№ 38
22 вересня 2021 року

Підвищення тарифів – геноцид чи законна необхідність

  • Середа, Бер. 17 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У минулому номері нашої газети було опубліковано Наміри КП «Прилукитеплопостачання» про підвищення тарифів на централізоване водовідведення та водопостачання на 35-40%, і одразу ж почалися бурхливі обговорення даної теми. То що ж означає такий стрімкий ріст тарифів – геноцид і знущання над прилучанами, чи необхідність, прописана Законом? Спробуємо розібратися.
Як пояснив директор комунального підприємства Андрій Гавриш, закон «Про житлово-комунальне господарство» вимагає від кожного тепло- та водопостачального підприємства щороку переглядати тарифи на свої послуги. Причинами для цього стають 3 основні аспекти:
– збільшення прожиткового мінімуму;
– те, що згідно галузевої угоди коефіцієнт співвідношення тарифної ставки, який застосовувався до цього часу на підприємстві дорівнював 140%, а сьогодні закон вимагає перейти на 160%;
– зростання вартості енергоносіїв, яка закладається в тариф (зараз це 3,03 грн, а в тарифі досі закладено 2,63 грн).


Ось ці 3 складові, які щороку впливають на підвищення тарифів. Але в той же час директор КП наголошує, що бити на сполох не треба, адже в законі «Про ЖКГ» сказано, що тарифи застосуються для населення тільки після того, як закінчиться карантин. Та й то лише через 5 місяців. Тому, навіть, якщо виконавчий комітет Прилуцької міської ради прийме ті тарифи, що були оприлюднені, до населення вони застосуються далеко не скоро.
Але є ще один момент, який може пришвидшити події – якщо президент підпише Зміни до Типового договору в законі «Про ЖКГ», які вже проголосовані в Раді, але ще не підписані гарантом. Саме з того моменту, як він це зробить, тарифи скрізь піднімуться.
Виходить, якщо карантин в Україні триватиме впродовж усього 2021-го року, тарифи підніматися не будуть. Тоді виникає слушне запитання – а як же комунальне підприємство «Прилукитеплопостачання» виживатиме? Андрій Гавриш і тут дав свої роз’яснення. Справа в тому, що на початку лютого був підписаний Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води, в якому в тому числі йде мова і про можливу різницю в тарифах. Таким чином, якщо все залишиться без змін, тобто тарифи не піднімуться, то різниця в тарифах з’явиться та буде відшкодовуватися державою лише для населення, оскільки для бюджетних та інших споживачів тариф має бути економічно обґрунтованим. Також згідно з Меморандумом до підприємства не будуть застосовуватися штрафні санкції з боку НАК «Нафтогаз України».

Інформація «ГП»

Прочитано 7122 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Питання відсутності на важливих перехрестях світлофорів, а...
Близько місяця тому міською радою було оголошено конкурс на...
Ось і закінчилися всі 7 звітно-виборних конференцій по...
Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 78-ю...
9 вересня 2021 року в Центральній міській бібліотеці імені Л....
Одним із найцінніших джерел вивчення культури будь-якого народу...
Сімейні лікарі міста вакциновані 100% За інформацією Прилуцького...
Шановні суб’єкти господарювання! Експерти прогнозують...
днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної...
У Прилуках стартували звітно-виборчі конференції в комітетах...

Хто на сайті

Зараз 2911 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама