Друкувати цю сторінку

Упевнений старт

Два місяці тому розпочав свою повноцінну діяльність «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Прилуцької міської ради Чернігівської області. Центр – це новостворена юридична особа комунальної форми власності.
Можливо, у багатьох педагогів виникають думки, що відбулося просто переформатування міського методичного центру, який був структурним підрозділом управління освіти. Хочемо зазначити, що це не просто зміна назви установи, це зовсім інші функції та завдання, які постали перед працівниками Центру. Центр уже не проводить олімпіади й конкурси для учнів, не займається замовленням і доставкою підручників для шкіл, гімназій і ліцеїв, не бере участі в підготовці питань із контролю діяльності закладів освіти міста. Натомість, основним завданням Центру є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міста й надання їм психологічної підтримки.
З першого дня роботи було зрозуміло, що без налагодження успішних комунікацій із керівниками закладів освіти та безпосередньо з педагогами, неможливо чітко зрозуміти, який обсяг і зміст роботи мають виконувати працівники Центру. Тільки партнерська взаємодія дасть можливість надавати педпрацівникам закладів освіти фахові консультації, здійснювати супровід їхнього професійного зростання.
Щоб вивчити запити та потреби педагогів, необхідно було провести анкетування. У звичному для всіх режимі це зробити було неможливо. Ми успішно набували нові знання та навички, які були вкрай необхідними. Навчилися створювати в Google Формах анкети для опитування та використовувати автоматичний аналіз вихідних даних в Google Таблицях.
До онлайн-опитування ми запросили педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних закладів освіти міста. Відгукнулися більше п’ятисот педагогів, із них 36 – молоді колеги.
Ми плануємо повністю оновити вектор взаємодії з педагогами на рівні міських методичних об’єднань. І саме завдяки відвертим відповідям респондентів, ми для себе чітко окреслили першочергові завдання та пріоритети, які лягли в основу організації діяльності професійних педагогічних спільнот. Ми розуміємо, що педагогічні спільноти матимуть успішне майбутнє, якщо стануть для педагогів позитивним середовищем для спілкування, обміну досвідом і розв’язання професійних питань.


Центром організовано роботу тридцяти шести мережевих спільнот і п’ятнадцяти міських професійних спільнот педагогічних працівників. П’ять мережевих і п’ять професійних спільнот створені з метою здійснення методичного супроводу керівних кадрів закладів освіти міста.
Розпочне свою роботу і «Школа молодого педагога», адже ця категорія освітян як ніхто потребує підтримки на початку своєї професійної діяльності. Молодими педагогами буде опікуватися й психолог Центру. Заплановано проведення тренінгів психологічного проєктування професійного становлення молодих педагогів.
Працівники Центру надають адресні індивідуальні консультації як онлайн, так і при безпосередній зустрічі. На запит педагогічних працівників закладів освіти підготовлено ряд методичних рекомендацій. Підвищення кваліфікації педагогів – окремий напрямок роботи Центру. Саме центри професійного розвитку педагогічних працівників мають інформувати освітян про шляхи підвищення кваліфікації. Для цього ми розпочали роботу з формування та оприлюднення бази даних програм підвищення кваліфікації.
Навчання на курсах підвищення кваліфікації – це обов’язок педагога, у той же час за новими нормативними вимогами педагоги отримали право на вільний вибір таких курсів, чого раніше не було. Щоб учитель зробив такий вибір, він має знати, а з чого можна вибрати? Працівники нашого Центру готові надавати допомогу прилуцьким освітянам у питаннях організації їхньої самоосвіти та підвищення кваліфікації.
Ми чітко розуміємо, що професійний розвиток педагогічних працівників неможливий без самоосвіти. Саме тому ми маємо мотивувати їх, показати їм шлях самоосвіти, допомагати їм просуватися у власному досвіді.
Розвиваюче професійне середовище – це саме те, що необхідно створити для педагогів. Для реалізації цього задуму ми розпочали роботу над плануванням «Проєктів професійного розвитку.
Ми відкриті для спілкування та чекаємо зворотного зв’язку.
Наша сторінка є в соціальній мережі Facebook. На завершальному етапі перебуває розбудова офіційного сайту Центру, який стане основним комунікаційним майданчиком для спілкування працівників Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників із освітянами міста http://pcprpp.uopmr.gov.ua. Сайт передбачає можливість звернення педагогів до працівників Центру через «Віртуальний методичний кабінет». Для отримання відповіді на запити, педагогові необов’язково вказувати своє прізвище, нам достатньо буде знати лише його електронну пошту. Зайшовши на сторінку «Психологічна підтримка», педагоги зможуть листуватися з психологом Центру.
На стадії становлення хочемо побажати нашому Прилуцькому центру професійного розвитку педагогічних працівників таких педагогів-замовників наших послуг, які спільно з нами будуть писати свою професійну біографію та проєктувати власний подальший професійний розвиток.

Світлана Чернякова, директор КУ «Прилуцький центр ПРПП»,
Ірина Огорілко, психолог КУ «Прилуцький центр ПРПП»

Прочитано 5487 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали