№ 13
29 червня 2022 року

Початок нового навчального року в цифрах

  • Середа, Вер. 08 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Цього навчального року за парти закладів освіти Прилук повернулися 5 тисяч 825 школярів. Уперше поріг школи переступили 559 дітей, це на 29-ро менше ніж минулоріч. Натомість останнім нинішній навчальний рік стане для 295-ти випускників. Минулоріч їх було 299.

Про це розповів новопризначений начальник управління освіти Олександр Правосуд.
Отож, у новому 2021-2022 навчальному році по школах сформовано 231 клас, серед них 21 перший і 14 одинадцятих. Найбільше першачків переступило поріг гімназії №1 – цілих 4 класи. По 3 перших класи мають гімназія №5 та Ліцей №6, по 2 – Ліцей №7 та загальноосвітні школи №№9, 14. По 1 першому класу в ЗЗСО №№ 2, 3, 10, 12 та 13.
Також варто відмітити, що не всі прилуцькі школи розпочали навчальний рік із повним комплектом класів. У школі №12 не набрався 10-й клас.
Загалом же цьогоріч старт навчального процесу прилуцькі школярі відзначали фактично в «покласовому» форматі, тобто без загальношкільних лінійок і без батьків. Святкові лінійки було проведено виключно для перших і одинадцятих класів. Прилуцьке управління освіти довірило класним колективам на свій розсуд обирати як вони зустрінуть перший навчальний день. Серед обов’язкових вимог – перший урок мав стосуватися 30-ї річниці Незалежності України.
Цілком зрозуміло, що навчальний процес зазвичай стосується не лише школярів, але й педагогічного колективу. За словами Олександра Правосуда, на початок навчального року всі вакансії заповнені, тобто кожна школа має повний комплект вчителів-предметників.


Як і обіцяв міністр освіти і науки Сергій Шкарлет навчальний рік розпочався у звичайному режимі. Проте нагадаємо, що Кабмін ухвалив рішення, за яким для очного навчання не в зеленій зоні в школі має бути мінімум 80% вакцинованого персоналу. Про це йдеться в постанові №1236 від 9 грудня 2020 року, зміни до якої ухвалив Кабінет Міністрів України 28 липня. Тобто в разі, якщо в школі понад 20% працівників – невакциновані, школа в жовтій, помаранчевій чи червоній зоні перейде на дистанційне навчання.
Яка ж ситуація з вакцинацією педагогів у Прилуках. Як зазначив начальник управління освіти, станом на початок тижня по навчальних закладах вакциновано 54%, по дошкільним навчальним закладам – 46%. Але над цим продовжують працювати. Звісно, примусити до вакцинації нікого не можна, але роз’яснювальна робота серед педпрацівників триває.
Хоча є навчальні заклади, які серйозно поставилися до цього питання. До прикладу, в ДНЗ №10 уже вакцинувалося 84% персоналу, в Ліцеї №7 – 74%. Лідером антирейтингу, на диво, є дитячо-юнацька спортивна школа – всього 10% вакцинованих.
Перші плани на новій посаді
Нагадаємо, що Олександр Правосуд був призначений на посаду начальника відділу освіти зовсім нещодавно. Але вже трохи більше, ніж за тиждень роботи він поділився своїми першими планами й нововведеннями в сфері прилуцької освіти.
Найперше, що Олександр Михайлович вирішив втілити в життя – утворити при управлінні освіти Батьківську раду. Такий собі дорадчий орган, покликаний полегшити процес спілкування, співпраці й вирішення важливих для освіти питань між управлінням і батьківським колективом. Таких рад буде 2 – по навчальним закладам і по дитсадкам. Це значить, що кожен освітній заклад має висунути 1 кандидатуру, яка внесеться в Батьківську раду та буде його представляти.
Як говорить Олександр Правосуд, наше сучасне життя вимагає того, щоб із будь-якого важливого питання проходило громадське обговорення. Тому громадяни, які є більш дотичними до освіти, тобто батьки, стануть такими собі радниками начальника управління. Це перше нововведення.
Далі, оскільки ми стоїмо на порозі реформування навчальних закладів згідно нового Закону «Про освіту», то посадовець вирішив починати активні кроки в цьому напрямку. Уже з наступного тижня Олександр Правосуд планує звернутися до засновника закладів освіти в Прилуках – міської ради, щоб створили робочу групу, яка має поетапно розпланувати всі кроки в напрямку виходу шкіл на власне фінансове забезпечення, розподіл їх за тими трьома категоріями, що визначені законом – початкова ланка, гімназія чи академічний ліцей.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 4126 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3233 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама