№ 12
22 червня 2022 року

І знову здрастуйте

  • Середа, Черв. 21 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Нині доволі популярно ставити запитання до роботи міської ради та, зокрема, міського голови на сторінках газет. Причому дізнатися відповідь на кожне з них у більш професійному форматі нічого не заважає. Керівництво міста не чинить жодних перепон щодо діяльності депутатів міської ради. Проте не всі взаємодіють в офіційному порядку.
Одним з активних дописувачів газети «Град Прилуки» з-поміж депутатів, які обирають формат публічного ведення діалогу з міською радою через пресу, є Артем Рожко.
У кожній із публікацій депутат чітко вказує моменти, якими невдоволений, і прагне не лише почути, а й прочитати до них коментар. У  останньому дописі Артем Миколайович наголошує: «Такої безгосподарності, як зараз, я не можу пригадати взагалі за 37 років мого життя в Прилуках». Тож пропонуємо вашій увазі перелік уточнень, які повинні задовольнити публічний запит депутата.
Наприклад, претензії до фарбування фасаду приміщення міської ради викликають достатньо питань щодо обізнаності Артема Миколайовича в проблемах міста. Варто нагадати, що в минулому році фінансова спроможність міської ради була значно кращою. Тому під час засіданні 16 сесії міської ради 7 скликання 25 депутатів одноголосно ухвалили рішення «Про зміни бюджетних призначень міського бюджету», у якому йшла мова про виділення коштів на заплановані облицювальні роботи.


Фінансова ситуація наприкінці 2016 року різко змінилась не на користь громади міста, про що знали всі депутати, ухвалюючи бюджет 2017 року. Держава переклала значну частину власних функцій на органи місцевого самоврядування. Лише на фінансування електроносіїв закладів охорони здоров’я та на повне утримання (крім заробітних плат педагогічних працівників) із бюджету міста потрібно виділити додаткові 45 мільйонів гривень. Тому очевидно, що фасад міської ради з двору міського голову хвилював менш усього.
Також Артем Рожко цікавиться нюансами фарбування фасаду І корпусу гімназії №1. Та на питання: Чому підрядник не облицював стіни з тильної сторони? Відповідь відома усім прилучанам. Там же буде добудова! За проектом будівництва, виконавцеві робіт потрібно буде сполучити корпуси гімназії. Для цього необхідно прокласти теплотрасу й фундамент для двоповерхової добудови переходу.
Звісно можна надати різну оцінку фарбуванню фасаду гімназії №1. З одного боку, прилучанам ще декілька років довелося б дивитися зі сторони Київської на порепане «обличчя» закладу й чекати омріяного завершення будівництва. З іншого, за зекономлені від стяжки й укріплення І корпусу гімназії кошти надати головній вулиці міста привабливості, а її учням — відчуття того, що вони дійсно знаходяться в осередку науки та культури. Зрештою, вносячи зміни до проекту укріплення, депутати вирішили облагородити фасад, зробити його сучасним, прикрасити місто, а підрядник, у власну чергу, виконав їхнє доручення.
Крім цього, Артем Рожко порушує питання якості ремонту прилуцьких доріг, хоча минулого року його контролювала комісія зі спеціалістів та депутатів міської ради від кожної з фракцій. Після чого виносили колективне рішення, що поновлені у 2016 році 44 253,5 кв.м дорожнього покриття (капітальних, поточних ремонтів асфальтного покриття вулиць, а також в’їздів та під’їздів до будинків), відповідають усім стандартам якості.
А от запитання про так зване «відсторонення» КП «Послуга» від ремонту міських доріг взагалі є недоречним. Депутат цікавиться: «Чому це комунальне підприємство наразі відсторонилося від робіт з їх ремонту та не цікавиться станом доріг? Чи, можливо, йому не дозволяють цього робити міський голова та владні структури Прилук?»
Відповідаємо: КП «Послуга» тримає на балансі прилуцькі дороги, але ніколи не виконувало їхнього ремонту. Винятком є грейдерування і підсипка вторинною сировиною, яку підприємство отримує зі зрізаного шару асфальтного покриття. Роботи з ремонту асфальтного покриття не прописані в статуті комунального підприємства. Крім того, воно не має відповідного технічного забезпечення та сертифікованих спеціалістів.
Маючи доступ до всіх документів і кабінетів міської ради, використовувати тільки сесійну залу — м’яко кажучи, зовсім непрофесійно.
Команда посадовців міської ради майже півтора року працює на благо громади у небаченому досі темпі. Вони не тільки грамотно і по-господарському планують розподіл міського бюджету, а й залучають спонсорів до підтримки власних ідей. Низку рішень про передачу й розподіл цих коштів депутатський корпус на чолі із міським головою приймав одноголосно.
Лише згадаймо, що для підвищення якості обслуговування населення медичним закладам міста було виділено понад три мільйони гривень.
До того ж, у минулому році міська влада не допустила заборгованості виплати заробітної плати освітянам й розпочала фінансування ремонтних робіт: ДЮСШ, І корпусу гімназії №1, тепломереж ДНЗ та ЗНЗ міста, заміну вікон і будівництво вбиралень. Розроблено проектно-кошторисну документацію з ремонту центру технічної творчості та його благоустрою (майже на 200 тисяч закуплено станки). Було придбано комп’ютерну техніку для дитячих садочків на 170 тисяч гривень, шкільні меблі на 113 тисяч, штучне покриття для гри у футбол дитячо-юнацькій спортивній школі – 183 тисячі гривень. Загальна сума витрат на галузь склала 17 782 434 гривні.
А цього року вперше виділено по 50 тисяч гривень на кожен дошкільний, шкільний та позашкільний заклад. Ці кошти колективи освоюватимуть відповідно до індивідуальних потреб.
Близько 17 мільйонів гривень з прилуцького бюджету в цьому році спрямовано на фінансування міських програм. Незмінно акцент більшості з них зроблено саме на соціальному захисті та соціальному забезпеченні городян.
Вирішення основних питань за допомогою інвесторських коштів — окреме досягнення управлінської команди міста. Переймаючи досвід інвестиційного партнерства, міська рада взяла участь у проекті Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО, який спрямований на впровадження енергозберігаючих технологій у ЗОШ №№13, 2, ДНЗ №9 та модернізація зовнішнього освітлення на 36 вулицях міста. Виконання робіт за умовами проекту розпочнеться вже влітку поточного року.
Іншим безперечним досягненням є підвищення якості роботи комунальних підприємств.
Лише за минулий рік працівниками КП «Прилукижитлобуд» було здійснено часткову заміну рулонного та шиферного покриття дахів на 115 будинках.
Працівники комунального підприємства «Міськсвітло» модернізують мережу зовнішнього освітлення, встановлюючи ліхтарі на 27 вулицях Прилук, які раніше не освітлювалися. А на території трьох мікрорайонів міста повністю замінено лампи розжарювання на енергозберігаючі.
Ще одна нагальна проблема Прилук почала вирішуватися силами КП «Прилукитепловодопостачання» — це заміна труб ливневої каналізації під залізничним мостом мікрорайону Рокитний. Враховуючи дороговартісність робіт, керівництво міста планує ремонтувати по одній ливневій каналізації щороку.
Перелік ініціатив, які впроваджуються в Прилуках, можна продовжувати довго. Тому, підсумовуючи все написане, можна вважати за комплімент звинувачення у безгосподарності на фоні недофарбованих стін. Оскільки всі розуміють, що не у стінах справа, річ у тому, що інших «недоліків» у діяльності управління міста віднайти не вдається.

Прес-секретар міської ради
Любов Рубан

Прочитано 1602 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Влада і громада
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама