№ 20
17 серпня 2022 року

Паперові амбулаторні книжки скоро не знадобляться

  • Середа, Сер. 16 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров’я України ініціюють та реалізовують концепцію реформування медичної системи. Однією з невід’ємних складових у рамках процесу реформування є створення електронної системи охорони здоров’я, яка має на меті забезпечити якісні та доступні послуги для поліпшення організації медичної допомоги населенню й особливо для найбільш уразливих груп.
Із розвитком сучасного громадянського суспільства виникає все більша необхідність до відкритості та доступності інформації про діяльність медичних закладів, надання можливості вільного вибору лікаря, оперативного доступу до організованих І та II рівнів надання медичної допомоги.
І от дійшли реформи й до нашого міста. Головний лікар Прилуцької центральної міської лікарні Івченко Лариса Володимирівна розповіла про нововведення, які чекають на прилучан. У рамках компоненту з розвитку міст Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» виконується Проект громади «Реформування медичної галузі міста Прилуки шляхом впровадження електронної системи охорони здоров’я», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується Програмою розвитку ООН в Україні, а також Прилуцькою міською радою за участі ГО «Прилуцьке лікарське товариство». Проект досить дороговартісний (874 400 грн.). Свої внески сторони розподілили так: ЄС/ПРООН – 465 000 грн. (створення та впровадження програми в дію) та 409 400 грн. від Прилуцької міської ради (матеріальна база – комп’ютери, ноутбуки, монітори і т. ін.).
Усі нововведення в першу чергу спрямовані на взаємодію громади міста та комунальних медичних закладів. Одним із напрямків такої взаємодії і є впровадження системи «Електронна реєстратура» (ЕР) в діяльність КЗ «ПМЦПМСД» та поліклініки КЛПЗ «ПЦМЛ».
Система ЕР – це електрон- ний інформаційний ресурс, який послідовно та логічно організовує процес роботи Центру ПМСД та поліклініки ПЦМЛ. Він відповідає вимогам Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» зі змінами від 09.04.2015 року № 326-VIII; Закону України «Про охорону здоров’я населення»; Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 року №2654-ХІ1; Закону України «Про захист персональних даних» зі змінами від 06.12.2016 року № 1774-VIII.
Особливо актуальним впровадження системи ЕР стало після прийняття Розпорядження КМУ № 1013-р від 30.11.2016 року «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України», якою передбачено обов’язкове створення інструментів електронної охорони здоров’я для збору та обробки медичних, фінансових та управлінських даних, необхідних для всебічного аналізу роботи закладів охорони здоров’я.


Жителі міста, які останнім часом зверталися за допомогою до ЦМЛ вже мали змогу побачити перші зміни в переобладнанні реєстратури. Це приміщення стало просторішим, світлішим, оснащене персональними комп’ютерами. У холі біля реєстратури з’явилися два великих монітори, на яких в подальшому буде відображатися інформація про години прийому того чи іншого лікаря.
Тобто, ЕР – це комплекс електронних сервісів для попереднього та поточного запису пацієнтів на прийом до сімейних лікарів та лікарів-спеціалістів упродовж певного часу. Вона містить інформацію про розклад роботи кожного лікаря на тиждень вперед, вільний/зайнятий час прийому лікаря.
У мережі Інтернет уже створюється спеціальний сайт, на якому відображатиметься розклад роботи лікарів, інформація про зайняті чи вільні часи прийому. Будь-який пацієнт може зайти на сайт, обрати зручний для нього час прийому в необхідного лікаря та зробити запис на «електронний номерок (талон)».

Поряд з тим, залишаться й інші можливості запису на прийом через реєстратуру у зручний для пацієнтів спосіб:
– при безпосередньому зверненні в реєстратуру;
– при зверненні по телефону;
– при реєстрації на інтернет-сайті;
– при направленні сімейним лікарем на консультацію до лікаря-спеціаліста;
– при направленні лікарями медичних закладів із сусідніх районів.
Усі звернення в реєстратуру фіксуватимуться та вводитимуться в систему ЕР. На підставі цієї інформації, комп’ютерна програма забезпечить створення єдиної бази пацієнтів, накопичення, зберігання, обробку інформації про пацієнтів, підготовку статистичних звітів.
Ефективність роботи ЕР безпосередньо пов’язана з оснащенням робочих місць лікарів нетбуками, що забезпечує зворотній зв’язок із реєстратурою, можливість корекції графіків повторного прийому пацієнтів, виходячи з призначень лікарів. На даний час уже закуплено 34 ноутбуки, які проходять етап інсталяції програми інтернет-провайдером ТІМ.
За результатами прийому, інформація про пацієнтів буде вводитися медичними працівниками в єдину електронну базу, що в подальшому дасть змогу перейти на систему електронних амбулаторних карток, відмовившись від паперових носіїв. Звичайно, що все це відбудеться не за один день. Керівництво лікарні наголошує, що Проект знаходиться ще в тестовому режимі, повноцінно почне свою роботу місяців за два, а повний перехід на електронну реєстратуру планують тільки за декілька років. Тож не поспішайте позбуватися паперової медичної картки, в якій так багато записів про ваше здоров’я.
Чого нам чекати від такого грандіозного проекту?
Для пацієнтів: медична допомога стане доступнішою; зникнуть безкінечні черги, в яких пацієнти простоювали по декілька годин; з’явиться можливість самостійно записатися до того чи іншого лікаря в підходящий саме тобі час через інтернет-сайт; можливість швидко отримати інформацію із медичної документації (витяг з медичної карти, карти стаціонарного хворого, довідки та інше).
Медична установа отримає повний облік даних пацієнтів, що звертаються за медичною допомогою; буде створено єдиний електронний реєстр пацієнтів; можливість контролю за рівномірним розподілом пацієнтів між лікарями, які здійснюють амбулаторний прийом; зменшення кількості черг та соціальної напруги шляхом розширення способів запису на прийом до лікарів; зміна процедури запису на подальші етапи лікування; зберігання усіх відомостей про пацієнта в електронній базі даних (висновки фахівців, результати досліджень, інформації про пільгове лікування, тимчасову непрацездатність та інше).
Лікар, який здійснює прийом, зможе планувати та контролювати час кожного прийому пацієнтів; підготувати та оформити документи перед прийомом (зокрема, підготовка медичних карт пацієнтів).
Керівнику медичної установи Проект дасть можливість об’єктивно контролювати діяльність (завантаженість) лікарів, які здійснюють прийом, та промоніторити якість надання ними послуг пацієнтам; аналізувати потреби населення в лікарях певної спеціальності.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 1671 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка...
У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично...
У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр...
Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022...
У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі...
З початку повномасштабної війни на території України тисячі...
Війна як ніколи об’єднала всіх українців. Поки наші армійці...
Посадовці міської ради взяли участь в онлайн-зустрічі, у ході...
Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама