№ 4
26 січня 2023 року

Редакційна стаття

Редакційна стаття (249)

Четвер, Груд. 22 2022

Під час відключень світла українці, особливо ті, в домівках яких немає газу, використовують газові плити, балони та пальники, щоб нагріти воду та приготувати їжу.
У мирний час такими приладами користувалися туристи в походах.
Зазвичай портативний пристрій складається з однієї конфорки, регулятора сили вогню та газового балону.
Пальники позбавляли туристів від клопоту шукати дрова та розпалювати багаття. До того ж, деякі з них можна запалювати прямо в наметі.
Сьогодні пальники можна поділити на кілька типів:
газові пальники: інтегровані системи й навіть кемпінгові плити;
бензинові чи рідкопаливні пальники, які працюють на гасі, спирті, бензині, дизельному та авіаційному паливі;
пічки для твердих видів палива.
Найпростішим, найдешевшим і найбезпечнішим варіантом буде простий газовий пальник, однак якісної збірки. Як правило, він працює нетривалий період і справжню небезпеку може становити тільки в невеликому просторі з закритими отворами для провітрювання, як наприклад, у наметі.
Кемпінгові газові опалювачі, які використовують у наметах, працюють тривалий час і є джерелом потенційної небезпеки. Тому їх слід використовувати тільки попередньо пересвідчившись, що всередині добре циркулює повітря та немає ризику отруїтися чадним газом.
У ДСНС також попереджають про небезпеку невеликих балонів. Вона нічим не відрізняється від небезпеки великого газового балона. Дуже небезпечними є самі пари газу, які залишаються в уже використаному балоні.

Середа, Жовт. 05 2022

Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня підготували українцям

У жовтні в Україні починається опалювальний сезон, який скоріш за все, буде дуже складним. Які зміни чекають на українців у зарплатах, пенсіях, субсидіях, цінах – розповідаємо у матеріалі.
Заробітна плата
Заплановано до кінця 2022 року підвищити рівень мінімальної зарплати з 6500 до 6700 гривень. Звичайно, таке підвищення у 3%, не зможе перекрити стрибки інфляції.
У 2023 році не заплановано підвищення мінімалки, тобто її розмір залишиться на рівні грудня цього року. Про це повідомляє Міністерство фінансів – у бюджеті на 2023 рік планують закласти мінімальну зарплату в 6700 грн.
Підвищення пенсій
У жовтні на пенсіонерів чекають планові перерахунки пенсійних виплат. Кому підвищать пенсії, пояснили в Пенсійному фонді України.
Зміна розміру мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 грн є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсій за віком незайнятим громадянам, які досягли 65-річного віку і які мають страховий стаж, для чоловіків це не менше 35 років, для жінок – не менше 30 років. Мінімальний розмір пенсії за віком від 1 жовтня становитиме 2680 грн.
Пенсіонери віком від 70 до 75 років із необхідним стажем (у чоловіків – не менше 35 років, у жінок – не менше 30 років) від 1 жовтня будуть отримувати щомісячно надбавку в розмірі до 300 грн. Пенсія не може перевищувати розмір середньої зарплати по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії – 10340,35 грн.
Мінімальна пенсія для таких громадян становитиме 3000 гривень. Тобто, якщо з урахуванням усіх надбавок, у тому числі 300 гривень за вік, розмір виплати становитиме менш як 3000 гривень, виплату «дотягуватимуть» до цієї суми.
Якщо немає необхідного стажу пенсіонерам старше 80 зі стажем 25 років у чоловіків і 20 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати становитиме не менше за 2600 грн, особам від 70 до 80 років – не менше за 2500 грн.
Від 1 жовтня 2022 року збільшиться мінімальний розмір пенсій по інвалідності, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». Зокрема, мінімальні пенсії для людей із інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4396 грн до 6532,50 грн, для інших, у залежності від групи інвалідності та звання, – від 4186 грн до 5986,50 грн.
Субсидії
З 1 жовтня виплата субсидій здійснюватиметься не через соціальну службу, а через Пенсійний фонд. А з 1 грудня через ПФУ не лише виплачуватимуть, а й призначатимуть субсидії.
Кабмін передав функції призначення та виплати субсидій Пенсійному фонду України. Це повинно спростити оформлення субсидій для переселенців. Ще одна причина – електронна система Пенсійного фонду досконаліша за електронну систему Мінсоцполітики.
Серед нововведень стосовно субсидій – безробітним субсидії нараховуватимуть без урахування доходу, а тим, хто втратив централізоване опалення, збільшать субсидії на споживання електроенергії.
Доступна іпотека
Від жовтня почне діяти доступна іпотека для військових, учителів, лікарів і вчених. Вони можуть отримати кредит на квартиру на 20 років із ставкою 3% річних. Решта українців, які потребують покращення житлових умов, можуть скористатися іпотекою з 2023 року зі ставкою 7% річних.
Ціни на продукти
Національний банк України прогнозує інфляцію до кінця року на понад 30%, тому все, що ми звикли купувати в магазинах, і в першу чергу продукти, подорожчає на 30%.

Середа, Сер. 31 2022

Пів року тому життя всіх українців докорінно змінилося. Війна, безумовно, вплинула на всі сфери життя. Але українці просто не були б українцями, якби не вистояли. І всі ми продовжуємо твердо стояти на ногах, адже наші життя, майбутнє наших дітей оберігають мужні Воїни Світла – воїни ЗСУ та ТРО.
І наші мрії, і наші помисли, і дії повинні бути направлені на одне – на ПЕРЕМОГУ! Усе для ПЕРЕМОГИ! Дай Боже сил нашим захисникам, а нам – незламної віри в те, що все у нас вийде!
Осінь уже постукала в усі двері. З приходом цієї пори зростають наші сподівання на зміни на віськових фронтах, у тилу, у нашій свідомості. Хай буде так, як ми всі того найбільше хочемо та заслуговуємо!
Наша газета також хоче змін. Сподіваємося, що ви, любі читачі, нас зрозумієте та підтримаєте.

Середа, Лист. 17 2021

Більшість прилучан уже давно встановили в своїх домівках лічильники води та сплачують за неї не за нормою на кількість мешканців, які проживають за конкретною адресою, як було раніше, а за реально використані куби відповідно до показів того самого лічильника. Але як відбувається власне встановлення в домівці лічильника води та що робити, якщо він із тих чи інших причин вийшов із ладу? Давайте розбиратися.
Отже, першим вашим кроком, за будь-яких умов, має бути звернення до КП «Прилукитепловодопостачання» (вул. Садова, 104), а конкретніше у виробничо-технічний відділ (2 поверх підприємства, прийомні дні – вівторок і четвер з 8.00 до 12.00, тел. 3-52-69). Саме там вам необхідно буде заповнити бланк заяви на заміну чи встановлення нового лічильника. На підприємстві у свою чергу перевірять чи немає у вас заборгованості.
Далі питання розглядається наступним чином – якщо ви вже маєте виготовлений проєкт на водопостачання, де зазначено в письмовому та графічному вигляді, як підведено всі мережі до будівлі та розведено всередині, то повинні самостійно купити новий лічильник, відповідно до технічних можливостей і кількості споживання води (необхідні характеристики вам можуть підказати саме у виробничо-технічному відділі КП після обстеження мережі). Якщо ж готового проєкту немає – проєктанти виробничо-технічного відділу проведуть усі розрахунки та допоможуть вам його виготовити. Вартує ця послуга в районі 1,5 тис. грн. А далі знову ж самостійно купуєте підходящий лічильник: синій або сірий для холодної води та червоний для гарячої.

Середа, Квт. 21 2021

Кабінет Міністрів України під час позачергового засідання 14 квітня знову посилив вимоги при призначенні житлових субсидій і посилив адресність призначення.

Постановою КМУ посилюються вимоги до призначення субсидій у частині:
здійснення одноразових вартісних покупок;
наявності банківських депозитів;
здійснення операцій із купівлі іноземної валюти, банківських металів;
перетину кордону;
інше.
Це означає, що при призначенні житлових субсидій тепер будуть враховуватися отримані доходи від депозитів або цінних паперів. Також пропонується скасувати діяльність і повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається.
Крім того, в повідомленні зазначається, що реалізація даної Постанови не потребуватиме додаткових витрат і здійснюватиметься за рахунок і в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України Міністерству соціальної політики України на надання житлових субсидій.
Про інші вимоги

Середа, Бер. 17 2021

У минулому номері нашої газети було опубліковано Наміри КП «Прилукитеплопостачання» про підвищення тарифів на централізоване водовідведення та водопостачання на 35-40%, і одразу ж почалися бурхливі обговорення даної теми. То що ж означає такий стрімкий ріст тарифів – геноцид і знущання над прилучанами, чи необхідність, прописана Законом? Спробуємо розібратися.
Як пояснив директор комунального підприємства Андрій Гавриш, закон «Про житлово-комунальне господарство» вимагає від кожного тепло- та водопостачального підприємства щороку переглядати тарифи на свої послуги. Причинами для цього стають 3 основні аспекти:
– збільшення прожиткового мінімуму;
– те, що згідно галузевої угоди коефіцієнт співвідношення тарифної ставки, який застосовувався до цього часу на підприємстві дорівнював 140%, а сьогодні закон вимагає перейти на 160%;
– зростання вартості енергоносіїв, яка закладається в тариф (зараз це 3,03 грн, а в тарифі досі закладено 2,63 грн).

Страница 1 из 42

Фото зі статті

Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...
200 кВт-ийгенератор для КП «Прилукитепловодопостачання» Війна в...
Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями...
1633 р. (390 років) – у місті засновано перші цехові організації. Я....
Організація харчування школярів у 2023 році З початком нового...

Хто на сайті

Зараз 3039 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама