№ 33
17 листопада 2022 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
18.11.2022 12:55

Заборгованість повільно, але зменшується

Проблема заборгованості населення перед комунальними підприємствами міста досі залишається значною. Однак наявні й деякі зрушення в питанні оплати боргів. Про це на апаратній нараді міського голови говорив профільний заступник Володимир Мазуренко.
Посадовець детально зупинився на кожному з комунальних підприємств і розпочав традиційно з КП «Прилукитепловодопостачання». Так, заборгованість по теплу на сьогодні становить 23 млн 651 тис. 700 грн, за воду – 19 млн 193 тис. 700 грн. Отож, загальна заборгованість по двох цих послугах складає 42 млн 145 тис. 400 грн. Наглядно спостерігаємо значне зменшення заборгованості за останні місяці, особливо по послузі теплопостачання із 40 до 24 мільйонів.
Озвучив посадовець також адреси будинків і квартир, мешканці яких погасили значні суми заборгованості за тепло.
Це такі адреси: вул. Земська, 2/22 – 70 730 грн; вул. Київська, 279/15 – 10 993 грн; вул. Боброва, 88/12 – 10 000 грн; вул. Саксаганського, 9/45 – 17 481 грн; вул. Саксаганського, 13/49 – 13 449 грн; в/м 12 буд. 81/2 – 10 256 грн; вул. 1 Травня, 97/3 – 8 431 грн.
Як бачимо, суми досить значні, а це показує, що мешканці багатоповерхівок дійсно з відповідальністю поставилися до питання погашення своїх боргів.
Що стосується КП «Послуга», то дане підприємство продовжує виконувати роботи з періодичного прибирання вулиць нашого міста на визначених ділянках, зелених зон, підмітання тротуарів, механізованого прибирання вулиць за допомогою спеціальної техніки, а також чищення вулиць міста. За результатами розроблених комунальним підприємством «Послуга» методів щодо систематичного виконання комплексної роботи з боржниками для уникнення збільшення заборгованості в робочому режимі проводяться планові заходи, а саме: рознесення абонентам, які мають заборгованість від 300 грн, інформаційних повідомлень щодо нарахувань; у телефонному режимі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота зі споживачами щодо уточнення стану розрахунків, рекомендацій щодо реструктуризації заборгованості; за співпраці з головами комітетів самоорганізації населення проводиться інвентаризація по особових рахунках щодо чисельності зареєстрованих і фактично проживаючих за адресою осіб; приведення у відповідність нарахування абонентської плати. Співпрацюють спеціалісти КП також і з управлінням соціального захисту населення та управлінням ЖКГ щодо оформлення справ до суду про видачу судових наказів.

18.11.2022 12:51

АТ «Чернігівобленерго» оновило графіки можливих відключень електроенергії. Тепер відключати світло на Чернігівщині будуть і з 1-ї години ночі до 5-ї години ранку.
Так, щоб не плутати споживачів і не змінювати графік зовсім, чотири години, які не були в нього внесені, розділили навпіл між двома групами. Тепер у непарний день місяця перша група може бути відключена від електропостачання з 1.00 до 3.00, з 5.00 до 9.00, з 13.00 до 17.00 та з 21.00 до 1.00, друга – з 3.00 до 5.00, з 9.00 до 13.00 та з 17.00 до 21.00. У парний день місяця: перша група – з 3.00 до 5.00, з 9.00 до 13.00 та з 17.00 до 21.00, друга – з 1.00 до 3.00, з 5.00 до 9.00, з 13.00 до 17.00 та з 21.00 до 1.00.
Нагадаємо, що під відключення підпадають 75% споживачів області. Їх розділено на дві групи. До першої групи помістили споживачів десяти основних черг графіків аварійних відключень (ГАВ), у другу – споживачів десяти додаткових черг ГАВ.

18.11.2022 12:46

Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю та кількістю послуг, які надає їм обслуговуюча компанія, — не дивина. З одного боку — цілком справедливе бажання співмешканців будинку жити в належних умовах, із поремонтованим дахом, оновленими й пофарбованими трубами, вимощеною відмосткою, прибраною територією тощо. З іншого – зобов’язання управителя надавати лише ті послуги, які чітко прописані в договорі.
Мова далі йтиме про «війну» між жителями будинку по вулиці Костянтинівській, 199 Ж та компанією-управителем КП «Прилукижитлобуд», яка насправді триває вже не один рік.
До редакції з листом звернулися мешканці вказаного будинку, аби висловити свою точку зору щодо ситуації, яка в них склалася з управителем. У свою чергу, ми спробували розібратися у їхніх взаємних претензіях і непорозуміннях і пропонуємо вам почути обидві сторони конфлікту.
***
Усі співмешканці буд. по вулиці Костянтинівській, 199 Ж чекали реакцію-відповідь керівника КП «Прилукижитлобуд» Голік Л.В. на наше телевізійне звернення від 19.10.2022 року по телеканалу «ТІМ». І дочекалися...
По-перше, весь тон виступу був негативний, ніби ми всі вороги, а не мешканці одного міста Прилуки, що живуть, воюють разом, а, крім того, ще й сплачуємо за послуги підприємству.
До речі, наш 90-квартирний будинок сплачує щомісяця десятки тисяч гривень, а за чотири роки, це буде майже мільйон! На ці кошти ми бачимо лише роботу двірника та винагороду керівному складу комунального підприємства «Прилукижитлобуд», яку, як зазначив головний інженер даного підприємства, вони витрачають на фонарики та ключики.

09.11.2022 12:22

Автобусні перевезення у вечірній час

На численні прохання мешканців Прилук було внесено зміни в графіки руху кількох загальноміських маршрутів.
Відтепер один із автобусів на маршруті №21 (273 квартал – Дослідна) курсує до 21.00 щодня.
Маршрут №1 (Плискунівка – Дослідна) забезпечує перевезення пасажирів у вечірній час до 18.40.
Ще до війни у Заудаївському мікрорайоні до 19.30 перевезення здійснював маршрут №14 (Дослідна – Івушка). Але 6 вересня, відповідно до рекомендацій Департаменту патрульної поліції Чернігівської області, який заборонив рух автобусів по даному маршруту, договір із перевізником було розірвано, тож сьогодні даний маршрут перевезень не здійснює. Цей факт, звісно ж, погіршив стан перевезення пасажирів у Заудаївському мікрорайоні в ранішній час (із 7.30 до 8.00). На допомогу прийшли приміські маршрути, але це не вирішило питання перевезення пасажирів у вечірній час доби.
Саме тому, щоб закрити даний напрямок у вечірній час, за ініціативи перевізника було внесено зміни до графіка руху автобуса на маршруті №3 (АТП 17461 – Івушка). Для того, аби не порушувати законодавство, яке регламентує час роботи й відпочинку водія безперервно за кермом (не більше 8 годин), було збільшено обідню перерву даного маршруту.

09.11.2022 12:18

Згідно з чинним законодавством у кожній багатоповерхівці мають бути встановлені колективні лічильники тепла. Наразі кінцевий термін цього процесу – 1 серпня 2024 року.
Уже не раз повідомлялося, що в Прилуках цей процес також триває, і не один рік. Комунальне підприємство «Прилукитепловодопостачання» власним коштом закупило всі необхідні вузли комерційного обліку теплової енергії та встановлює в багатоквартирних будинках, які воно обслуговує.
Повсякчас у прилучан виникає чимало питань, пов’язаних із процесом встановлення та обслуговування теплових лічильників, тож спробуємо відповісти на деякі з них.
Одне з найпопулярніших питань: хто має платити за встановлення лічильника?
Цікаво, що закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» покладав витрати зі встановлення вузла обліку на власника/співвласників будинку. Проте згодом набули чинності зміни до цього закону, відповідно до яких ці витрати мають включатися до складу тарифу на теплову енергію. Власне, на КП «Прилукитепловодопостачання» так і говорять – вартість встановлення загальнобудинкових лічильників уже включена в тариф, за яким споживачі і сплачують за надану послугу. Тобто, за все завжди платив і платить споживач. Виходить, споживачі вже сплатили за лічильники, які встановили, а декому ще і не встановили, в їхніх будинках. Ніби все зрозуміло, але не все так однозначно. Річ у тому, що наразі прилуцькі багатоквартирні будинки сплачують за теплову енергію за тарифом, затвердженим ще 2018 року. Теплогенеруюче підприємство відтоді не раз заявляло про наміри підвищити тарифи (які б якраз і включали в себе вартість встановлення та обслуговування теплового лічильника), однак, спочатку у зв’язку з пандемією, а тепер і через війну тарифи для населення не підвищуються. У жовтні минулого року між Асоціацією міст України та Президентом підписано відповідний Меморандум. Водночас підприємства не можуть користуватися в роботі необґрунтованим тарифом, а тому утворену різницю в тарифі сплачують органи місцевого самоврядування – міська рада. Виходить, вартість встановлення лічильників, закладену в тарифі, комунальному підприємству таки сплатили, але не самі споживачі, а міська рада з міського бюджету у якості відшкодування за різницю в тарифах.

09.11.2022 12:15

Упродовж майже двох місяців (з 18 вересня по 30 жовтня) у приміщенні ГО «Шахова федерація – Прилуцька Фортеця» проходив міжшкільний шаховий турнір. У турнірі взяли участь 32 учасники, які представляли 8 команд, до складу яких входило 4 шахісти, з них 3 юнаків та 1 дівчина.
Відповідно до затвердженого Положення змагання проводилися у відповідності з правилами шахового кодексу ФІДЕ. Система проведення – колова, в одне коло. Контроль часу – 1 година 5 хвилин на партію кожному учаснику.
6 листопада нарешті було підведено підсумки особисто-командних змагань і розподілено призові місця та медалі.
Варто зазначити, що команди було сформовано за приналежністю до певного навчального закладу. А от особовий склад кожної команди абсолютно різновіковий (від 1 до 8 класу). Цілком зрозуміло, що й рівень майстерності в юних шахістів різний. А тому й змагаються вони за різними дошками: від найслабшої 4-ї дошки (дівчатка) до найсильнішої 1-ї дошки (капітани команд).

27.10.2022 11:28

Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає складна, а точніше, чи не найважча за часи незалежності України. А все через постійні атаки росії на об’єкти критичної інфраструктури нашої держави і насамперед енергетичної. Незважаючи на такі умови, які залежать зовсім не від місцевої влади й не від звичайних прилучан, ми повинні бути готовими до всього.
Сьогодні кожна громада впроваджує алгоритми дій на випадок надзвичайних ситуацій. Прилуки не відстають. Такі важливі питання постійно на контролі профільних відомств і міської влади загалом. Днями вкотре відбулося засідання міської комісії з техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а також щотижнева нарада міського голови, де власне й обговорювали можливі алгоритми дій у разі виникнення надзвичайної ситуації: відсутності електроенергії, водопостачання та тепловодопостачання в місті.
Так, за словами міського голови Ольги Попенко, на випадок, якщо в місті не стане електроенергії, вже є погодження депутатів на виділення значної суми коштів для закупівлі генераторів. Встановлюватимуться вони в садочках, школах і багатоповерхових будинках, у яких наявні захисні споруди, що перебувають на обліку в управлінні освіти (970 тис. грн) та КП «Прилукижитлобуд» (700 тис. грн). У ході ж засідання виконавчого комітету затвердили також рішення щодо виділення 100 тис. грн на закупівлю паливо-мастильних матеріалів для цих генераторів. Ще 240 тисяч гривень піде на закупівлю матеріалів для виготовлення додаткових місць сидіння (лавок) у захисних спорудах.

Фото зі статті

Заборгованість повільно, але зменшується Проблема...
АТ «Чернігівобленерго» оновило графіки можливих відключень...
Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю...
Автобусні перевезення у вечірній час На численні прохання...
Згідно з чинним законодавством у кожній багатоповерхівці мають...
Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає...
Генератори для укриттів Міська влада збирається придбати...
Прилуцька міська громада продовжує партнерство з проєктом...
Від понеділка, 24 жовтня, в Прилуках розпочався опалювальний...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама