№ 37
15 вересня 2021 року

Талонну систему «пригальмовано»

  • Середа, Квт. 30 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Заступник міського голови Олександр Сивенко розповів про ситуацію з перевезенням пільговиків на автобусних маршрутах Прилук

 

На одному з попередніх Народних віче левову частку порядку денного було віддано питанню пільгових перевезень на міських автобусних маршрутах. Після тривалого й напруженого обговорення із заслуховуванням представників влади, перевізників і самих пільговиків громада проголосувала за введення талонної системи з подальшим вдосконаленням, тобто переходом на пластикові картки для пільговиків і обладнанням автобусів відповідними зчитувальними пристроями. Було навіть озвучено кількість талонів, яку видаватимуть на початковому етапі – 14 на тиждень. Погодьтеся, цілком прийнятна цифра, тож такий сценарій мав би влаштувати пільговиків, а для перевізників узагалі міг стати рятівною соломинкою в умовах тотальної заборгованості відшкодувань і стрімкого росту цін на паливо й комплектуючі матеріали.

Втім, Народне віче не є остаточною інстанцією, тому для реалізації плану необхідно спочатку розробити регуляторний акт, оприлюднити його та виділити певний проміжок часу на обговорення. Однак на сесії міської ради, що відбулася 24 квітня, рішення «Про доповнення до Плану діяльності» Прилуцької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік» провалилося. По-перше, на засіданні були присутні лише 30 із 50 депутатів, що зменшувало шанси на позитивний баланс голосів. І, по-друге, дещо підозрілою, ба навіть схожою на бойкот здалася як ніколи активна позиція окремих обранців громади, котрі раптово постали в ролі захисників інтересів простого народу. Не подіяли навіть аргументи з «іншого табору» про те, що під загрозу ставиться стабільне забезпечення автобусами наявної маршрутної сітки.

Про те, як складатиметься ситуація надалі та чим загрожує призупинення талонної системи, ми запитали в заступника міського голови Олександра Сивенка.

 

– Як результат останньої сесії, роботи по розробці Положення щодо введення талонної системи управліннями й відділами міської ради виконуватися не будуть. У місті на найближче майбутнє залишається стара схема перевезення пільгової категорії пасажирів: без обмеження з 9 години ранку. Не виключаю, що на наступних сесіях, у травні або в червні, це питання знову постане. Це ж стосується й карткової системи.

Планувалося, що після впровадження в червні талонної системи вже восени будуть перші механізми введення електронної картки. Наразі це питання також переноситься на невизначений термін.

– Виходить, що вартість проїзду також не зміниться?

– Саме так. На 20 міських маршрутах, де задіяно 34 автобуси, тарифи залишаються сталими. У зв’язку з тим, що депутати не прийняли план регуляторної діяльності, ми залишаємо без розгляду колективне звернення перевізників квітня про затвердження нового тарифу згідно їхніх розрахунків у сумі 3 гривні 25 копійок. Зауважу, що це була суто теоретична цифра, вона могла спуститись і до 3 гривень і до 2 гривень 50 копійок.

– Ви сказали, що введення талонної системи ще може бути актуальним у майбутньому. Як проходитиме процес у такому випадку і чим вигідна талонна система взагалі?

– Якщо дане питання повернеться, воно йтиме чітким шляхом. Спершу згідно звернень громадських організацій буде визначено перелік категорій пільговиків, наприклад, афганці, учасники бойових дій, чорнобильці тощо, які навіть при введенні талонів їздитимуть без обмежень міськими автобусними маршрутами. Решта категорій будуть отримувати на руки відповідну кількість талонів на місяць. Ця кількість стане відома, коли розроблятиметься проект рішення. Потім буде розроблено механізм виготовлення талонів, їх роздачі та здачі перевізниками в управління праці та соціального захисту населення для отримання відшкодувань. Усе так само, як відбувається сьогодні в Ніжині, Бориспільському, Прилуцькому районах та багатьох інших містах і районах України.

Талонна система для перевізників тим вигідна, що при використанні певної кількості талонів пільговик потім почне платити за проїзд. Крім того, талони видаватимуться тільки пільговикам міста Прилуки, всі інші платитимуть. Зараз вони їздять безкоштовно, а це приблизно 1067 іногородніх пільговиків у день.

– Що ж, зрозуміло чому перевізники б’ють на сполох. На Вашу думку, якою буде їхня подальша реакція?

–Теоретично перша реакція, про яку говорили на сесії, – це масове подання перевізниками судових позовів на управління праці та соціального захисту населення щодо отримання відшкодування за пільгові перевезення. Воно не здійснюється з вересня минулого року. Другий напрямок – більш жорсткий – відмова перевозити пільговиків як наслідок невиконання умов договору між перевізниками й управлінням праці. Сподіваюся, що до цього все ж не дійде.

– Звучало й таке припущення, що багато перевізників підуть зі своїх маршрутів…

– І це не виключено. Якщо перевізники відмовлятимуться перевозити пільгові категорії пасажирів, порушуючи тим самим чинне законодавство України, то ми будемо зобов’язані попередити пільговика, а через 14 днів після попередження в односторонньому порядку розірвати з ним договір, виставити маршрут на конкурс і сподіватися, що знайдеться інший перевізник, який візьме цей маршрут. Перевізник також може виступити ініціатором розірвання договору, мотивуючи це тим, що маршрут збитковий. Така практика вже неодноразово мала місце.

– І питання на завершення. Зараз у деяких автобусах прилучани змушені платити за проїзд не дві гривні, а більше. З чим це пов’язано?

– Так, останнім часом збільшилася кількість скарг на різкий ріст тарифів на приміських маршрутах, що обслуговують навколишні села Прилуцького району. Це маршрути «273 квартал – Сухополова», (колишній міський маршрут №35), «Залізничний вокзал – Пирогівці», «Залізничний вокзал – Боршна» тощо. Пасажири запитують, чому проїзд у межах Прилук на цих маршрутах по 3 гривні. Хочу наголосити, що дані звернення переадресовуються в райдержадміністрацію, тому що ці маршрути мають статус приміських. Відбулася зустріч керівництва РДА з перевізниками, яким рекомендовано в межах міста залишити тариф 2 гривні.

Спілкувався Олександр Бойко

Прочитано 2543 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 78-ю...
9 вересня 2021 року в Центральній міській бібліотеці імені Л....
Одним із найцінніших джерел вивчення культури будь-якого народу...
Сімейні лікарі міста вакциновані 100% За інформацією Прилуцького...
Шановні суб’єкти господарювання! Експерти прогнозують...
днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної...
У Прилуках стартували звітно-виборчі конференції в комітетах...
Кількість хворих на коронавірус, що перебувають на...
Українське народне мистецтво займає особливе місце в історії...
День знань в Україні традиційно відзначають 1 вересня, у перший...

Хто на сайті

Зараз 2870 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама