№ 5
2 лютого 2023 року

Ольга Попенко: «Місту важливо мати стратегічний план розвитку»

  • Середа, Січ. 27 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Скільки б часу не працювали на своїх посадах представники влади, у народу завжди знайдуться до них питання, побажання, скарги та пропозиції. З першого до останнього дня своєї роботи вони підзвітні громаді, яка шляхом волевиявлення наймає їх для вирішення проблем і добросовісного управління спільними ресурсами. Отож, не чекаючи традиційних «перших ста днів», за підсумками яких управлінці звітують про власну діяльність, «Град» вирішив узяти інтерв’ю в нещодавно обраного міського голови. Запитань назбиралося вдосталь, і Ольга Попенко у відповідях розповіла про адаптацію на новій посаді, перші здобутки своєї команди, плани на майбутнє та ще багато цікавого.

 

– Ольго Михайлівно, минуло вже три місяці з дня місцевих виборів, на яких Ви здобули перемогу, та два з половиною місяці з того моменту, коли Ви склали присягу й приступили до виконання обов’язків міського голови. Чи встигли за цей короткий проміжок часу «обжитися» на новій посаді та чи відповідає вона Вашим попереднім уявленням про роботу міського голови?

– Буду відвертою: часу, щоб «обживатися», фактично не було з перших днів вступу на посаду. Загалом робота міського голови схожа на роботу керівника державного закладу чи установи. Відмінність лише в масштабах відповідальності, напрямів діяльності, затраченого часу. Здається, 24 години на добу не вистачає, щоб мати змогу вирішити, допомогти, уладнати проблеми всього міста та прилучан. Я усвідомлювала, що передбачає ця посада, яких особистих зусиль необхідно докладати, щоб зрештою повернути довіру наших мешканців до влади. Тому я абсолютно адекватно оцінюю завдання міського голови й узяту на себе відповідальність.

– А за студентами, викладацьким колективом коледжу не сумуєте? Вдається викроїти час, щоб побувати там?

– Звичайно, сумую, адже 30 років, які я віддала рідному закладу, не можуть бути викреслені з життя, пам’яті й думок. Тут пройшли мої студентські роки, тут я зростала як фахівець, набула досвіду управлінської роботи. А найголовніше – у коледжі поряд зі мною були надійні колеги-однодумці, які допомагали втілювати в життя всі проекти; студенти, які завжди підтримували наші починання й самі ставали ініціаторами змін у закладі. Думки про коледж продовжують жити разом зі мною, до того ж, я не залишила його остаточно й продовжую здійснювати викладацьку діяльність.

– Коли до керма міста приходить нова людина, вона в першу чергу будує «під себе» управлінську команду, – такий стереотип сформований уже давно. До перевірених особисто Вами людей у теперішній владі Прилук належить хіба що Тетяна Фесенко, з якою Ви працювали пліч-о-пліч у педколеджі. Водночас ми не побачили так званих чисток або ж відчутних кадрових змін. Чи означає це, що апарат міської ради, комунальні служби та підприємства в нинішньому вигляді працюють, як єдиний безперебійний механізм, не потребуючи рішучого оновлення?

– Про ті «чистки», які Ви маєте на увазі, наразі мова не йде, оскільки з власного досвіду я переконана в тому, що злагоджена робота колективів усіх структурних підрозділів залежить від керівника найвищого рангу. Наскільки виваженими, мудрими, компетентними, ефективними будуть його рішення й дії, настільки успішною буде робота кожного підприємства, установи чи організації. На нинішньому етапі нам вдається знаходити порозуміння з усіма колективами та їх управлінцями.

– Ольго Михайлівно, прилучани вже встигли оцінити Ваш стиль ведення сесійних засідань, переглянувши кілька сесій міської ради. Головний висновок: у раді стало набагато більше порядку. Як Ви вважаєте, вирішальну роль у цьому питанні відіграє зміна депутатського складу чи все-таки цього вдалося досягти завдяки Вашим організаторським здібностям?

– Дякую прилучанам за таку оцінку нашої спільної з депутатами роботи. Вважаю, що педагогічний досвід усе-таки дається взнаки, бо я звикла в кожному бачити особистість і прислухатися як до однодумців, так і до опонентів. Разом із депутатами ми намагаємося вибудувати роботу так, щоб із кожного питання був знайдений розумний компроміс і враховані інтереси виборців кожного мікрорайону.

– У своїй передвиборчій програмі Ви ініціювали низку змін і новацій, гарантуючи їх прилучанам у випадку підтримки Вашої кандидатури. Це і впровадження прозорої системи закупівель для комунальних підприємств, і створення Антикорупційного комітету Прилук, і організація міського благодійного фонду за рахунок позабюджетних коштів, і запровадження публічних звітів чиновників перед громадою, і створення кол-центру для звернень громадян, і, чи не найважливіше, розробка генерального плану розбудови міста за ключовими галузями. Яка робота ведеться в цих напрямках та чи є вже конкретні результати?

– Так, дійсно, нами передбачалися принципові зміни в роботі міської ради. За такий короткий час усі ініціативи, безумовно, не реалізовані повністю. Ведеться робота щодо створення антикорупційного комітету, і найближчим часом громаді міста буде представлено його проект. Створення міського благодійного фонду за рахунок позабюджетних коштів – теж украй важлива ініціатива для наших мешканців і всього міста в цілому, і ми намагаємося залучити до його створення прилучан, які готові підтримати саму ідею, виступити в якості засновників і визначати напрямки діяльності фонду, бо це не лише фінансування тих чи інших проектів, а й культивування філософії меценатства, благодійництва.

Нашому місту вкрай важливо мати стратегічний план розвитку всіх галузей. У цьому напрямку ми проводимо активну роботу щодо затвердження Генерального плану міста Прилуки, що дасть можливість інвесторам «зайти» в місто, спонукатиме наших підприємців активізувати роботу щодо розширення виробництва, відкриття нових фірм, а це – додаткові робочі місця, надходження до міського бюджету, покращення добробуту прилучан. Так, 27 січня в Чернігові за участі нашої делегації відбудеться засідання консультативної ради при Департаменті культури й туризму, національностей і релігій, у ході якого вирішуватиметься питання визначення меж території охорони історико-архітектурного шару, що дозволить прилучанам вирішувати проблемні земельні питання щодо приватизації земельних ділянок, проведення будівництва тощо. 28 січня на 5 сесії Прилуцької міської ради ухвалюватиметься Перспективний план соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік, що також є складовою у вибудовуванні стратегії розвитку міста. Здійснюється системне вивчення й аналіз діяльності всіх комунальних підприємств щодо подальшої перспективи їх розвитку.

Відповідаючи на Ваше питання про відкритість закупівель, зазначу, що держава полегшила нам вирішення цього завдання, адже впровадження системи електронних торгів ProZorro зобов'язує всіх розпорядників бюджетних коштів зареєструватися в цій системі й здійснювати фінансово-господарську діяльність відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

– Також у Ваших планах було завершення будівництва гімназії №1. Усі ми розуміємо, наскільки це непроста й витратна проблема. Ольго Михайлівно, розкажіть, будь ласка, прилучанам, які реальні перспективи на майбутнє має новий корпус згаданого навчального закладу, враховуючи аварійний стан існуючого приміщення?

–       Нам вдалося відновити будівництво нового корпусу гімназії №1 наприкінці минулого року, і ми плануємо роботи на 2016 рік, докладаючи максимум зусиль для залучення коштів із державного фонду регіонального розвитку.

– Хотілося б продовжити тему будівництва, зокрема житлового. Попередній мер Дмитро Барнаш свого часу ініціював програму «Доступне житло», яка так і не стартувала. Чи існують наразі хоча б на стадії розробки дієві альтернативи, що допомогли б Прилукам подолати житлову проблему?

– Державна програма про доступне житло уже не функціонує понад три роки, а дані обіцянки повинні бути реальними. Враховуючи те, що ця програма вже давно не має державної підтримки, обіцяти нереальне я не маю права. У разі її відновлення кожен громадянин, який зареєстрований у державній черзі на покращення житлових умов, отримає право стати учасником державної підтримки, яка полягає в сплаті державою 30% вартості нормативної площі доступного житла (решту 70% учасник програми сплачує самостійно).

– Головним викликом для влади будь-якого населеного пункту нині є зима зі своїми погодними примхами. Найбільш прогресивні управлінці шукають нові методи боротьби зі снігом на дорогах і тротуарах. Наприклад, у Києві для прибирання снігу переобладнали повітродуви для вигрібання листя в снігодуви зі щільною насадкою, а міський голова Чернігова пригрозив штрафами за неякісне прибирання обласного центру від снігу та льоду. Як Ви оціните роботу прилуцьких комунальників щодо утримання доріг і тротуарів цієї сніжної зими?

– Вважаю, що комунальна сфера в нинішніх погодних умовах та з наявними технічними можливостями працює належно. Прилучани й самі бачать, яка кількість техніки та якої якості працює в місті. Фактично в Прилуках відсутній парк спеціалізованої техніки, і в наших планах – придбати хоча б одну універсальну машину для прибирання вулиць у будь-яку пору року.

– Ольго Михайлівно, Ви регулярно проводите особистий прийом громадян у визначені дні. Скажіть, із якими турботами найчастіше звертаються до Вас прилучани та чи вдається позитивно вирішувати проблеми людей?

– Хочу відразу зазначити, що прилучани, які звертаються до міської ради, – це небайдужі до рідного міста люди. Їх турбують проблеми в медицині, житлово-господарському секторі, у галузях культури й освіти. Багато хто приходить зі слушними порадами й цікавими пропозиціями, за що я всім безмежно вдячна, адже це дає нам нові ідеї, стимулює до ефективної роботи, вимагає від нас постійного пошуку й впровадження мудрих рішень. А взагалі, найбільше звернень із житлових питань, вирішення незадовільних добросусідських відносин, улаштування на роботу в тютюнову й тільки в тютюнову компанію.

– І наостанок – трохи про особисте. Скільки вільного часу має міський голова Прилук та як використовує його?

– На жаль, зараз вільного часу вистачає лише на сон. Але для мене такий ритм життя не є тягарем, бо відчувати те, що ти потрібен людям, що до тебе звертаються як до останньої надії, є сенсом життя міського голови.

Олександр Бойко

Прочитано 2361 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Комунальники звітують за пророблену роботу у 2022 році Робочий...
Днями завдяки підтримці зарубіжних партнерів, які продовжують...
Працівники Прилуцького ЦНАПу постійно ідуть в ногу з часом і...
На жаль, сьогодні Прилуцька міська рада фактично є недієздатною....
Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...

Хто на сайті

Зараз 3833 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама