного об’єкта, адже на його утримання потрібні кошти. До того ж чималі. Тому дату офіційного та реального відкриття басейну для прилучан міська влада назвати поки не в змозі.

За матеріалами міської ради

Четвер, Лип. 22 2021

«Як далеко йти від найближчої зупинки до Центральної площі...», «Чому не можна зробити ще одну зупинку?»... Такі й подібні думки роками лунали в головах прилучан, а часом озвучувалися й у голос. І от нарешті на вулиці Київській з’явилися 2 новенькі автобусні зупинки в районі площі, до речі вже пів року як. Та, на жаль, користуватися ними містяни досі чомусь не можуть.
Відведена територія акуратно вимощена тротуарною плиткою, встановлено захисні протиударні стовпці, навіть відповідні дорожні знаки 5.41.1 вже є, от тільки самої зупинки немає, точніше лавок, де можна було б присісти та заховатися від палючого сонця. Та й автобуси там як не зупинялися, так і не зупиняються, навіть на вимогу пасажирів.

Середа, Лип. 14 2021

Прилуки в новому проєкті «GIZ»

У рамках співпраці з Проєктом «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії, на початку липня відбувся візит підтримки нашого міста представниками Проєкту.
Так, Прилуки відвідали представник офісу Проєкту Андрій Панащук і консультант Проєкту Дмитро Сакалюк.
Зустріч відбулася з міським головою Ольгою Попенко, енергоменеджером міста, керівниками структурних підрозділів міської ради та бюджетних установ міста. Обговорили питання необхідності функціонування системи енергоменеджменту, подальші кроки та перспективи участі у Проєкті «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».
Крім того, у рамках візиту консультант Проєкту та енергоменеджер управління житлово-комунального господарства міської ради провели короткий огляд стану двох будівель бюджетної сфери на предмет визначення проблемних зон у будівлях і перших ідей, як поліпшити їх енергоефективність. Річ у тім, що основною ціллю Проєкту є не тільки допомога громадам впровадити муніципальний енергомене-джмент, а й навчити якісно використовувати енергію та впроваджувати проєкти з енергоефективності.
За результатами візиту підтримки місто отримало цінні індивідуальні консультації щодо впровадження системи енергоменеджменту в Прилуках, підготовки необхідних документів, особливостей залучення інвестицій, участі в грантових конкурсах і вирішення проблемних питань із енергоефективності тощо.

Середа, Лип. 07 2021

6 липня в сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Ольги Попенко, на розгляд якого виносився ряд питань, що стосуються життєдіяльності Прилук. На декількох із них зупинимося більш детально.

Зміни в бюджеті міста

Про внесення деяких змін до проєкту рішення міської ради «Про бюджет Прилуцької міської територіальної громади на 2021 рік» інформувала присутніх начальник фінансового управління міської ради Олена Ворона.
Так, відповідно до бюджетного кодексу проєкт рішення «Про бюджет міста» на поточний рік має пройти процедуру схвалення виконавчим комітетом. Насправді даний проєкт рішення вже виносився на розгляд і навіть був схвалений, але час іде і наразі довелося винести це питання повторно з певними змінами.
Враховуючи те, що половина року вже минула, відповідно збільшилася дохідна частина бюджету по власних надходженнях. Наразі це єдина зміна. Але вона варта уваги. За словами Олени Ворони, спочатку фінвідділом планувалося 353 млн грн власних надходжень. Але зараз, у зв’язку з тим, що відбулася грошова оцінка землі, до бюджету йдуть певні надходження саме від землі. Крім того, Варвинський РЕМ також став платити ПДФО до міського бюджету. Зважаючи на все це, планується, що дохідна частина по власним надходженням становитиме вже 359 млн 795 тис. 700 грн. У подальшому ці кошти йтимуть по видатковій частині на заробітну плату працівникам дошкільних навчальних закладів міста до листопада включно. Інші ж додатки та субвенції залишаються без змін.

Комісія вирішує не все
До недавнього часу при управлінні праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради діяла спеціальна комісія, у повноваження якої входив розгляд таких трьох питань, як:
– призначення субсидії;
– призначення різного роду допомог малозабезпеченим сім’ям;
– включення до ЄДАРПу пільговиків по фактичному місцю проживання.
У ході засідання виконкому, дію даної комісії припинили. Як зазначила начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Ганна Малиш, така потреба виникла не випадково, адже ще 14 квітня була прийнята Постанова КМУ №420, якою було внесено зміни до деяких інших постанов. У тому числі й до Постанови №848 «Про призначення субсидії», де скасовуються комісії по призначенню житлових субсидій.
Відтепер особа, яка має спірне питання, пов’язане з призначенням субсидії, повинна просто прийти до управління праці й державний інспектор сам прийме відповідне рішення, за умови представлення належних документів.
Беручи до уваги такі зміни, члени виконавчого комітету погодили проєкт рішення про утворення нової комісії при управлінні праці та соцзахисту. У її повноваженнях залишається лише 2 питання: про включення до ЄДАРПу інформації про пільговика за місцем фактичного проживання та призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за фактичним місцем проживання.
За матеріалами виконавчого комітету

Середа, Черв. 30 2021

У ході розширеного засідання виконавчого комітету, яке відбулося 23 червня, було затверджено нову вартість послуг із централізованого водопостачання та водовідведення КП «Прилукитепловодопостачання» та послуги з вивозу й захоронення твердих побутових відходів, яку надає КП «Послуга».

Як зазначив директор комунального підприємства «Прилукитепловодопостачання» Андрій Гавриш, до сьогодні в Прилуках діяли чи не найнижчі в регіоні тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Так, у Чернігові за централізоване водопостачання мешканці сплачують 14,02 грн, у Ніжині – 14,75 грн, а в Прилуках досі діє тариф 10,34 грн. Після коригування вартість збільшиться до 13,55 грн, але все рівно залишиться нижчою, ніж у містах-сусідах.
Що до централізованого водовідведення, то на сьогодні в Прилуках дана послуга вартує 18,10 грн, після коригування становитиме 24,67 грн. у Ніжині ж за аналогічну послугу платять 25,46 грн.
Варто відзначити, що наше місто живе за тарифами, встановленими ще в 2019 році, а дане коригування обумовлене тим, що у квітні 2021 року Постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни до Порядку коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Як говорить Андрій Гавриш, Порядок було доповнено нормою, яка передбачає ЩОРІЧНИЙ перегляд тарифів за заявою ліцензіата, тобто підприємства, яке надає відповідні послуги, та встановлення їх на плановий період тривалістю 12 місяців.

Середа, Черв. 30 2021

27 червня вся Україна святкувала День молоді. Це свято відзначається щорічно в останню неділю червня. У Прилуках цьогоріч було дуже яскраво.
Такого не було вже майже 2 роки, пандемія COVID-19 зіпсувала чимало планів. Та вже цього року Прилуки відгуляли День молоді на повну. На прилучан чекало багато цікавого. Розважальна програма включала в себе майстер-класи та змагання з армреслінгу, участь у якому могли взяти всі охочі, караоке, святкова концертна програма з живою музикою від місцевих творчих колективів і гучна дискотека від найкращих ді-джеїв міста до пізнього вечора. Навіть злива, яка почалася зранку, не завадила святкуванню, просто деякі заходи були перенесені на іншу годину.

Фото зі статті

Проїзд по 5 чи по 7 грн? У сесійній залі міської ради 16 липня...
«Як далеко йти від найближчої зупинки до Центральної площі...»,...
14 липня 2021 року у міській центральній бібліотеці ім. Любові...
Прилуки в новому проєкті «GIZ» У рамках співпраці з Проєктом...
Свято Івана Купала – давнє та окутане містикою дійство. З...
Цього літа в Центрі творчості дітей та юнацтва проводяться...
Літні вечори можна проводити не лише в розвагах, а ще й із...
6 липня в сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання...
Танець – це не лише прекрасне володіння своїм тілом, це і стан...
У ході розширеного засідання виконавчого комітету, яке...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама