№ 38
22 вересня 2021 року

Останнє «запротиутримався»

  • Середа, Лют. 03 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Відповідно до законодавчих змін, депутати місцевих рад невдовзі будуть змушені за всі проекти рішень голосувати поіменно. Для тих органів місцевого самоврядування, які мають у своєму розпорядженні електронні сервіси підрахунку голосів на зразок системи «Рада», новація стане по суті формальністю. А ось робота інших, у тому числі й Прилуцької міської ради, зміниться докорінно. Щоб забезпечити персональну відповідальність обранців перед громадою, депутати мають піти одним із двох шляхів: пустити кошти платників податків на придбання й технічне обслуговування недешевого обладнання або ж витрачати свій дорогоцінний час на так звану перекличку по кожному з питань порядку денного.

 

Цілком імовірно, що 5 сесія міськради 7 скликання, яка відбулася 28 січня, востаннє пройшла у форматі «запротиутримався», коли деякі депутати не встигають піднімати картки відповідно до темпу мовлення міського голови в момент голосування. Якщо не буде скликано позачергову сесію, то вже наступне пленарне засідання покаже, наскільки ефективним виявиться поіменне голосування в алфавітному порядку. Форму відповідного додатка до протоколу сесії й було затверджено минулого четверга.

Крім організаційних моментів, депутати прийняли ще багато важливих рішень. Порадувала висока явка – з 34 обраних на сесію прийшло 30 депутатів, решта були відсутні з поважних причин. Майже всі питання завдяки попередній роботі в депутатських комісіях та на спільному засіданні комісій не потребували обговорення. Зокрема, було затверджено Програму економічного і соціального розвитку м. Прилуки на 2016 рік та цілу низку цільових і галузевих програм, кожна з яких отримала фінансові зміни в бік підвищення. А ось за розробку проекту рішення щодо перегляду бюджету міста на 2016 рік фінансове управління та відділ капітального будівництва міськради були піддані нищівній критиці депутатів і міського голови – дуже багато запитань викликали порядок і доцільність розподілу 10 мільйонів гривень на будівельні й ремонтні роботи.

Слід відзначити й політичну активність депутатів на звітній сесії. З подачі голови фракції «Опозиційний блок» Марії Ястремської прилуцькі обранці звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства освіти і науки України щодо збереження фінансування з державного бюджету професійно-технічних закладів освіти (зокрема Прилуцького професійного ліцею). Більшістю голосів підтримане також ініційоване головою фракції ВО «Свобода» Іваном Тютюнником звернення до Президента й Верховної Ради України про недовіру до діючого Уряду. А Віктор Копачевський, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка, успішно вніс на розгляд звернення до народних депутатів щодо голосування за внесення змін до Конституції України в частині надання особливого статусу Донбасу. «Розуміючи важливість прийняття змін до Конституції щодо децентралізації, необхідність яких ми на місцях усвідомлюємо найкраще, закликаємо вас заради захисту інтересів України та українців прийняти наступне історичне рішення – в жодному випадку не голосувати за зміни до Конституції, які стосуються особливого статусу Донбасу», – йдеться в тексті звернення депутатів Прилуцької міської ради.

Олександр Бойко

Прочитано 2083 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Питання відсутності на важливих перехрестях світлофорів, а...
Близько місяця тому міською радою було оголошено конкурс на...
Ось і закінчилися всі 7 звітно-виборних конференцій по...
Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 78-ю...
9 вересня 2021 року в Центральній міській бібліотеці імені Л....
Одним із найцінніших джерел вивчення культури будь-якого народу...
Сімейні лікарі міста вакциновані 100% За інформацією Прилуцького...
Шановні суб’єкти господарювання! Експерти прогнозують...
днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної...
У Прилуках стартували звітно-виборчі конференції в комітетах...

Хто на сайті

Зараз 2990 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама