№ 13
29 червня 2022 року

Молодь і час

Молодь і час (76)

Середа, Вер. 22 2021

Прилуки – це мальовниче місто, яке розкинуло свої володіння на березі річки Удай. Сьогодні це місто молоді, креативних, талановитих та обдарованих людей. Але ж частенько виникає питання: чим у нашому місті займатися молодому поколінню, як розвиватися, самореалізовуватися? І де це все робити?
Та все ж у Прилуках є така місцина – одним із центрів дозвілля є громада активістів під назвою «Молодіжна платформа». За словами координаторки проєкту Анни Білаш, «Молодіжна платформа міста Прилуки» реалізовує культурні, соціальні та екологічні проєкти, створює можливості для культурного розвитку та відпочинку молоді. Тут вони активно проводять різноманітні заходи, кінопокази, вечори гумору, stand-up вечори, екочеленджі.

Середа, Вер. 22 2021

16 вересня 2021 року в історичній частині міста відбувся молодіжний квест до Дня міста.
Завдяки Прилуцькому краєзнавчому музею імені Василя Івановича Маслова та випускникам «Шко-ли амбасадорів», студенти ВНЗ міста дізналися цікаві факти про споруди, які здаються нам звичайними, але мають давню історію.
Головною підтримкою та партнерами заходу стали відділ сім’ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради, які надали всім учасникам гарні подарунки за участь.

Середа, Черв. 02 2021

Уже стало своєрідною традицією проводити з нагоди Дня захисту дітей відзначення обдарованої прилуцької молоді. Так, 1 червня в приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва відбулася офіційна зустріч міського голови Ольги Попенко із здобувачами освіти закладів загальної середньої освіти, вихованцями позашкільних установ міста, які відзначилися протягом 2020-2021 навчального року, беручи участь в інтелектуальних змаганнях, спортивних турнірах, творчих конкурсах.

Середа, Черв. 02 2021

Молодь – це передусім один із найважливіших стратегічних ресурсів країни, який здатний створювати та стимулювати розвиток інновацій, відтворювати матеріальні та інтелектуальні ресурси.
27 травня 2021 року в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулися установчі збори та перше засідання Молодіжної ради, на яких було обрано голову, заступника та секретаря.
«Молодіжна рада була створена для того, щоб представляти та презентувати молодь, їхні інтереси та їхнє бачення різних аспектів міста» – зауважила начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Олена Опанасенко.
Головою було обрано Юлію Потіпаку, членкиню громадської організації «Українська громадська рада». Розповівши про свій кар’єрний ріст, Юлія представила план на майбутнє, а саме: вивчення потреб молоді Прилук, долучення молоді до волонтерства, неформальної освіти, молодіжного простору та грантових проєктів. Заступником голови Молодіжної ради обрали Віктора Кошмара, педагога-організатора ЗЗСУ №14, а секретарем – Тараса Головченка, спеціаліста І категорії відділу сім’ї, молоді та спорту міської ради.

Середа, Квт. 14 2021

Прилуки – сучасне місто з величною та древньою історією. Сьогодні це місто молоді, креативних, талановитих та обдарованих дітей. Але ж частенько виникає питання: в якому напрямку рухатися та в якій саме справі молодим прилучанам проявити свою креативність і хто власне візьметься за їхнє виховання?
Одним із центрів дозвілля в нашому місті є громада активістів під назвою «Молодіжна платформа». Це унікальний проєкт, який тримається на плечах тендітної, але дуже цілеспрямованої людини. Детальніше розповість сама координатор проєкту – енергійна, талановита і просто красива дівчина Анна Білаш. Наразі вона працює в Ліцеї №10 вчителем української мови та літератури. Була кандидатом в депутати до місцевої та Верховної Ради України. Починала свою діяльність координатором у Молодіжному Центрі. Завжди ставить для себе розвиток молоді за пріоритет.
– Розкажіть про себе та мету Вашої діяльності.
– Ми – ГО «Молодіжна платформа міста Прилуки». Реалізовуємо культурні, соціальні та екологічні проєкти. Створюємо можливості для культурного розвитку та відпочинку молоді, оскільки самі стикнулися з цією проблемою. Наразі ми активно проводимо мистецькі заходи, кінопокази, stand-up вечори, музичні квартирники, тренінги з тімбілдінгу, профорієнтаційні заходи, екочеленджі.

Середа, Лют. 05 2020

А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну гей, гей, гей розвеселимо…
5 годин запеклого бою, київські курсанти проти
4000-ї більшовицької армії. Таким запам’ятала
історія бій під Крутами 1918 року.
Він став прикладом відваги та самопожертви
українців заради своєї незалежності.


У 102-гу річницю запеклого бою під Крутами українська спільнота вшанувала пам’ять героїв України в історично знаковому місті.
До загальнодержавних урочистостей, що проходили на території меморіального комплексу героїв Крут, приєдналася делегація з Прилук. На чолі з керівником відділу сім’ї, молоді та спорту міської ради Оленою Опанасенко, вихованці вищих навчальних закладів міста вже вкотре зробили екскурс у ті дні, коли, фактично, їхні однолітки сміливо стали на захист рідної землі.
«Уже традиційно 29 січня ми відвідуємо це історичне місце з метою вшанування пам’яті молодих героїв Крут. Героїв, які боролися за незалежність, за соборність нашої держави. Подібні поїздки є надзвичайно важливі для студентської молоді, оскільки вони виховують у них відчуття гордості за свою державу та розуміння, що Україна має право знаходитися серед інших країн», – стверджує Олена Опанасенко, керівник відділу сім’ї, молоді та спорту міської ради.
Літературно-мистецька композиція розпочала урочистості вшанування полеглих героїв. Віршованими рядками та сльозами акторів була реалістично відтворена подія 100-річної давнини, яка нікого не лишила байдужими.
Вшанування полеглих студентів-сміливців продовжилося покладанням квітів до меморіалу та поминальною літією, яку відправив настоятель Ніжинського Свято-Покровського храму, протоієрей Михаїл Якубів.
У своїй промові Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, провів паралелі між подіями 1918-го та 2015-го років: «102 роки тому, саме тут, на залізничній станції Крути, курсанти на деякий час зупинили ворога, і це був дорогоцінний час. Майже через 100 років, у 2015-му того самого ворога під Вуглегірськом, зупиняли вже герої сучасні – 13-й мотопіхотний батальйон, більшість якого складали бійці з Чернігівщини. На жаль, для багатьох із них цей бій також став останнім».
Студентки Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу також упевнені, що ці дві події, без сумніву, мають єдине дотичне – молодих героїв України, які поклали на вівтар майбутньої вільної країни найцінніше – своє життя.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3212 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама