№ 35
1 грудня 2022 року

Молодь і час

Молодь і час (78)

Четвер, Жовт. 20 2022

Статтю присвячено теоретичному огляду різновидів комунікативного впливу – сугестії та маніпуляції, розглянуто їхні специфічні риси та наявні класифікації. Зроблено спробу розмежування цих різновидів комунікативного впливу з виокремленням диференційних ознак. Акцентовано на деструктивності та наскрізній негативності маніпуляції.

Ключові слова: сугестія, маніпуляція, негативність, комунікативний вплив, диференційні ознаки.

Явище маніпуляції, що реалізується у всіх сферах людського життя, зацікавлювало велику кількість як зарубіжних, так і українських учених, зокрема, в аспекті політичної комунікації (Є. М. Богданов, О. Д. Бойко, Г. В. Грачов, С. Г. Карамурза, Н. В. Кондратенко, А. Д. Кривоносов, М. М. Малишевський, І. К. Мельник, В. А. Мойсеєв, Д. В. Ольшанський, А. П. Чудінов), реклами різних жанрів (Д. Аакер, Р. Бартра, Дж. Брайант, Дж. Бернетт, А. В. Ковалевська, Т. Ю. Ковалевська, Л. Ф. Компанцева, Дж. Майєрс, С. Моріарті, В. Л. Музикант, Н. В. Слухай, С. Томпсон, О. О. Феофанов, І. Ю. Черепанова), міжособистісного та ділового спілкування (М. Боденхаммер, М. Р. Душкіна, В. Г. Зазикін, Д. Карнегі, А. П. Мельников, А. А. Осипова, В. М. Панкратов, К. Ф. Сєдов, У. Уеллс, Ф. І. Хміль, М. Холл, Г. Л. Чайка, Р. Чалдіні, Т. К. Чмут та ін.).

Проте детального теоретичного огляду видів комунікативного впливу з виокремленням чітких критеріїв розмежування, диференційних ознак власне маніпуляції та сугестії майже немає, що увиразнює актуальність нашої розвідки.

Середа, Сер. 17 2022

Заснувала це свято Генеральна Асамблея ООН 1998 року. У 2022 році в Україні вперше разом із усіма відсвяткували День молоді в серпні, а не в червні, як це було раніше.
Міжнародний день молоді був запропонований молоддю в 1991 році на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН у Відні. Форум рекомендував, щоб День молоді був оголошений для збору грошей, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями.
Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.
До 2022 року в Україні День молоді щорічно припадав на останню неділю червня. Тобто подія мала б відбутися 26 червня 2022 року.
Однак молодіжні організації та рухи подали ініціативу про перенесення святкування на іншу дату, коли проводять Міжнародний день молоді в усьому світі.
29 липня 2021 року з метою підтримки прагнення української молоді до інтеграції в європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також ураховуючи ініціативу молодіжних організацій і рухів, Президент України Володимир Зеленський установив в Україні День молоді, який відзначатимуть щороку 12 серпня в Міжнародний день молоді. Було підписано відповідний указ. Документ почав діяти з 1 січня 2022 року.
На віки вічні молодими залишаються українські юнаки та дівчата, віддаючи свої життя за рідну землю в борні з московською ордою...

Середа, Вер. 22 2021

Прилуки – це мальовниче місто, яке розкинуло свої володіння на березі річки Удай. Сьогодні це місто молоді, креативних, талановитих та обдарованих людей. Але ж частенько виникає питання: чим у нашому місті займатися молодому поколінню, як розвиватися, самореалізовуватися? І де це все робити?
Та все ж у Прилуках є така місцина – одним із центрів дозвілля є громада активістів під назвою «Молодіжна платформа». За словами координаторки проєкту Анни Білаш, «Молодіжна платформа міста Прилуки» реалізовує культурні, соціальні та екологічні проєкти, створює можливості для культурного розвитку та відпочинку молоді. Тут вони активно проводять різноманітні заходи, кінопокази, вечори гумору, stand-up вечори, екочеленджі.

Середа, Вер. 22 2021

16 вересня 2021 року в історичній частині міста відбувся молодіжний квест до Дня міста.
Завдяки Прилуцькому краєзнавчому музею імені Василя Івановича Маслова та випускникам «Шко-ли амбасадорів», студенти ВНЗ міста дізналися цікаві факти про споруди, які здаються нам звичайними, але мають давню історію.
Головною підтримкою та партнерами заходу стали відділ сім’ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради, які надали всім учасникам гарні подарунки за участь.

Середа, Черв. 02 2021

Уже стало своєрідною традицією проводити з нагоди Дня захисту дітей відзначення обдарованої прилуцької молоді. Так, 1 червня в приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва відбулася офіційна зустріч міського голови Ольги Попенко із здобувачами освіти закладів загальної середньої освіти, вихованцями позашкільних установ міста, які відзначилися протягом 2020-2021 навчального року, беручи участь в інтелектуальних змаганнях, спортивних турнірах, творчих конкурсах.

Середа, Черв. 02 2021

Молодь – це передусім один із найважливіших стратегічних ресурсів країни, який здатний створювати та стимулювати розвиток інновацій, відтворювати матеріальні та інтелектуальні ресурси.
27 травня 2021 року в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулися установчі збори та перше засідання Молодіжної ради, на яких було обрано голову, заступника та секретаря.
«Молодіжна рада була створена для того, щоб представляти та презентувати молодь, їхні інтереси та їхнє бачення різних аспектів міста» – зауважила начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Олена Опанасенко.
Головою було обрано Юлію Потіпаку, членкиню громадської організації «Українська громадська рада». Розповівши про свій кар’єрний ріст, Юлія представила план на майбутнє, а саме: вивчення потреб молоді Прилук, долучення молоді до волонтерства, неформальної освіти, молодіжного простору та грантових проєктів. Заступником голови Молодіжної ради обрали Віктора Кошмара, педагога-організатора ЗЗСУ №14, а секретарем – Тараса Головченка, спеціаліста І категорії відділу сім’ї, молоді та спорту міської ради.

Фото зі статті

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Прилуцької...
В Україні вже розгорнуто понад 4 тисячі «Пунктів незламності» на...
Два роки поспіль у Прилуках активно діяла літня Школа...
Заборгованість повільно, але зменшується Проблема...
АТ «Чернігівобленерго» оновило графіки можливих відключень...
Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю...
Автобусні перевезення у вечірній час На численні прохання...
Згідно з чинним законодавством у кожній багатоповерхівці мають...
Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає...

Хто на сайті

Зараз 4092 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама