№ 19
12 травня 2021 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
12.05.2021 07:43

76-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Прилуках відзначили покладанням квітів і мітингом-реквіємом. Уранці 9 травня в парковій зоні біля Вічного Вогню зібралися городяни, представники громадських організацій, чиновники.

В історії кожного народу є славетні події, розповіді про які передаються від покоління до покоління. Одна із таких героїчних сторінок для українців – Перемога у Другій світовій війні.
9 травня – це знаменне свято, що символізує незламний дух народу, який захистив рідну землю. Пам’ять про вигнання з України нацистських окупантів залишається з нами, як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас – вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни. Тому для нас, нащадків і спадкоємців солдатів Перемоги, найвищим законом буття є довічна синівська шана та повага.
За традицією прилучани 9 травня зібралися у Сквері Вічної Слави, де відбувся мітинг-реквієм «Не погасити пам’яті вогонь» і покладання квітів до Вічного Вогню.
Присутні віддаючи данину пам’яті героям, які заради миру та спокою на рідній землі загинули за неньку Україну вшанували їх світлу пам’ять хвилиною мовчання.


Із кожним роком учасників бойових дій, які в далекому 1945-му принесли мир і Перемогу залишається все менше. На сьогодні в Прилуках їх усього 12. І лише двоє, Петро Маляренко та Петро Тимощук, змогли бути присутніми на урочистостях. Усі наші герої-фронтовики невмолимо йдуть у вічність, залишаючи по собі приклад мужності, героїзму, самопожертви в ім’я Батьківщини. Квіти та солодкі подарунки ветеранам війни та праці від прилучан – лише маленька частинка того «Дякуємо!», яке ми повинні щодня, щогодини говорити тим, хто звільнив рідну землю від загарбників і розбудовував наше місто в післявоєнні роки.
Немає в Україні та Прилуках зокрема сім’ї чи родини, яку б обійшла стороною ця лиховісна війна, яка так неждано й несподівано увірвалася в життя наших батьків і дідів, перекресливши їхні мрії, надії та сподівання. Мільйони людських життів і мільйони скалічених доль, згорьовані материнські очі й бездонна вдовина печаль, зруйновані села, міста та сплюндрована земля – ось що залишили по собі нацистські окупанти. Та озброєному до зубів агресору не під силу було здолати високий дух свободолюбного народу і його непохитну віру в Перемогу.
Прилучани глибоко шанують подвиг фронтовиків. Їхні знання та досвід, ставлення до ратного і громадського обов’язку – це невичерпне джерело патріотизму, високий взірець для наслідування. Ми маємо бути гідними цього високого подвигу, своїми помислами, прагненнями і добрими справами зміцнювати дорогоцінний мир на українській землі.
Віддаючи данину пам’яті Героям, які заради миру й спокою на рідній землі загинули за Україну, учні шкіл і гімназій міста також поклали квіти до меморіалів «Танк Т-34», «Жертвам фашизму», погруддя Героя Івана Дубинського та інших могил і пам’ятних знаків.
А завершився день неймовірним концертом «Переможна весна». На Театральній площі нашого міста талановиті артисти дарували чергову порцію весняного музичного та святкового настрою прилучанам і гостям нашого міста з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Гарний настрій, позитивні емоції та святкову музику всім присутнім дарували художні колективи Прилуцького міського Будинку культури.

Інформація «ГП»

12.05.2021 07:42

Конкурс «Наша громада» проводиться для територіальних громад України з 29 березня до 30 вересня 2021 року й організований телеканалами ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіа-центром у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
Громада, яка переможе у конкурсі, отримає грошове заохочення – 500 тис. грн на реалізацію ідеї. 26 громад, які пройдуть у фінал отримають медійну підтримку.
Загалом же проєкт має втілювати важливу, актуальну, корисну місцеву ініціативу, яка сприятиме розвитку територіальної громади. Кожна громада може подати лише один проєкт в одному з таких напрямів: освіта, медицина, комунальна сфера, розвиток підприємництва, туризм, екологія, ініціативи для людей поважного віку, залучення молоді, лідерство жінок, культура, інклюзія, інше.
Наше місто також подало заявку на участь у даному конкурсі. Тож, запрошуємо всіх небайдужих підтримати проєкт Прилуцької громади «Сімейне спортивне дозвілля»: https://otg.fakty.com.ua/communities/prylutska-hromada.
Мета проєкту: забезпечити доступність й урізноманітнити напрями змістовного активного сімейного дозвілля, підвищити рівень рухової активності мешканців м. Прилуки шляхом створення двох ресурсних пунктів спортивного обладнання та інвентарю (для пішохідного туризму та велопоходів, прогулянок на лижах, спортивних ігор) для надання послуги безоплатного тимчасового користування (прокату).
ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ?

12.05.2021 07:40

Від щирого серця хочемо подякувати колективу кардіологічного відділення Прилуцької Центральної міської лікарні за надану нам допомогу в лікуванні COVID-19 у квітні 2021 року.
Це справжня команда професіоналів: лікар – Кириленко Вадим Андрійович; старша медсестра – Лисенко Оксана Леонідівна; медсестри – Тамара Гоголь, Оксана Циганок, Світлана Шакун, Любов Шкарупа, Наталія Білоус, Наталія Капленко, Наталія Марченко, Марина Охріменко; молодші медсестри – Людмила Охріменко, Оксана Бабак, Світлана Киричок, Наталія Циганкова, Людмила Погребна, Олена Іваншина, Ольга Ящук, які кожної миті, ризикуючи власним здоров’ям, рятують життя пацієнтів.
Дуже вдячні за ваше чуйне та сердечне ставлення, за доброту й співчуття, за цілодобову кваліфіковану допомогу, за те, що лишаєтесь на передовій у битві з цією хворобою.

12.05.2021 07:32

Так я звертаюся, не вперше, до міського голови Ольги Попенко, як голова комітету сімей загиблих афганців. Тема дуже болюча, бо не перший раз наші сім’ї опинилися «на задвірках» (це слова однієї матері загиблого сина). Дуже красиво ТБ «Прилуки» показувало, як вітали до Великодня та Дня Перемоги ветеранів, чорнобильців і сім’ї загиблих воїнів АТО. Ось тільки про наші сім’ї чомусь забули. Де ж була ваша команда, Ольго Михайлівно? 6 травня я особисто зателефонувала Вам і висловила своє обурення. Ви сказали, що є час до 9 травня, і Ви все виправите. Але, як завжди, Ваші слова пішли на вітер. Ніхто нас не привітав ні 8-го, ні 9-го травня. Чому ж так працює Ваша команда? Де ж Ваш відділ внутрішньої політики, Ваші радники, заступники? Таке враження, що наші сини «п’яні повипадали з балконів». І батькам немає ніякої шани.

12.05.2021 07:28

У другий понеділок або ж вівторок після Великодня відзначаються Проводи – день особливого поминання покійних. Люди зазвичай приходять на цвинтар, щоб помолитися за душі покійних родичів, прибрати та прикрасити місце поховання.
Що стосується прикраси могил, то для християн головною прикрасою є християнський хрест, який знаменує порятунок і воскресіння людини. Однак, насправді мало хто про це думає і, приходячи на кладовище, обов’язково приносить із собою додаткову прикрасу – квіти. Так проявляється наша пам’ять і любов до покійних. Це природно для людини, і тут немає нічого дивного. Квіти прийнято приносити навіть у храм, розміщувати їх перед іконами. Але якщо в храм християни приносять квіти живі, то на кладовище переважна більшість приносить квіти штучні.
Загалом пластикові вінки та квіти не несуть ніякої богословської символіки, це просто традиція, яка поширилася в радянські часи. А от у Європі подібного немає. У європейських країнах, під загрозою великих штрафів, зовсім заборонено приносити подібні пластикові прикраси на кладовище.
Запитаєте чому? Усе через їхній склад.
Як повідомляють екологи, пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я. Стебла, бутони та інші декоративні елементи в більшості випадків роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного. Серцевини та дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.
Ситуація погіршується ще й тим, що переробці штучні квіти не піддаються, адже складно встановити тип використаного пластика, бо в кожній такій квітці присутньо багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканина, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, продовжуючи виділяти токсичні речовини та забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води. Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні, що нерідко практикується, у навколишнє середовище можуть виділятися важкі метали й діоксини – стійкі органічні забруднювачі, що володіють найсильнішою канцерогенною дією та є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.

05.05.2021 08:35

Дорогі ветерани!
Шановні прилучани!
Сердечно та щиро вітаю всіх із Днем пам’яті та примирення і 76-ю річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

У ці славетні дні ми вшановуємо тих, хто віддав своє життя за рідну землю, за добробут і свободу прийдешніх поколінь, за мир і спокій на всій землі.
Пам’ять про мужність і незламність нашого народу, про воїнів-визволителів рідної Батьківщини залишається в серці кожного українця.
Вам, солдатам Перемоги, довелося йти тим вогненним шляхом. Ви пройшли його гідно, з честю. Тож прийміть наш низький уклін і глибоку вдячність за ваш життєвий подвиг!
Дорогу ціну заплатив наш народ за участь у цій страшній війні. І тому ніколи не щезне в пам’яті людській, не відійде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над нацизмом.

05.05.2021 08:30

Як і передбачалося, шалені борги населення перед комунальним підприємством «Прилукитепловодопостачання» призвели до відключення з 1 травня гарячої води в багатоквартирних будинках Прилук.
Відповідне повідомлення про припинення газопостачання комунальне підприємство отримало від «Чернігівгаз». Як уже говорилося раніше, для того, щоб у місті можна було надавати гарячу воду, КП має розрахуватися з постачальником газу на 90%. Тим більше, що вступив у силу новий закон «Про ринок газу», який вимагає й узагалі проводити передоплату за постачання блакитного палива.
За два тижні, відколи закінчився опалювальний сезон, борги населення звісно трохи зменшилися, але все рівно залишаються на стабільно високому рівні – це найбільша сума за останні роки – 39 млн 754 тис. грн.
Серед найбільших боржників більш ніж 10 прилуцьких багатоповерхівок, загальна заборгованість у яких сягає понад 5 млн грн:
– вул. Вокзальна, 46 – 265 тис.;
– вул. Вокзальна, 5 – 301 тис. 263 грн;
– вул. Київська, 186 – 621 тис. грн;
– вул. Київська, 174 – 271 тис. грн;
– вул. Котляревського, 65 та 65А – 1 млн 132 тис. грн;

05.05.2021 08:25

Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний День Землі – свято, що ознаменувало початок сучасного екологічного руху. Мета цього дня – звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. Зазвичай 22 квітня проводиться безліч екологічних заходів. Слоган Дня Землі 2021 – «Відродити нашу Землю».
В Україні свято Землі відзначається з 1992 року. У День Землі люди пробуджуються, завдяки всіляким акціям і заходам, і по-новому дивляться на свої взаємини з Матінкою-Землею.
Матінка-Земля… Цей вираз ми читаємо і часто чуємо в нашому повсякденному житті, використовуємо його в нашому спілкуванні. Земля – наша годувальниця, наш спільний дім. Вона віддає нам себе цілком, як любляча Мати живить, одягає та виховує своїх нетямущих дітей, створює для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі та різноманітності. Чим ми їй віддячуємо?

Фото зі статті

76-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у...
Конкурс «Наша громада» проводиться для територіальних громад...
Так я звертаюся, не вперше, до міського голови Ольги Попенко, як...
У другий понеділок або ж вівторок після Великодня відзначаються...
Дорогі ветерани!Шановні прилучани!Сердечно та щиро вітаю всіх із...
Як і передбачалося, шалені борги населення перед комунальним...
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯархієпископа Чернігівського та Ніжинського...
Шановні прилучани!Щиро вітаю вас зі світлим Христовим...
26 квітня в Україні відзначили 35-ті роковини катастрофи на...
Двічі у травні в Україні будуть тривалі вихідні, завдяки...

Хто на сайті

Зараз 2046 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама