№ 4
26 січня 2023 року

Прилуцький Парламент

Прилуцький Парламент (112)

П'ятниця, Черв. 03 2022

У ході 19 (позачергової) сесії депутатський корпус на чолі з міським головою врешті дійшли згоди в затвердженні профільних депутатських комісій. Таким чином, було створено 5 органів ради:
1. Комісію з питань регламенту та депутатської етики, законності й правопорядку.
2. Комісію з питань соціально- економічного розвитку та бюджету міста.
3. Комісію з питань житлово-комунального господарства.
4. Комісію з питань будівництва, екології та землекористування.
5. Комісію з гуманітарних питань.
У результаті кількагодинних перемовин парламентарі дійшли згоди й одноголосно проголосували за персональний склад постійних депутатських комісій. Відтак кожна комісія представлена депутатами різних політичних партій.

Середа, Бер. 24 2021

Політична криза в Прилуках загострюється. Половина депутатів не ходить на засідання сесії міської ради. Через це свідоме блокування місто досі не має бюджету. Фінансування медицини, освіти та інших сфер життєдіяльності – під питанням. Наслідки можуть бути катастрофічними.


«Їх цікавлять лише посади»
На засідання 5-ї сесії міськради не прийшов ніхто з «Рідного дому», ОПЗЖ, «Європейської партії», «Слуги народу», «Сили і Честі» та один депутат із «Нашого краю». За пів години до початку засідання депутат Артем Рожко приніс звернення від опозиції.
«Ми готові піти назустріч провладній команді та працювати разом. Але на розвиток міста, а не на збагачення окремих чиновників», – ідеться в документі.
Як розповіла з трибуни міський голова Ольга Попенко, вона пропонувала опозиційним депутатам на чолі з Артемом Рожком узяти участь у сесії. Зокрема, виступити першим, виголосити з трибуни свої зауваження стосовно бюджету Прилук і перейти до конструктивних обговорень. Проте політичні опоненти очіль-ницю міста слухати не стали.
«Прийти і разом працювати – такої позиції в них немає. Цікавлять лише посади, а не громада», – резюмувала Ольга Попенко.


«Знищують місто, медицину, освіту»
«Блокуючи роботу міської ради, вони знищують місто, медичну галузь, освіту», – з такою різкою заявою виступив народний депутат України Валерій Дубіль. «Вони сьогодні блокують прийняття бюджету, який потрібен учителям, вихователям, медичним працівникам, пенсіонерам і всім жителям Прилук. Блокують фінансування медицини під час поширення коронавірусної інфекції – питання, яке вирішувати вкрай необхідно, аби рятувати життя людей», – підкреслив народний обранець.
Валерій Дубіль піддав критиці звернення від опозиції:
«До міської ради принесли аркуш із підписами депутатів, на якому в чотирьох абзацах опозиціонери висувають свої вимоги. Без жодної конкретики та чітких тез, але навіть у такому тексті вони наробили помилок. Це просто свідоме затягування часу. Через їхні амбіції Прилуки сьогодні є одним із небагатьох міст країни, де не прийнятий досі бюджет».
Він закликав депутатів прийти 24 березня на 6-у сесію міської ради та проголосувати за бюджет. Це треба, аби в умовах стрімкого поширення COVID-19 була змога далі розвивати медицину, захистити медиків і рятувати життя кожної людини.


Від кого чекати завершення кризи?
Що цікаво, серед опозиційних депутатів, які беруть участь у блокуванні роботи міської ради, є й працівники бюджетної сфери. Двоє з них працюють у галузі медицини – це Олеся Цибенко з фракції «Сила і Честь» (дитяча лікарня) та Юлія Марченко зі «Слуги народу» (центральна міська лікарня).
Пересічні прилучани дивуються такій поведінці поважних лікарів:
«У нас, коли потрапляють люди у владу, так одразу забувають про реальне життя. Як можна, будучи медиком, блокувати виділення коштів для медицини? Минулого року ми ледь пережили цей коронавірус, а зараз, кажуть, буде ще гірше. Це просто безвідповідально з боку депутатів з’ясовувати свої стосунки, коли надворі така ситуація», – обурюється пенсіонерка Людмила Іванівна.
«Якщо від бізнесменів можна не чекати здорового глузду, вони тільки про себе думають і в них грошей вистачить пережити будь-який локдаун, то медпрацівники, вважаю, не мають права так відвертатися від прилучан. Думаю, ця криза закінчиться», – ділиться думками Сергій, водій автобуса.
Дійсно, для розблокування роботи міської ради достатньо, аби бодай один депутат-опозиціонер припинив прогулювати сесії та зареєструвався в залі. Такий шанс у народних обранців буде вже в середу. Присутність на сесії Олесі Цибенко та Юлії Марченко може поставити крапку в прилуцькій кризі. Чи зможуть народні обраниці прийняти зважене самостійне рішення на користь громади, – покаже найближчий час.

Олександр Шевченко

Середа, Бер. 10 2021

ПОВІДОМЛЕННЯ

15 березня 2021 року о 10.00 у сесійній залі міської ради відбудеться четверта сесія міської ради восьмого скликання.
З порядком денним четвертої сесії міської ради можна ознайомитися на офіційному сайті Прилуцької міської ради (www.pryluky.cg.gov.ua) у рубриці «Анонси».

Середа, Лют. 03 2021

У ході третього засідання першої сесії Прилуцької міської ради восьмого скликання було затверджено персональний склад постійних депутатських комісій. Їх як і минулого року буде 6.
1. Постійна депутатська комісія з питань регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку:
ДРАЧУК Вячеслав Володимирович – голова комісії;
ВОЛЬВИЧ Вікторія Олександрівна;
КАРПЕНКО Віктор Константинович;
САКАДЬОЛ Павло Олексійович;
СУМЦОВ Максим Миколайович.
2. Постійна депутатська комісія з питань соціально-економічного розвитку та бюджету міста:
ГЕНЗЕЛЬ Артем Ігорович – голова комісії;
МАРЧЕНКО Юлія Олександрівна;
РУДЕНКО Іван Григорович;
СОЛОРЄВ Юрій Вікторович;
ТРОХИМЕНКО Валентина Іванівна;
ЧУМАЧЕНКО Анна Леонідівна.

Середа, Лют. 03 2021

28 січня 2021 року о 15:00 відбулося третє засідання першої сесії Прилуцької міської ради 8 скликання, на яке зареєструвалися 18 депутатів із 34-х, але вже на початку сесії один із них покинув сесійну залу за станом здоров’я. Тож по суті за порядком денним працювали міський голова та 17 депутатів (рівно половина від усього складу депутатського корпусу).
А розпочалося засідання, уже традиційно, зі скандалів, штурханини та втручання представників правоохоронних органів. Василь Рябоконь (депутат Прилуцької міськради від партії «ОПЗЖ») став ніби заручником обставин, адже полісменам він чітко заявив, що хоче залишитися в залі й приймати участь у сесії, але кілька його колег-депутатів усе ж вмовляли чоловіка не приймати в цьому участь. У результаті пенсіонер таки вийшов із зали, бо йому стало зле, попередньо вимкнувши свій планшет, на якому фіксувалась його реєстрація як депутата міської ради.
Депутат міської ради Артем Рожко, який не реєструвався на цьому засіданні, повідомив міського голову та присутніх депутатів про те, що немає кворуму (має бути 17+1 депутат), тому рада не може проводити засідання. Але, незважаючи на те, що 18-ти депутатів не було в залі, Ольга Попенко все рівно продовжила сесію.
Головним питанням засідання було нарешті обрати секретаря ради та визначитися з членами виконавчого комітету для плідної роботи всієї міської ради. Зважаючи на те, що попереднє рішення про обрання секретарем Артема Рожка міський голова заветувала, і вето це не було подолане 2/3 депутатських голосів, Ольга Попенко запропонувала на таку важливу посаду нову кандидатуру. Ним став представник політичної партії «Європейська Солідарність» Сергій Чміль. Представляючи свою кандидатуру, депутат згідно із Законом заявив про можливий конфлікт інтересів, адже буде голосувати за себе також, чого не зробив минулого разу представник від «Рідного дому». Так, у ході таємного голосування Сергій Чміль отримав 18 голосів підтримки й у результаті зайняв місце поруч із міським головою.
Представники опозиції вважають це рішення неправомірним, а новообраного секретаря нелегітимним, оскільки в голосуванні брала участь усе-таки не більшість депутатів, а рівно половина. Тому це рішення вони оскаржуватимуть у суді.

Фото зі статті

Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...
200 кВт-ийгенератор для КП «Прилукитепловодопостачання» Війна в...
Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями...
1633 р. (390 років) – у місті засновано перші цехові організації. Я....
Організація харчування школярів у 2023 році З початком нового...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама