№ 20
17 серпня 2022 року

Демографічна прірва в прилуцьких школах

  • Середа, Сер. 03 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Уже за місяць має розпочатися новий навчальний рік у школах. У якій формі проходитиме навчання (очній, змішаній чи дистанційній) поки достеменно не відомо, а от те, що кількість дітей, які до нього приступлять, буде в рази меншою, ніж зазвичай, уже факт. Начальник управління освіти Прилуцької міської ради Олександр Правосуд зазначив, що наразі до перших класів набирається десь на 600 дітей менше від звичного для міста показника. А це — мінус 12 повноцінних класів.
Так, у 2022-2023 навчальному році вперше за парти сядуть лише 459 учнів. Назріла тенденція до зменшення кількості дітей в системі освіти. Пов’язано це зі слабкою народжуваністю у відповідному році та, звісно ж, із вимушеною міграцією – виїздом жінок із дітьми за кордон із перших місяців війни.
Як не прикро про це говорити, але зменшення кількості дітей, а разом із ними і класів у школах, тягне за собою відсутність роботи для вчителів початкової школи.


«Немає класів – немає роботи. Ми змушені скоротити 12 вчителів молодших класів, які повинні були набрати перший клас», – констатував посадовець.
До того ж, якщо з першого вересня діти навчатимуться дистанційно, а це більш вірогідно, то без роботи залишаться і вчителі груп продовженого дня. Адже дистанційно такий вид роботи проводитися просто не може.
Наразі в управлінні освіти проводять постійний моніторинг дітей, які повертаються із-за кордону. Звісно, такі є, проте ситуацію в цілому це не рятує. Таким чином, через зменшення дітей, тобто кількості учасників освітнього процесу, скорочення педагогічних працівників у місті просто неминуче.
Крім того, у новому нав- чальному році в трьох нав- чальних закладах міста не наберуть 10-тих класів. Згідно нового законодавства клас може відкриватися за наявності в ньому не менше 24 учнів. Зважаючи на умови сьогодення, в управлінні дозволили відкриття десятих класів з кількістю учнів 20 осіб, але ніяк не менше. Тож майбутні десятикласники та їхні батьки наразі практично визначилися зі школами, в яких доведеться навчатися вже з вересня.

За матеріалами міської ради

Прочитано 549 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка...
У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично...
У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр...
Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022...
У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі...
З початку повномасштабної війни на території України тисячі...
Війна як ніколи об’єднала всіх українців. Поки наші армійці...
Посадовці міської ради взяли участь в онлайн-зустрічі, у ході...
Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...

Хто на сайті

Зараз 3522 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама